Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mely államok...

Szerintetek mely államok fognak függetlenedni a jövőben a Kaukázus térségében és mely területek cserélnek gazdát?

Figyelt kérdés
Esetleg Észak és Dél Oszétia egyesül-e valaha vagy Dagesztán képes lesz-e kiválni ami eléggé valószerűtlen.Talán Örményország is beolvaszthatja Hegyi Kabarah-ot?

2016. jan. 12. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Ha Oroszországban meggyengül a központi hatalom vagy egy liberálisabb kormány kerül hatalomra, a közvélemény megunja a kaukázusi konfliktusokat, akkor könnyen lehet, hogy Dagesztán, Csecsenföld függetlenné válik. Ezekben a köztársaságokban már úgy is alig élnek oroszok és sok szempontból inkább csak a gond van velük.

Ha Észak-Oszétia is kiválna, akkor minden bizonnyal egyesülne Dél-Oszétiával. Amíg Észak-Oszétia Oroszország része, addig szerintem biztosan nem fog egyesülni a két köztársaság.

Abházia valószínűleg hosszú távon független ország lesz.

Hegyi-Karabah helyzete nagyon kényes. Szerintem jelenleg az tűnik legvalószínűbbnek, hogy Azerbajdzsán néhány évtizeden belül erővel visszafoglalja az elszakadt területet. Kevésbé tűnik valószínűnek, de az is lehet, hogy végül Örményország és Azerbajdzsán megegyeznek egy átfogó területcserés rendezésben és Hegyi-Karabah Örményországhoz kerül, Azerbajdzsán pedig kap egy korridort Nahicsevánnal.

2016. jan. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem Oroszország akkor sem hagyná olyan könnyen Dagesztán kiválását mivel nagyon vegyes nemzetiségű ország.Esetleg úgy tudna függetlenedni ha az összes ottani nyelvet hivatalossá teszik de ezzel is lennének problémák.Az orosz lakta területeket meg talán Oroszország el is venné Dagesztántól cserébe a függetlenedésért.
2016. jan. 13. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt találtam egy etnikai térképet:

[link]


Oroszország biztos nem fogja könnyen hagyni, hogy Dagesztán, Csecsenföld függetlenedjen, de lehet, hogy egyszer majd eljön ez az idő.

És az is lehet, hogy előtte átrajzolják a belső határokat és ahogy írtad, például Dagesztán, Észak-Oszétia északi, orosz többségű részeit a Sztavropoli határterülethez csatolják.

2016. jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!