Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Margaret Thatchert miért...

Margaret Thatchert miért utálták ennyien?

Figyelt kérdés

A temetésén is rengetegen voltak olyanok az utcán, akik éljenezték Margaret thatcher halálát, gúnyrajzokat mutogattak, sokan álarcot is felvettek melyekkel őt gúnyolták ki, valamint olyan transzparensek is voltak, hogy "The english bitch died", stb.


Miért utálják ennyien, vagy mivel vívta ki ezt a hatalmas utálatot? Tudom, hogy sokan szerették, de sokan utálták is.

Pedig a teljes gazdasági bukásból rántotta vissza elvileg Nagy-Britanniát.


Akkor? Miket csinált, ami miatt sokan nagyon utálják, és még a halálának is örülnek?



2015. dec. 2. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Bezáratott rengeteg szénbányát, tönkretéve rengeteg bányásztelepülést, és családot. Viszont így átállította az angol gazdaságot környezetkímélőbb nyersanyagokra, megreformálta az ipart, szerepe tehát vitatott.
2015. dec. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Leépítette a szociális hálót, az ipart, a bányászatot. Szabadjára engedte (értsd: leépítette a szabályozást) a City-t, ami 2008-ban falnak ment.


Privatizált szinte mindent, amiből finanszírozta a gazdagabb rétegek adójának csökkentését, később ez is visszaütött.


A gazdasági bukás minden országot érintett, és a legfőbb oka az olajválság volt, egyszeri(illetve többször is ugrott az ár, de nem rendszeres hatás) gazdasági sokkhatásként megugrasztotta az inflációt, és ahelyett hogy a Thatcheri kormány az egész társadalmi piramist "tolta volna lejjebb" (azaz mindenki valamennyivel rosszabbul élt volna) a felsőbb rétegeket hagyta ahol voltak a sokk előtt, és mindent az alsóbb rétegekre terhelt rá.

Az infláció általában a gazdaság válasza arra, hogy a gazdaságban lévő pénz sok, és nincs már akkora termelés mögötte, emiatt lényegében "eltűnik" a pénz egy része.


Az angol gazdaság az ő politikájának hatására egy Észak-Déli törést is szenvedett, illetve a társadalom is kettészakadt.

2015. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8%
Senki sem utálta.
2015. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
A Falkland-szigeteki háború miatt is utálták
2015. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Persze kirángatta Angliát a sz@rból, csak nem mindegy, hogy milyen áron.

Voltak dolgok, amiket nagyon jól csinált, például ellenezte az EU erősebb integrációját, ő egy laza szövetséget akart a tagállamok között, nemet mondott az erősebb centralizációra.


Amik miatt erősen támadni szokták, és ami miatt sokan utálták azok a következők:

- Leépítette a bányászatot, rengeteg bányát bezáratott, mert veszteséges volt, emiatt rengeteg család került nagyon nehéz helyzetbe, vagy ment tönkre anyagilag.

- A szó szoros értelmében mindent szétprivatizált, a hatalmas British Railways ekkor darabolódott rengeteg kicsi vasúttársaságra, ugyanúgy a többi céget (British Gas, Telecom, stb) is privatizálta.

- A "Poll tax" adónem bevezetése okozta Margaret Thatcher végleges bukását, ezzel akarta bevezetni, hogy mindenki ugyanannyit fizessen a közösbe, ne legyen ebben különbség a polgárok között, ami ugye teljesen a gazdagok érdekeit szolgálta, mert egy milliomosnak is ugyanannyit kellett volna befizetnie a közösbe, mint mondjuk egy tönkrement bányászcsaládnak. Ezt már a nép sem tűrte, és leváltották.

- Értelmetlen és meggondolatlan dolgok a Falkland-szigeteki háborúban. Elsüllyesztett egy, a szigetektől távolodó argentin csatahajót, amivel több ezer ember halálát okozta feleslegesen. Habár sokan tisztelik azért, mert megnyerte a falklandi háborút, sokan el is ítélik ezért, mert rengeteg meggondolatlan döntést hozott ekkor.

- Leépítette, majdhogynem tönkre vágta Anglia szociális rendszerét, ez pedig elég nagy csapás volt a lakosságra nézve főleg úgy, hogy a bányák bezárása miatt nagyon megugrott az országban a munkanélküliség.

- Rengeteg intézkedése csak a gazdagoknak kedvezett, a polgárok nyakába zúdított rengeteg terhet, míg például a poll tax-szal a gazdagoknak akart kedvezni.


Az úgynevezett "thatcherizmus"-nak rengeteg közvetett és közvetlen áldozata volt. Nagyon sok család ment tönkre, rengeteg cég is csődbe ment a privatizáció után, a szociális rendszer a mai napig nem jó, a Falkland-szigeteknél is sokan meghaltak Argentína oldalán, és Thatcher kedvelt ideológiája az volt, hogy az embernek saját magáról kell gondoskodnia, és nem az államtól kell várni a támogatást, ami bizonyos esetekben igaz is, de öngondoskodás egy gazdasági válság sújtotta országban nagyon nehéz.

Ezek miatt utálják nagyon sokan Margaret Thatchert, mert hiába voltak jó elképzelései, ha egyszer rengeteg ember kárára akarta azt megvalósítani.

Persze vannak jó dolgok is, amiatt meg nagyon sokan szeretik, szerették ők.

2015. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!