Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovó a közeljövőben függetl...

Koszovó a közeljövőben független marad, vagy egyesül Albániával?

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

A közeljövőben marad a jelenlegi vitatott helyzet. Hosszútávon valószínűleg nemzetközileg elismert független országgá válik.

Albániával nem fog egyesülni, mert ezt még a nyugati nagyhatalmak is ellenzik, tiltják és igazából Koszovóban sincs ennek jelentős támogatottsága.

2016. jan. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy Koszovó vezetői Albániával meg a macedón albánsággal megegyeztek, hogy felkarolják a "minden albán 1 államban" ötletet. Vagy Koszovóban ezt tényleg nem támogatják?
2016. jan. 18. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

"Én úgy tudom, hogy Koszovó vezetői Albániával meg a macedón albánsággal megegyeztek, hogy felkarolják a "minden albán 1 államban" ötletet. Vagy Koszovóban ezt tényleg nem támogatják?"


Igen viszont Koszovót a NATO érdek hozta létre, önállóan sosem tudtak volna leszakadni Szerbiától... A NATO pedig nem fogja megengedni, hogy Koszovó egyesüljön Albániával és hogy mint instabilitást gerjesztő tényező jelenjék meg a balkánon. Szerintem ha elkezdenének "önműködni" a NATO is jobbnak fogja találni, hogy inkább legyen újra Szerbia része, mintsem az Iszlám Állam, és az iszlám fundamentalizmus expanziós törekvéseinek az eszköze..

2016. jan. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!