Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egész Németországban óriási...

Egész Németországban óriási gondot jelent a lakáshiány vagy csak a legnagyobb városokban (Berlin, Hamburg, München, Frankfurt)? Mi a helyzet pl. Nürnberggel, Stuttgarttal?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Annyi ott a lakás mint a szemét. Én mikor legutóbb arra jártam több hektárnyi terület telis tele volt lakásokkal, de zsúfolásig.
2016. jan. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lakashiany nincs, az arak nagyon magasak. Berelni es venni is eleg nagy teher.


Stuttgart es a regioja szerintem ugyanugy problemas, Nürnberget nem tudom, talan ott jobb a helyzet.

2016. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Berlinben pl. legalább tízezer lakatlan ház/lakás van, amik befektetők tulajdonában vannak, akik úgy gondolják, hogy a jelen helyzetben nem éri meg nekik kiadni őket. Novemberben voltam ott utoljára, akkor egy komplett, teljesen felszerelt társas ház állt üresen, amikor pedig megkérdeztem, hogy miért nem lakik ott senki egy helyi nő azt mondta, hogy az az önkormányzat tulajdonában van, ők meg nem akarják egyenlőre kiadni senkinek, nem csak azt, hanem még több tucatnyi más lakást abban a kerületben.
2016. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen ahol nagy a bevándorlás (pl. München, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg, Düsseldorf) ott nehéz lakást szerezni, az árak nagyon magasak, ahol viszont elvándorlás van, csökken a népesség, kereslet, ott nincs jelentős hiány, az árak viszonylag alacsonyak (pl. Chemnitz, Rostock, Cottbus).
2016. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!