Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az arabok/muzulmánok tulajdonk...

Az arabok/muzulmánok tulajdonképpen miért küzdenek Izrael ellen?

Figyelt kérdés

A Koránban szó szerint le van írva, hogy:

"Allah a Szentföldet Izrael fiainak adta az ítélet napjáig."


Akkor meg? Vagy csak azt tartják be a Koránban, ami nekik tetszik, a többi meg a szőnyeg alá van söpörve? Mert aki tényleg vallásos (de nem elvakultan), annak ezt is tudnia kéne, mert a Koránban bizony szerepel!



2016. febr. 22. 12:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%

"Perszehogy arról. Amivel egyidejûleg I-ten megismételte az Õsatyáknak ( Ábrahám, Izsák, Jákób ) tett esküjét, hogy a szentföldet leszármazottaiknak adja."


Ábrahám az arabok ősatya is, így akkor nekik úgyanúgy joguk van a szentföldhöz.



"Mindazonáltal: ha ellenséges földön lesznek is, NEM VETEM EL ŐKET, nem utálom meg őket annyira, hogy megsemmisüljenek, s HOGY MEGSZŰNJÉK A VELÜK KÖTÖTT SZÖVETSÉGEM, mivel én vagyok az Úr, az ő Istenük."


Mint mondtam ez azokra vonatkozik akik követik és betartják azt amit a próféták mondtak. Te sem gondolhatod hogy alanyi jogon járna a zsidóknak a szentföld, ez már a Tórából is kiderül. A Koránból pedig az hogy a zsidók megszegték egyezségüket Istennel.



"Ennek fokozatos beteljesülését mutatja, hogy ma már kb 6 millió zsidó él Izrael Államban. A megbocsátást pedig a balfour nyilatkozat. A Brit Kormány ugyan szabad akaratából döntött, de I-ten természetesen tudta, mikor, hogyan fognak dönteni teremtményei."


Izrael egy nagyhatalmak által létrehozott állam. Ha te ebből azt olvasod ki hogy a zsidók visszatértek Isten által kijelölt útra, nem is lehetnél távolabb az igazságtól. Meghamisították a Tórát, megölték Isten küldötteit, Jézust és Mohamed prófétát is meg akarták ölni. Így kijelenthetjük hogy a zsidók több mint kétezer éve nagyon rossz úton járnak.



"És persze, ha olvasták volna a Koránt. de a helyzet még ma is az, hogy cska néhány seikh tesz említést ezekrõl a részletekrõl, azok helyes értelmezésérõl, amit a többiek igyekeznek agyonhallgatni ( már bocsi, de egy valódi, tanult seikh számomra hitelesebb, mint egy össze-vissza fecsegõ váöaszoló )."


Talán ha nem egy rövid kiragadott részt olvasnál el, hanem a többi vonatkozó verset is, akkor látnád hogy szó nincs arról amit te állítasz. Egyébként is lehetetlen amit mondasz. Jelenleg minden emberre a Korán mint kinyilatkoztatás érvényes. Nem is értem mit akarsz ebből kihozni. Azt állítod hogy a Korán szerint Allah végítélet napjáig a zsidóknak adta a szentföldet, ami tévedés, de te igaznak gondolod. És mi a helyzet a Korán egészével? A zsidók nem fogadják el a Koránt Isteni kinyilatkoztatásnak. Ez az egy rész igaz a többi nem? Vagy hogy van ez szerinted?



"Amúgy még nem fordult elõ a törénelemben, ogy muszlimok maguk adtak volna területet brákinek, bármikor. Mondhatni, ( sajnos olykor sikeres ) próbálkozásaik pont az ellenkezõje."



A történelmet sem ismered, vagy lehet hogy ismered csak el akarod hallgatni az igazságot. A te esetedben inkább az utóbbi, az eddigi írásaidból ítélve. Az Oszmán-Birodalom fogadta be és telepítette le saját területén az inkvizició elől menekülő zsidókat. Marokkó nem adta ki a náci Németországnak a területén élő zsidókat, Törökország pedig még be is fogadta őket ismét. Sajnos kölcsönösségről nem beszélhetünk, mindenki látja Izrael mit tesz a palesztinokkal.



