Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak szerintem önző David...

Csak szerintem önző David Cameron EU-s kilépést sürgető politikája?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki letámadna, én megértem, hogy nem akarja, hogy a szociális rendszerüket a bevándorlók kihasználják, de azért ezt kikérem magamnak, hogy EU-s állampolgárt így semmibe vegyen. Persze érthető, hiszen a briteknek mindig akkor volt jó Európa, ha ők is jól jártak vele, amint valami nem működött, már elzárkóztak Európától és úgy tesznek mintha semmi közük nem lenne Európához. Nem mintha ez Magyarországra nem lenne igaz, de nálunk nincsenek tömegesen tartósan itt élő bevándorlók.

Akkor jó nekik a kelet-európai EU-s állampolgár, amikor olcsó munkaerő kell, mert az angol azt a munkát nem fogja elvégezni.

Nekem úgy tűnik, hogy Cameron ki akarja használni Merkel népszerűség vesztését és most ő akar az EU vezető politikusa lenni.

Én megértem a nemzeti érdekeket, de akkor ez nem EU.


2016. febr. 20. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, de ha ennyire zavar, akkor adok bankszámlaszámot és átutalhatod a fizetésed, legalábbis ha ennyire zavar, hogy nem vagy lehúzva, akkor én szívesen segítek.
2016. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csak.
2016. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olvastad vagy hallottad egyàltalàn a nyilatkozatàt? A jùnius 23-ai referendumon a bennmaradàs mellett kötelezi el magàt.
2016. febr. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez csak kommunikáció, mint pl. nálunk a kormány bevándorlózása. Szavazatszerzésre játszik, esze ágában sincs kilépni.
2016. febr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Cameron van olyan szerencsés helyzetben, hogy megteheti, hogy saját szája ízére tegyen javaslatokat és álljon ki mellettük a legvégsőkig. Az EU-nak jóval fontosabb, hogy a britek tagok legyenek, mint a briteknek, hogy EU-tagok legyenek.
2016. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MolotovPunk ***** válasza:

Cameron legutóbbi beszédében,ha jól tudom,EU-ban maradás mellett volt,feltételeket követelve.Viszont azt is említette,hogy népszavazást akar a dologról.Egyébként nem menne rá az EU,ha Anglia kilépne.Maximum az ott lévő lengyel,magyar és külföldi munkavállalóknak lenne necces helyzete akkor.

Kicsit furcsa ez a dolog,hogy Anglia felvetette ezt az EU kilépéses kérdést mostanában,pedig annak idején 60 as évek közepén Anglia akart belépni az EU-ba és Franciák többször leszavazták őket.Több tárgyalás is volt,ami kudarcba fulladt.

Több próbálkozásra így viszont csak 1973.Január 1-jén lett Nagy-Britannia az Európai közösség tagja.

2016. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De igen,éppenhogy ez az EU.Kimondva-kimondatlanul,a nemzeti érdek az első mindenkinek,épp ezért nem működik a dolog.
2016. febr. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen de az hogy minden tagállam kompromisszum nélkül akar alakítgatni az csak bombasztja az EU-t.
2016. febr. 20. 21:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? Cameron a bentmaradást sürgeti.
2016. febr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mostmár elolvastam és ő is azt mondta, hogy mégsem. (Nem meri a skótok és észak-írek miatt megtenni).


Ettől függetlenül ha Németország hatalma meginog, akkor lesz egy brit vagy francia központú EU. A britek meg kapva kapnának az alkalmon, hogy gyarmatként kezeljenek minket és tojnának az EU-s törvényeket. A brit gazdaságnak persze jó lenne, de kelet-európai és dél-európai országok mehetnek a levesbe akkor.

2016. febr. 22. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!