Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem akarta Sztálin,...

Miért nem akarta Sztálin, hogy Horthy is a vádlottak padján legyen Nürnbergben?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit olvastam most legutóbb,hogy azért akarta Horthy szerepének elsikkadását,mert így Tito sem tudott megerősödni.Ezt viszont nem egészen értem.Mármint az összefüggést.

2016. márc. 7. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Pedig akarta
2016. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Horthy a kiugrási kísérlet előtt titokban már egyezkedett az oroszokkal egy esetleges megadásról. Ha jól tudom, megígérte, hogy amint szövetséges katona lép az ország területére, azonnal letesszük a fegyvert.

Többször is hadakozott Hitlerrel, és ott volt még a kiugrási kísérlet is.

Tito valóban azt akarta, hogy Horthy is a vádlottak közé kerüljön, de Sztálin keresztbe tett neki.

2016. márc. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pro Patria ***** válasza:
Valójában a szövetségeseknek nem állt szándékukban Horthyt a vádlottak padjára állítani, ebben nem Sztálin szava döntött, csupán meglepetésként hatott számukra, hogy ő (sem) ragaszkodik a megvádlásához.
2016. márc. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valójában azért nem akarta Horthyt bíróság elé állítani, mert már nagyon idős volt, így nem látta értelmét, hogy az előző rendszer ikonikus alakjából mártírt csináljon.
2016. márc. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megengedhette magának, hogy kegyet gyakoroljon.
2021. máj. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!