Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ősmagyarok úgy nézhettek...

Az ősmagyarok úgy nézhettek ki, mint a mongolok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 23. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Az ősmagyarok turanidok voltam, ami a mongolok és az európaiak egy sajátos keveréke.


[link]

2015. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Komolyan mondom nem tudom ki kezdte terjeszteni ezt a baromságot, hogy a magyarságnak bármi köze lenne a ferdeszeműekhez. A pesti kínai vendégmunkásokat ne téveszd össze a magyarokkal.


A magyarság mindig is az europid nagyrasszhoz tartozott.


Testmagassága az európai átlagot elérte vagy meghaladta.

Nem volt törpe sárga.

2015. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hollófernyiges ***** válasza:
57%
Benne van a beadott linkben, hogy nincs olyan hogy turanid rassz, az egy elavult fogalom. Egyébként nem, a honfoglaláskori temetőkben csak minimális, 1-2%nyi a mongoloid koponya.
2015. dec. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Nekem van olyan MAGYAR ismerősöm akiből ki lehet venni a sajátos keleti típusú jegyeket. Most kapásból két ilyen ismerős is eszembe jutott. Horvát és Kis vezetéknevekkel őkis biztos kínai vendégmunkások... :D

Kicsit vágottszeműek,fejformájuk pedig kerekebb. Ha nem itt élnének hanem kínában akkor oda is lazán beleillenének.

2015. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4#


Ez az 2 ember alapján vond le a következtetést egy 10 milliós országra.

2015. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt közöttük europid-mongoloid keverék is,ahogyan ma is van és pl:a Nagykunságban még viszonylag gyakori is,csak legtöbbször kevésbé látványosak a mongoloid vonások.

De a túlnyomó többség egész biztos,hogy europid vonásokkal rendelkezett már akkor is. Olyan szintű keveredés azért valószínűleg nem volt,hogy ennyire megváltozzon az emberek kinézete.

2015. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 hollófernyiges ***** válasza:
100%

"pl:a Nagykunságban"


És milyen következtetést vonsz le a téraség nevéből? :)

2015. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ősmagyarokat nem az tette az ősinké, hogy hogyan néztek ki, hanem az, hogy tőlük származik mindaz a kultúra amit ma magyarként képviselünk a világban. Igen az ősmagyarok genetikailag nagyon változatosak voltak, minden eurázsiai embertani jegy előfordult közöttük, a kaukázusi-europidtól az ázsiai-mongolid jegyek előfordulásáig, hangsúlyozom csak az ázsiai jegyek előfordulásáig. Az előfordulás azt jelenti csak, hogy felismerhető egyes koponyák arcvonásaiban formáiban és nem azt, hogy mindegyiküknél jellemző volt, sőt ezen embertani jegyek előfordulása volt a legritkább és a kaukázusi-europid jegyek voltak, vannak a leggyakoribbak. Az ősmagyarok egy genetikailag változatos ember populáció volt és pont ettől a genetikai változatosságtól volt, van olyan egészséges és életképes. Attól, hogy az ősmagyaroknál egyes sírok koponyáin előfordulnak a mongoloid-ázsiai jegyek attól még az ősmagyarok nem lesznek sárga bőrű mandula szemű alacsony kínaiak vagy lapos képű erősen húzott szemű mongolok.
2015. dec. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Rám igazán nem lehet azt mondani, hogy keverék lennék. Az 1500-as évekig vissza van vezetve a családfám és mind magyarok és székelyek (Nyilván ők is magyarok), csak gondoltam így említem a pontosság kedvéért.) vannak benne. Javarészt nemesi családok. Emellett magas vagyok, világosbarna hajú és kék szemű, európai arcvonásokkal.
2016. jan. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!