Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok a gazdasági...

Mit gondoltok a gazdasági liberalizmusról?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 21:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

"A legtöbb "léhűtő" valójában nem önként van ott ám"


Nem önként, de önhibájából, amiért fiatalabb korukban halasztani akarták a rosszat (a tanulást, gyakorlást stb.) és nem számoltak azzal, hogy ezzel csak nagyobb pofon fogja érni őket.


Én azt vallom, hogy mindenki okosnak születik, csak félúton lehet nem akarja kamatoztatni. Nem feltétlenül erős szellemi munkásoknak kell állniuk ha "buták" hanem pl. sajátítsanak el egy szakmát.


Léhűtők körébe pedig nem veszem bele a rokkantakat, fogyatékosokat és egyéb munkaképteleneket. Lehet demagóg vagyok, de van valóságalapja.

2016. febr. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Éppen ezért kell az ilyeneknek kiveszniük, hogy ne hátráltassák a rendes embereket.

"


És,akkor ki robotolna a gyárba a tulajdonos úrnak profitot termelve?

Csak nem a gazdagok leszármazottai?

2016. febr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Léhűtők körébe pedig nem veszem bele a rokkantakat, fogyatékosokat és egyéb munkaképteleneket. Lehet demagóg vagyok, de van valóságalapja."


Én is "léhűtő vagyok" egyesek szerint.

Kitünő tanuló volta,diplomám is van,mégsem tudok munkát vállalni,mert mentális betegségem van.

Ma a 21.században,az internet világában,azért szorulok ki a munkaerőpiacról,mert nem tudok idegen helyen lenni,holott a munkakörök jelentős része otthonról is elvégezhető lenne.


Akár mérnöknek is tanulhattam volna,semmivel nem lennék előrébb.


Egy felmérés szerint 2030-ra a mentális betegségek fogják vezetni a munkaképtelenséget,mint okot ebben a teljesítménykényszeres világban.

Az embereket tönkreteszi a munkahelyi stressz,a profitorientált világ.


Szóval nem csak így születnek az emberek,hanem ilyenné válnak.

És igen,45 év felett rengetegen leépülnek vagy fizikailag,vagy mentálisan,és akkor még 20 évig ki kell húzniuk valahogy.

Az ember olyan ebben a rendszerben,mint a használt papírzsebi.Van helyette másik,új,egészségesebb,strapabíróbb.

2016. febr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik,hogy a fizikai munkástól is elvárják,hogy napi 8-10 órában dolgozzon.


Aki önként teszi tönkre a saját testét,azt valamivel honorálni kellene.

Tehát,annak aki az irodában ül,és nem neki kell ezeket elvégezni az szerencsés,mert ha ezek az emberek nem lennének,akkor másoknak kellene ezt megtenni.

Tehát kevesebb órát kellene dolgozniuk.

2016. febr. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nem önként, de önhibájából, amiért fiatalabb korukban halasztani akarták a rosszat (a tanulást, gyakorlást stb.) és nem számoltak azzal, hogy ezzel csak nagyobb pofon fogja érni őket."


Fiatalabb korban mindenki halasztani akarja ezeket, csak éppen a minőségibb családokban a szülők képesek megértetni a gyerekkel, hogy mi miért fontos. Ilyenek a lecsúszott családokban nincsenek. Ez a különbség.

2016. febr. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egyrészt egyetértek veletek, mert ezek az ellenérvek bőven megállják a helyüket (nem is tudok mit mondani rájuk) de a tapasztalataim során azt láttam, hogy jóval több a munkakerülő, mint a munkaképtelen. És ezt egyedül az akaratgyengeségre tudom visszavezetni soraikban, nem véletlenül mondtam, hogy ez a piac forma kegyetlen.
2016. febr. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!