"Mellesleg a térkép, amit linkeltél, természetesen hamisítvány. Mégcsak nem is arabok hamisítványa, hanem magyar náciké."


Nem tudom ki készitette de teljesen mindegy. Ez Izrael célja. Amióta megalapul folyamatosan terjeszkedik. A jelenlegi események is ezt bizonyítják.

2016. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
57%

Ha ismernétek a Tórát akkor tudnátok hogy szerepel benne Mohamed próféta:



Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.



Ez egyértelműen Mohamed prófétára vonatkozik. A zsidók tudták hogy Mohamed a próféta akire vártak, de egyszerűen nem tudták elfogadni hogy nem a zsidók közül került ki ezért nagyrészük nem követte.

2016. febr. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
23%

"Mint mondtam ez azokra vonatkozik ..."


Mint válaszaidból látszik, nem vagy hivatott a tóra mayarázatára.

( Rövide: szamárság. Ha érteni akarod a Tórát, tanulj rabbitól! )


"Nem tudom ki készitette de teljesen mindegy. Ez Izrael célja. Amióta megalapul folyamatosan terjeszkedik. A jelenlegi események is ezt bizonyítják."


Ezt Te sem gondolod komolyan. XXXD XXXLoL


"Ha ismernétek a Tórát akkor tudnátok hogy szerepel benne Mohamed próféta:"


XXXDDD XXXLoL



"Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül ... Ez egyértelműen Mohamed prófétára vonatkozik."


Röviden: szamárság. Picit részletesebben: nagyao, nagyon nagy szamárság.


Ez ugyanis MÓZES UTÁNI PRÓFÉTÁKRA vonatkozik, mint Józsua, Sámuel, Dávid, Salamon, Eliyahu, Yeshaiya ( Ézsaiás ), Yirmiyahu ( Jeremiás ), Yechezkél ( Ezékiel ), stb, 1000 - 2000 évvel Mohamed elõtti idõkre.


Maleakhi ( Malakhiás ) volt az utolsó próféta, több prófétát már nem küldött az Örökkévaló, áldott a Neve, mert a késõbbi korok már másféle korok voltak. ( Rabbiktól ezt is megtanulhatod. )

2016. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
66%

"Mint válaszaidból látszik, nem vagy hivatott a tóra mayarázatára."


Talán te döntöd el ki olvashatja el a Tórát? :)


Akkor nézzük részletesen hátha megérted:



1, Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül


Először is egyesszámban van tehát egy bizonyos prófétáról van szó. Mit jelent az hogy atyjukfiai közül? Ábrahámnak két fia volt. Izsák és Izmael. Izsák a zsidók ősatyja Izmael pedig az araboké, így a zsidók és arabok testvérek. Tehát a próféta a zsidók testvérei közül került ki, vagyis az arabok közül.


Ezt bizonyítja a Mózes 5. könyve,34:10 Nem támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta.



2, olyant, mint te


Ha összehasonlítjuk Mózest és Mohamedet láthatjuk hogy sok tulajdonságuk megegyezik.



3, Az én igéimet adom a szájába


A Korán kinyilatkoztatása úgy történt hogy Isten Gabrielnek mondta az adott verseket aki azt közvetítőként Mohamed szájába adta. Tehát Gabriel Isten igéjét Mohamed szájába adta szó szerint.



4, ő pedig elmond nekik mindent


Mohamed Próféta elmondott mindent az embereknek. Korán (5/3) "Ezen a napon teljessé tettem számotokra a vallásotokat"

A korábbi próféták viszont nem mondtak el mindent. A Bibliában az szerepel hogy Jézusnak még sok mondanivalója van az embereknek de nem tudják azok elhordozni.



5, az Én nevemben mond


A Koránban minden szúra (fejezet) előtt, kivéve egyet, az áll hogy a Könyörületes és Irgalmas Allah nevében. Vagyis Isten nevében.



