Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mely népek fognak eltűnni...

Mely népek fognak eltűnni belátható időn belül Európából?

Figyelt kérdés

2015. dec. 19. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Józsefék. Vagy Attiláék? Nem tudom...
2015. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem Bulgária vezeti a sort. 20 éven belül egy darab adófizető nem lesz az országban, maradnak csak a nyugdíjasok meg a cigányok, a népesség iszonyat tempóban csökken.

Bulgária lesz nagy valószínűséggel a cigányok első állama.

A kivándoroltak meg szépen asszimilálódnak


Második ilyen ország lehet nagy eséllyel Lettország, bár ott azért normálisabb vezetés van, mint Bulgáriában.


A macedónoknak sem jósolok hosszú időt, főleg, hogy a fejükre szaporodnak az albánok.


Más népeket nem tudok, mert általában vagy stagnál a kis országok lakosságszáma, vagy kis mértékben csökken csak.

2015. dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha ide vehetem azokat a népeket is, melyeknek nincs országa, akkor az Oroszországban élő finnugor népekre tippelnék.

Példaként komolyan meg van a veszélye, hogy az udmurt nyelv kihalt. Ha most egy nyelv kihal, tulajdonképpen vehetjük a nemzetet is "eltűnt"nek, mert nincs saját országuk, oroszul beszélnek, és asszimilálódnak emiatt az oroszokba.


A karél nyelv (sokak szerint csak a finn egy dialektusa) szintén halálra van ítélve, karélok is alig vannak.

Ugyanígy a vótok is. Egyetlen egy olyan falu van már csak (az is Oroszországban) ahol vótok laknak, és a nyelvet is beszélik.


Ha olyat kérdezel, aminek jelenleg országa is van, akkor én is Bulgáriára voksolok.

2015. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Én ide venném még a bretont. A bretonok már szinte teljesen asszimilálódtak Franciaországban, a nyelv meg szinte biztos, hogy ki fog halni, ugyanis a breton anyanyelvi beszélők 80%-a már nyugdíjas.
2015. dec. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%

"Szerintem Bulgária vezeti a sort. 20 éven belül egy darab adófizető nem lesz az országban, maradnak csak a nyugdíjasok meg a cigányok, a népesség iszonyat tempóban csökken."


Ez érdekes, pedig ott is igaznemzeti, keresztyén kormány van már 2009 óta.

2015. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
1-es voltam: látom, az itt levőek közül senki sem látja a fától az erdőt. Azért, mert bárki is lepontoz, még nekem van igazam.
2015. dec. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy nem mi leszünk az elsők, annál mi életrevalóbbak és makacsabbak vagyunk. És külföldön is sok kivándorolt magyar él és szaporodik.
2015. dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
És az elcsatoltak.
2015. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

A franciák már ébredeznek. A vikingeknek csak az egyik országuk van végveszélyben, a másik 2 nem.

Marad a Holland. Na ők tényleg el fognak tűnni.

2015. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Ez úgy mondom, hogy a Hollandul beszélő afrikait, magyart nem tekintem hollandnak.
2015. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!