Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért rosszabb az, aki a...

Miért rosszabb az, aki a vallás miatt gyilkol, mint az aki olajért, pénzért, területért?

Figyelt kérdés
2015. dec. 29. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem rosszabb.
2015. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egyformán rossz mindkettő
2015. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

1, Amit a vallása gyanánt elképzel, az egy nemlétező dolog, míg a másik három létezik.

2, Minket gyilkol.

2015. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha egyformán rossz mindkettő, akkor miért csak az arab terroristákra van kiakadva mindenki?
2015. dec. 29. 22:41
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Minden gyilkosságnak/halálesetnek meg van a saját karakterisztikája a társadalom szemszögéből. Ha valaki fiatalon mondjuk leukémiában hal meg, az iszonyú nagy együttérzést és pánikot kelt az emberekben. Ha valakit a harmadik világban lelőnek, akár más országok, akár a saját fajtái az nem. Akkor ők hülyék, kulturálatlan barmok, minek kell ezt csinálniuk? Ez a közvélemény. De ha egy amerikai beavatkozás során halnak meg emberek, akkor már nagyon megoszló a közvélemény, valaki isteníti Amerikát, aki csak fel akarta őket szabadítani, valaki meg mélyen elítéli. Ennek vagy egy %-os eloszlása..


De a végeredmény nem ugyanaz? Emberek meghaltak ártatlanul. A köztudatban mégis totál máshogy szerepelnek

2015. dec. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Minden gyilkosság rossz, amely nem szükségszerű ön- vagy személyvédelem miatt történik.

Teljesen mindegy, hogy a kapzsiság, vagy egy ezeréves, krikszkrakszokkal írt mesekönyv az alapja.

2015. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én elgondolkoztam a párizsi merénylet után, hogy miért is az arabok a rosszfiúk a történetben 2001 óta, miközben más nyugati népek ugyanúgy civileket gyilkolnak a keleten, csak arról ugyebár nem illik beszélni.

Lehet, hogy megbotránkoztató, amit írok, de az arab terroristák "legalább" őrültek, fanatikusok, ők hisznek abban, hogy amit tesznek az jó, és képesek saját magukat is feláldozni a hitükért. Ez szörnyű, de mégis van benne valami magasztos, hogy meghalnak azért, amiben hisznek.

Ellenben a gyilkológép katonákkal és a felsőirányítással, akik pénzért, hatalomért ártatlanokat is megölnek. Ezért én nem tudom undorítóbbnak tartani az arab terroristákat, mint a többit...

2015. dec. 29. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:
mindkettő rossz, de az egyik anyagi érdek, közvetlen javakkal, másik csak elvi, kulturális indok.
2015. dec. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A pénz is egy istenség.

Egyformán bűnös mindkettő, de az előbbin jobban felháborodik az ember szerintem.

2015. dec. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne akarj megbocsajtani a vallasi fanatikusoknak.
2015. dec. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!