Láthatod hogy egyértelműen Mohamed Prófétára illik és róla van szó. Ahogy mondtam a zsidók tudták hogy Mohamed a próféta akire vártak, de egyszerűen nem tudták elfogadni hogy nem a zsidók közül került ki ezért nagyrészük nem követte.

2016. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
13%

Hát, hogy milyenek ezek a zsidók! Állandóan várják a Messiást, és amikor MÁSOK mondják nekik, hogy megjött,

akár mint a keresztények Jézusa,

akár mint az arabok Mohamedje,

csak várják tovább a sajátjukat.


Hát mégis, mire várnak még?!


(A gyengébbek kedvéért, ez nem komoly!)

2016. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%
62%-os, ezek az érveid? :) Nagyon meggyőző vagy :)
2016. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos nem értem rá, így 03-03 21:09 ÉTELMETLEN ZAGYVASÁG ott maradt azóta is helyreigazítás nélkül.


Mózes ötödik könyve, 18. fejezet, 18. vers:


A szó, ami abban a fordításban "atyjukfiai", héberül אֲחֵיהֶם a magánhangzókat is jelölve אחיהם ( achéyhem ).

Ennek töve אֲחֵ אח ( ach ) ami egyértelmûen testvért jelent.

Nagyon sokszor fordul elõ a tórában ( 232-szer ), jelentése minden esetben ( testvér, rokon vagy a nép másik tagja ) olyan ember, aki HITTESTVÉR, TEHÁT CSAKIS ZSIDÓ LEHET.

Vagyis, ha a válaszoló szerint ez Mohammedre vonatkozik, akkor válaszoló szerint Mohammed zsidó volt. :O

Eredeti gondolat. XXXD LoL

Persze, nem ismerem Mohammed családfáját, lehet, hogy így van. Végülis belefér a "világméretû zsidó összeesküvésbe" XXXD LoL


Mózes ötödik könyve, 34. fejezet, 10. vers:

"Nem támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta. "

Így idézte a drága, a végén ponttal. :) A kis ravasz! :)

Hál' I-tennek, áldott a Neve, itt nem kell a héberrel veszõdni, elég megnézni a teljes mondatot, mert ahova drágánk pontot tett, ott valójában vesszõ van. A teljes mondat:

"Nem is támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta, akivel szemtől szemben érintkezett volna az ÚR."

Tehát mi különbözteti meg Mózest valamennyi késõbbi prófétától?

Az, hogy Vele SZEMTÕL SZEMBE ÉRINTKEZETT AZ ÚR.

Valóban, a többi prófétának is szájába tette szavait, nekik is adott utasításokat, de nem szemtõl szembe.

És valamennyi próféta a maga idejében elmondott mindent, amit abban az idõben el kellett mondani.


Hát ennyi. De hogy jön ide Mohammed? ( Hacsak enm volt zsidó XXXD XXXLoL )


Na persze, a különleges gyöngyszem az, amivel a választ kezdte:


" "Mint válaszaidból látszik, nem vagy hivatott a tóra mayarázatára."

Talán te döntöd el ki olvashatja el a Tórát? :) "


Ezt tudta leírni!


Tehát szeinte magyaráz = olvas .


Mindenesetre a fentiekbõl IS látszik, hogy állításomban igazam volt, attól eltekintv, hogy sajnos a shiftet túl gyengén nyomtam és csak elküldés után vettem észre, hogy az, hogy Tóra, kisbetûvel írtam. Mea culpa, mea maxima culpa.


Mindebbõl az alábbi következtetések valamelyike vonható le:


1) A válaszoló közönséges troll, aki egyáltalán nem foglalkozik sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit olvas, sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit ír. Csak ír, mindegy, hogy mit, célja KIZÁRÓLAG a VESZEKEDÉS ( ez a legvalószínûbb )

2) A válaszoló funkcionális analfabéta, így az olvasott szöveg értelme rejtve marad elõtte.

