Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszik sokan, hogy...

Jeffrey Spender kérdése:

Miért hiszik sokan, hogy Szíriát lehet demokratizálni, amikor már egypár muszlim országnál fulladt kudarcba a demokratizálás?

Figyelt kérdés

Mindenki tudja, hogy közel sem szent Bassár el-Aszad és hozzá hasonló diktátor-elnökök, de legalább nem tűrték, hogy a szélsőségesek úgy elburjánozzanak, mint azt most látni lehet. Hasonló helyzet volt, mint jelenleg sok afrikai országban. Vannak országok ahol a demokrácia nem járható út, mert a nép csak egymást ölné. Egy szekuláris, józanabb és határozottabb diktátor vagy az (iszlamista) anarchia közül lehet választani. Ezekbe az országokba egy erős kezű diktatúra kell, mert az utóbbi áldozatai még így is eltörpülnek ahhoz képest, amit a nép tenne magával.


Azért kérdem, mert még mindig "sokan" erősködnek, itthon is Aszad elzavarása és Szíria "demokratizálása" mellett, annak ellenére hogy Irak és Líbia látványosan becsődölt Szaddam és Kadhafi megbuktatása után.


2015. dec. 13. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem azzal van a baj, hogy képtelenek a demokráciára, hanem, hogy szélsőségeseket fegyvereztek fel a nagyhatalmak a hidegháború során.
2015. dec. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A.C.A.B ***** válasza:
Én teljesen egyetértek veled kérdező. Én sem értem miért lenne jó a demokrácia. Demokráciához szerintem kell egy bizonyos fejlettségi szint, mert ha ez nincs meg, akkor tényleg csak egymást ölnék az emberek. Ha demokrácia lenne, mindenki csak a saját érdekét nézné, egy ilyen helyzetű országba. Viszont egy diktatúra talán rendet tartana. Ha pedig egy esetleges demokráciában mindenki a saját jogaiért harcolna, egy környező ellenséges ország, vagy az iszlám állam ezt kihasználná és úgy ahogy vannak elfoglalnák őket. Szerintem az lenne az ideális, ha lenne egy diktatúra/királyság és ez viszonylag rendes gazdasági és politikai helyzetet teremtene egy esetleges későbbi demokráciához. De ha megnézzük európát itt is azt lehet látni, hogy a középkorban nem nagyon voltak demokratikus országok, viszont az ipari forradalmak után egyre inkább elterjedtek, mert pl egy királysággal szemben fejletlenül nem nagyon tudták megvédeni magukat.
2015. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is, ezek az emberek, nem akarom megsérteni őket, de lehet, hogy még nem értek meg a demokráciára. Azért kapaszkodnak annyira a vallásba is, mert szükségük van egy erős kezű vezetőre, csak azt tisztelik, annak a parancsára viselkednek egységes egészként.
2015. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt lehetsz kérdező, a pentagonban, vagy a NATO stratégiai tervező központjában sem gondolja senki komolyan, hogy Szíria majd hirtelen stabil demokrácia lesz.

Csak azt ugye nem fogják lekommunikálni, hogy valószínűleg pár évig még gyilkolják egymást, aztán vagy szétesik az ország, vagy jön egy másik diktátor.

2015. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudják ezt jól nyugaton, a demokrácia ürügyként szerepelt mindig is az USA számára, csak sajnos ezt sokan beveszik.


Irak a legjobb példa erre: az irak-irán háborúban úgy támogatta Amerika Szaddamot ahogy csak tudta azt, pedig irak volt az aki megtámadta a forradalomtól meggyengült perzsákat és kurd népirtást rendezett, majd pár évvel később Amerikának nem tetsző dolgokat művelt és megbuktatták a diktátort.

2015. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy miért hiszi azt bárki is, hogy ő majd jobban tudja annál a népnél, hogy miben jó nekik élni és miben nem. Megnézed az 1789-es francia forradalmat, ott is voltak radikális szélsőségesek vagy 1848-as Népek tavasza, amikor forradalmi hullám söpört végig az Európán. Szerintem nem sokkal különbözik ez attól ami a muszlimoknál folyik. Közel-Keleten végig ment a forradalmi hullám. Törökországban a fiatalok körében terjed a kulturális liberalista gondolkodás, a fiatalok sokkal nagyobb szabadságot és világi életet szeretnének, nem annyira a vallás irányította életet.

Amúgy amiket mondtál, az alapján az USA vagy Németország lejöhetne hozzánk és itt is bevezethetné a diktatúrát, mert nem vagyunk elég fejlettek gazdaságilag.

2015. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akar itt demokratizálni senki. Aszad útban van egyes nagyhatalmaknak, el akarják távolítani. Az ún. demokratikus kormány meg valószínűleg egy bábkormány lenne, de minimum olyan, amelyiket dróton lehet rángatni.


Itt (is) nagyhatalmi érdekekről van szó, nem politikai/világnézeti felfogásról, az emberek felszabadításáról, stb.

2015. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!