Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az iszlám állam terroristáinak...

Az iszlám állam terroristáinak cselekedetei mennyire vannak összhangban a Koránnal és az iszlámmal?

Figyelt kérdés

2015. dec. 22. 18:32
1 2 3 4
 1/38 Bob the builder ***** válasza:
50%
teljesen
2015. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%
A Koránnal az a baj, hogy nincs egzakt értelmezése, rengeteg mindent bele lehet magyarázni.
2015. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
41%

Semennyire.

https://www.youtube.com/watch?v=rYedKXpb5mo

https://www.youtube.com/watch?v=dxelJ6ADGes

https://www.youtube.com/watch?v=sgjHhtcj8pI


Az Iszlámban nem lehet ártatlanok életét kiontani (5:32)

Az Iszlámban nem lehet öngyilkosságot elkövetni (2:195)

Hogy csak néhányat említsek...


De nyilván a labancinfós-szektATV-dzsihádcipelős iszlám „szakértők” akik ugyan még nem láttak Koránt, de kifejtik majd, hogy igenis ez az igazi Iszlám és, hogy én aki napi szinten olvasok Koránt nem vagyok tisztában a vallásommal, mert ők igenis jobban tudják, hogy miben hiszek...

2015. dec. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
10%

Ki tudja? Amint látod teljesen ellentétes válaszok születnek, és én nem óhajtom a Koránt áttanulmányozni, és az iszlámot olyan mértékben megismerni, hogy az összhangot meg tudjam állapítani. (Mellesleg a válaszolók ezirányú tudásában is erősen kételkedem.)

Úgy vélem, nekem, nekünk nem ennek a kérdésnek, ill. nem az iszlám államnak, a Koránnak a megértése a dolgunk - a normális együttélés mértékéig persze igen -, hanem védekeznünk kell ellenünk. És hogy miért kell védekeznünk? A hosszú ideje történtek fényében szerintem ez nem lehet kérdés.

2015. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
41%
Számos imám, vallási vezető világszerte elítélte a szervezetet, és leszögezték, hogy szégyent hoznak az Iszlámra és a Koránra, amit nem követnek, hanem megszegnek.
2015. dec. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 Bob the builder ***** válasza:
66%

sakkozó azért próbálj nem felrobbanni dühödben ;)

élvezd a karácsonyt és próbálj meg nem lefejezni egyetlen keresztényt se

2015. dec. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
61%

@sakkozó


Akkor a palesztin felkelők sem igazi muszlimok, tekintve hogy gyakran civilek ellen irányul a tevékenységük?

Ha nem muszlimok, akkor mik?

2015. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
40%

Teljes az összhang. A béke és a háború is benne van.


A muszlimok számára Mohamed élete példaértékű. Mohamed pedig erőszakos volt.

[link]

2015. dec. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 Bob the builder ***** válasza:
61%

"Attack Banu Qurayza because according to Muslim tradition he had been ordered to do so by the angel Gabriel.[46][47][48][49][50][51] One of Muhammad's companions decided that "the men should be killed, the property divided, and the women and children taken as captives". Muhammad approved of the ruling, calling it similar to God's judgment,[49][50][52][53][54] after which all male members of the tribe who had reached puberty were beheaded[47][55]"


MOndom én hogy primitív vallás. Mindig is azt tették mint a iszlám állatok most.

2015. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%

Semennyire.

Az iszlám alapja a Korán. Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy olvastam.

Nagyon egyszerű szabályok vannak: tilos disznót enni, böjtölni kell, imádkozni kell, zarándokolni kell. De ez téged nem érdekel. Ami téged érdekel az ez: tilos ártatlanokat ölni, tilos drogokat és alkoholt fogyasztani, nem lehet öngyilkosnak lenni, segíteni kell a betegeket és a szegényeket.

Na most az milyen szinten lehet hívő, aki bedrogozva megy öngyilkos küldetésre, hogy civileket öljön? Akkor vegyük figyelembe, hogy rengeteg IS tag világi életet él(t mielőtt belépett az IS-be), és ittak, buliztak, drogoztak ( ide véve a könnyű drogokat is ).

Mennyire lehet hívő, aki azt mondja, hogy a napernyő alatt az árnyékban lehet alkoholt inni, mert ott nem látja Allah?

A Korán egyszerű szabályokat hoz, amiből sokan kiragadnak egy-egy részt ( leggyakrabban a "terjeszteni kdll a hitet, akár harc által is [ ez a dzsihád, azaz a Szent Háború ] vagy hogy Allah az egy igaz isten, és ebből levonják hogy aki nem Allahban hisz, az hitetlen és meg lehet ölni [ holott mint említettem, a Korán tiltja az ártatlanok megölését ]).

Ugye, ha valaki nem a sajtó alapján tájékozódik rögtön rájön, hogy itt valami más van a háttérben, nem pedig a vallás?

2015. dec. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!