Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van Erdélynek öntudata?

Van Erdélynek öntudata?

Figyelt kérdés
Mivel Erdély évszázadokig önálló terület volt, az erdélyiek elsősorban erdélyinek gondolják magukat vagy romániaiaknak?

2016. jan. 8. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy erdélyi magyar inkább mondja magát erdélyinek mint romániainak. Pl. találkozol közülük valakivel, akkor úgy fog bemutatkozni, hogy Szia Kati vagyok, Erdélyből jöttem és nem azt, hogy Romániából, viszont szerintem egy erdélyi román csak elég szélsőséges esetben vallja magát erdélyinek. (meg is lepett amit mondtál a csoporttársadról) Egyrészt ők egységesen látják Romániát, nem úgy mint mi, Románia= Erdély+Mordor. Másrészt a legtöbb románnak nincsenek évszázados gyökerei Erdélyben, úgy, mint a magyaroknak, ugyanis szerintem a többségük szülei nem Erdélyben születettek. lás: Nagyváradon Trianonkor 5-10% volt az arányuk, ma ez 70-75. Maximum olyan románok hívhatják magukat erdélyinek, akiknek felnyílt a szemük és rájöttek, hogy ők tartják el a csóró Moldvát és Havasalföldet és hogy ez ellen tenni kéne valamit( autonómia/ függetlenség), bár az ő számuk elég csekély lehet.
2016. jan. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Ha kést szorítanának a torkomhoz sem mondanám azt, hogy román vagyok.

Ha kérdezik inkább azt válaszolom hogy erdélyi vagyok, és magyarnak vallom magam.

(Félig magyar állampolgár vagyok)

2016. márc. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!