Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cári családot miért kellett...

A cári családot miért kellett anno kivégezni?

Figyelt kérdés

A cárság megdöntésekor miért nem volt elég megfosztani őket a hatalomtól? Ha jól tudom Yekaterinburg-ban végezték ki a cári családot.

A Habsburgokat is megfosztották a hatalomtól, mégsem végezték ki őket, a mai napig vannak leszármazottaik, csak az osztrák alkotmány tartalmazza, hogy nem választhatnak politikai pályát, vagy nem tudom mit.

Ezt Oroszországban miért nem lehetett megtenni?


Láttam egy filmben, hogy levezényelték a családot egy pincébe, és ott lelőtték őket, volt, akit többször is, mert túlélte. Aztán elvitték a testeket egy erdőbe ahol lesavazták őket, és elégették őket.

Miért kellett ilyen brutális módon elrendezni a dolgot? Mivel érdemelték ezt ki? Miért kellett őket kompletten eltüntetni?



2016. febr. 8. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy visszatérjenek trónt követelni.
2016. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Az oroszok meg nem osztrákok.

Nem lehet összehasonlítani a két népet és a két helyzetet sem.

2016. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy II. Miklós a legnagyobb ökör volt, hogy nem menekítette ki a családját Oroszországból, miután megfosztották őt a tróntól.

Ha magát nem, akkor legalább őket.

2016. febr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 tothp ***** válasza:
73%

Más nép, más történelmi helyzet. Ráadásul a Cár és családja bennszülöttek. Az összes Habsburg meg Svájci migráns.

Nem is bírom őket. Hiába volt Ottó bácsi felvilágosult, kellemes beszédű ember(ja persze benne már volt némi bajor vér.)

2016. febr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Oké, de a habsburgoktól elvonatkoztatva miért kellett a cári családot kivégeztetni? Ha jól tudom már trónfosztottak voltak, mikor kivégezték őket.

És miért kellett eltüntetni őket? (elégetés, savazás)

2016. febr. 8. 13:30
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Bammeg, olvasd már el a válaszokat.
2016. febr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bocs, de a "nehogy visszatérjenek trónt követelni" érv szerintem hülyeség.

Eleve ha nem királyság már egy ország akkor nincs is mit követelni, meg aztán ha követelőzik, akkor a vezetés foglalkozna vele? Nem hiszem.

Egy csomó orosz autonóm terület akarna függetlenedni, mégsem foglalkozik ezzel senki.

2016. febr. 8. 13:35
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nagy forradalmi lendület (szocializmus vs. kapitalizmus) hevében a "múltat végképp eltörölni" jelszóval egyértelmű és egyben megfélemlítő gesztussal kívánták elejét venni bármiféle "ellenforradalomnak". Ami ugyan nem sikerült és a fehérekkel szemben jó pár évig véres polgárháború dúlt. A Habsburgoknál nem volt ilyen értelemben ideológiai ellentét,
2016. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%

Jól van kérdező, neked fogalmad sincs, hogy miről beszélsz.

Javaslom, hogy nézd át az orosz polgárháborút, a fehérek harcát a vörösökkel, ahogy vissza akarták állítani a régi Oroszországot és azt is nyugodtan átnézheted, ahogy Horthyék újra királyságot csináltak a köztársaságból Magyarországon.

2016. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Meg a Csehszlovák Légió is Jakatyerinburg felé tartott, hogy kiszabadítsák a cárt.

Egy napra voltak, amikor kivégezték őket.

2016. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!