Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jugoszláviát a tagállami/közig...

Attilav kérdése:

Jugoszláviát a tagállami/közigazgatási határok mentén szedték szét, nem az etnikai határok szerint. Lehet hogy azért mert a háttérhatalom újból össze akarja rakni?

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag mind a 6 köztársaság a titói határok közt létezik önálló államként, illetve 7 mert ott van Koszovó. A vajdaság ugyanúgy autonóm mint a jugoszláv időben. Tehát mondhatjuk hogy Jugoszlávia kvázi létezik, csak újra össze kell boronálni. Elképzelhetőnek tartjátok hogy a háttérhatalom újra összerakja? Pár jel utal erre. Itt van ez a migránsválság, a "menekültek" először hozzánk özönlöttek, mikor megépült a szerb határon a kerítés akkor a horvátok ahelyett hogy a szlovének felé tolták volna az áradatot inkább újra hozzánk küldték, amíg meg nem épült a horvát oldalon is a kerítés. Szlovénia is kerítésépítésbe kezdett, de úgy tűnik hiába, az osztrák oldalon is kerítenek pedig mindkettő a schengeni övezet része. Vajon elképzelhető hogy a migránsválság újra összehozza a délszláv nemzeteket? Mert egymásra vannak utalva? És egy kis háttérhatalmi noszogatással újra összeáll nagyjugoszlávia? Mondjuk azzal a különbséggel hogy koszovó nem autonómia hanem tagköztársaság?

#Balkán #Jugoszlávia #migráció #Szlovénia #Bosznia #Montenegró #szerbia horvátország #macedónia koszovó
2015. dec. 8. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát ahogy én vettem észre, ez inkább kiélezte jobban az ellentéteket, mintsem egymásra találtak volna.
2015. dec. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem.

A horvátok meg mocskos módon nyomták errefelé őket.

2015. dec. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Öreg, mégis hogy szedted volna szét az etnikai határok mentén, amikor Jugoszlávia etnikai téren olyan volt, mint a hányás?


[link]

2015. dec. 9. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Az, a háttérhatalom...
2015. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

háttérhatalom :)


Kevesebb Bogár Laci bácsi műsor nézését javasolnám...

2015. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Shamash ***** válasza:

Jugoszláviát a nagyhatalmi érdekek robbantották szét. Csak kellett két Göbbels (Franjo Tudjman s Slobodan Milosevic) akik kellően fel tudták tüzelni a népet, és máris kész a háború. Ezt követően a nagyhatalmak mindent elkövettek annak érdekében, hogy a háború FENNMARADJON, hogy minél később fejeződjön be.

Mellesleg léteznek muszlim törekvések arra, hogy az ex-jugó tagállamokban terjesszék az iszlámot. AZ "Al Jazeere Balkans" tévéadó ezt teszi. Ugyanakkor a délszláv államokban fogható RTL-adók is "egységes régióként" kezeli őket. Kivétel Szlovénia.

2015. dec. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

"Jugoszláviát a nagyhatalmi érdekek robbantották szét. "


Ellenkezőleg. A nagyhatalmak az utolsó utáni pillanatig ragaszkodni próbáltak Jugoszlávia fennmaradásához. Jugoszláviát Koszovó és a nagyszerb nacionalizmus robbantotta szét.

2015. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Öreg, mégis hogy szedted volna szét az etnikai határok mentén, amikor Jugoszlávia etnikai téren olyan volt, mint a hányás?"


Nem pontos a térképed. Kiskoromban a jugoszláv háború alatt szinte mindig nézegettem az etnikai térképeket és nagyjából szét lehet választani, akkoriban sok újságban leközöltek jugó etnikai térképet. Ugyebár kelet bosznia szerb, kivéve gorazsde és srenbrenica de ezek egy korridorral benyúltak a bosnyák területre. Nyugat bosznia (Bajna lukai körzet) szintén szerb) közép bosznia bosnyák, dél hercegovina pedig horvát. Lakosságcserékkel kialakíthattak volna etnikai határokat, ha akarják a nagyhatalmak... De valamiért szeretnek a zavarosban halászni ezért megfeleltek a titói tagállami határok. Koszovó sem csatlakozott albániához, sőt kifejezetten ellenzik a nagyhatalmak. Vajon miért? Szerintem nagyon is elképzelhető hogy a 90'-es években úgy kívánta érdekük szétszedték most meg lehet összerakják Jugoszláviát. Mert a migránsválság miatt lehet újra érdekük, kell egy erős balkáni állam ami feltartja a migrációt, lehetséges hogy a következő 5-10 évben újjáalakul Jugoszlávia, de ez csak az én spekulációm. A konteoblogos tiborunak is elküldtem ezt a kérdést amit itt feltettem és kértem járja körül a témát. Egyébként meg nagyrészt már kibékültek a volt jugó tagállamok lakói, mert tudomásom szerint elég gyakran utazgatnak nyaralnak egymás területein. Ajánlom Amelie Lanier előadásait, német anyanyelvű töri a magyart de ettől függetlenül jól elmagyarázza jugoszlávia szétesésének okait.

2015. dec. 9. 19:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hozzátenni hogy szerintem ha létre is jön a 3. jugoszlávia az már messze nem az a központosított állam lesz, mint az 1. és a 2. volt. A főváros sem belgrád lesz hanem tippem szerint Szarajevó mert itt szinte minden délszláv nemzet képviselteti magát és az ország közepére esik.
2015. dec. 9. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!