3) Nem magyar az anyanyelve, ezért olykor nyelvi nehézségei vannak, amiket észzre sem vesz. ( Lehet, hogy pl török, akkor ezért linkel olyan klippeket, melyek címe, magyarázata török. )


4) Helyesbítek: legvalószínûbb mindhárom együtt. :)

2016. márc. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%

Ezt írtad korábban:


"Ez ugyanis MÓZES UTÁNI PRÓFÉTÁKRA vonatkozik, mint Józsua, Sámuel, Dávid, Salamon, Eliyahu, Yeshaiya ( Ézsaiás ), Yirmiyahu ( Jeremiás ), Yechezkél ( Ezékiel ), stb, 1000 - 2000 évvel Mohamed elõtti idõkre."



Az általam idézet rész pedig úgy kezdődik hogy "Prófétát támasztok nekik" tehát egyesszám. Egy bizonyos prófétáról van szó, nem többről mint ahogy te állítod. Ebből világosan látszik hogy te vagy funkcionális analfabéta. Még ezt sem vagy képes megkülönböztetni, de a Tórát akarod értelmezni.



"Nagyon sokszor fordul elõ a tórában ( 232-szer ), jelentése minden esetben ( testvér, rokon vagy a nép másik tagja ) olyan ember, aki HITTESTVÉR, TEHÁT CSAKIS ZSIDÓ LEHET."



Nagyon gyenge magyarázat. Akkor az szerepelne ott hogy a népedből, vagy hogy a zsidók közül. Egyértelmű hogy itt nem a zsidókról van szó. Mivel az arabok ősatyja is Ábrahám, az arabok és a zsidók testvérek így az atyjukfiai az arabokra vonatkozik.



"Nem is támadt többé Izráelben Mózeshez hasonló próféta, akivel szemtől szemben érintkezett volna az ÚR."


A teljes mondat szerinted mit változtat? :) Isten azt mondta Mózesnek, hogy olyan prófétát támaszt mint Ő, tehát sok tulajdonságuk megegyezik. A másik versben pedig hogy Izraelben nem lesz Mózeshez hasonló próféta tehát máshol lesz, nem Izraelben. Ha hozzátesszük hogy olyat akivel szemtől szemben érintkezett volna az ÚR akkor csak az következik ebből hogy Izraelben lehetnek még Mózes után próféták és persze voltak is, de Isten nem érintkezik velük szemtől szemben. Tehát a mondat második fele semmit nem változtat.



"Valóban, a többi prófétának is szájába tette szavait, nekik is adott utasításokat, de nem szemtõl szembe.

És valamennyi próféta a maga idejében elmondott mindent, amit abban az idõben el kellett mondani."



Bizonyíték? Nem ártana valamivel alátámasztani. Elmondtam hogy történt a Korán kinyilatkoztatása. Továbbá Jézus is azt válaszolta hogy sok mindent nem mondott el. Egyébként a minden nem egyenlő azzal hogy adott időben mindent elmondtak. Mohamed próféta mindent elmondott, függetlenül a saját korától és azóta mindenkire és minden korra érvényes.



"Mindenesetre a fentiekbõl IS látszik, hogy állításomban igazam volt"


Állításaid tévesek. Én érvekkel támasztottam alá hogy a vers minden pontja egy az egyben igaz Mohamed prófétára.



"Csak ír, mindegy, hogy mit, célja KIZÁRÓLAG a VESZEKEDÉS"


Én nem veszekedni akarok csak felhívtam a figyelmedet hogy nem tudod értelmezni a Tórát. Mivel még az egyesszám, többesszám megkülönböztetése sem megy, először az ilyen alapvető dolgokat kellene elsajátítanod. Egyébként nem csodálkozom hogy össze vagy zavarodva a prófétákat illetően. A Tórában olyan leírások vannak prófétákról amik nem lehetnek valósak, egyértelmű emberi hamisítás. Ha olvastad a Tórát fel kellett hogy tűnjön, vagy akkor te gondolkodás nélkül elhiszel mindent?

2016. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
7%

A kérdés ez volt: "Az arabok/muzulmánok tulajdonképpen miért küzdenek Izrael ellen?"

Magyarázatként a kérdezõ még hozzátette:


" A Koránban szó szerint le van írva, hogy:

"Allah a Szentföldet Izrael fiainak adta az ítélet napjáig." "


Ezt így szó szerint ugyan magam nem találtam, de nem is olvastam végig a Koránt.

Ha végigolvastam volna, akkor sem mernék a MAGYARÁZATÁRA vállalkozni, hisz ahhoz ismerni kell a tudósok magyarázatait és azonfelül értõ, avatott vezetõ irányítása mellett kellett volna tanulmányozni.


DE olvastam muszlim sejkektõl ilyen állításokat, meg is jelölték, melyik szúrák melyik verseit értelmezték így.

Pl Sheikh Ahmad al-Adwan ( Jordánia - [link] ), Sheikh Prof. Abdul Hadi Palazzi ( [link] ), Sheikh Musa Hadeib ( Dawaymeh, Hebron közelében ), stb [link]


Korábbi válaszomban ezekbõl idéztem.


Ezzel szemben ma 14:21 válaszoló - a kérdéshez nem tartoz´po felvetésében - bebizonyította, hogy kb 2500 év óta VALAMENNYI TANULT, NAGYTUÁSÚ, ennek megfelelõen NAGYTEKINTÉLYÛ tóramagyarázó tévedett, nem vették észre, amit Õ észrevett.


Ebbõl VÉLEMÉNYEM szerint ismét csak az alábbi következtetések valamelyike vonható le:


1) A válaszoló közönséges troll, aki egyáltalán nem foglalkozik sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit olvas, sem annak az értelmével, valóságtartalmával, amit ír. Csak ír, mindegy, hogy mit, célja KIZÁRÓLAG a VESZEKEDÉS ( ez a legvalószínûbb )

2) A válaszoló funkcionális analfabéta, így az olvasott szöveg értelme rejtve marad elõtte.

3) Nem magyar az anyanyelve, ezért olykor nyelvi nehézségei vannak, amiket észzre sem vesz. ( Lehet, hogy pl török, akkor ezért linkel olyan klippeket, melyek címe, magyarázata török. )


4) Helyesbítek: legvalószínûbb mindhárom együtt. :)

2016. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt így szó szerint ugyan magam nem találtam, de nem is olvastam végig a Koránt.

Ha végigolvastam volna, akkor sem mernék a MAGYARÁZATÁRA vállalkozni, hisz ahhoz ismerni kell a tudósok magyarázatait és azonfelül értõ, avatott vezetõ irányítása mellett kellett volna tanulmányozni."



Érdekes, akkor olvasd vissza a 8-as válaszodat. Akkor még azt állítottad hogy szerepel a Koránban.


Ezt írtad: "Bizony a Koránban benne van, két szúrában is:"


Magadnak mondasz ellent. Vagy időközben rájöttél a tévedésedre?



"DE olvastam muszlim sejkektõl ilyen állításokat, meg is jelölték, melyik szúrák melyik verseit értelmezték így."


Ha valóban volt is ilyen muszlim sejk akkor tévesen értelmezték vagy te értetted félre.



"kérdéshez nem tartoz´po felvetésében - bebizonyította, hogy kb 2500 év óta VALAMENNYI TANULT, NAGYTUÁSÚ, ennek megfelelõen NAGYTEKINTÉLYÛ tóramagyarázó tévedett, nem vették észre, amit Õ észrevett."



Nyilván a tóramagyarázók is tudják hogy Mohamed prófétáról van szó csak nem akarják elfogadni mert nem zsidó. Láthattad hogy ezt nagyon könnyen be lehet bizonyítani. Azt is könnyen be lehet bizonyítani hogy a Tórát sajnos emberek meghamisították, de ez már tényleg nem tartozik a kérdéshez. Ha érdekel privátban elküldhetem neked.



"Ebbõl VÉLEMÉNYEM szerint ismét csak az alábbi következtetések valamelyike vonható le"


Személyeskedéseidre nem reagálnék. Mivel még az egyesszám, többesszám megkülönböztetése sem megy nyilvánvaló ki a funkcionális analfabéta, de ezt majd eldönti az aki elolvassa :)

2016. márc. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!