Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes zsidó vallásúak, míg Európában tartózkodnak, liberális beállítottságúak, azonban átlépve Izrael határát, konzervatívvá válnak?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 05:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd konkrétabban hogy mire-kire is irányul a kérdésed? Esetleg valami példát az izraeli konzervatizmus megnyílvánulásaira?
2016. márc. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan a Palesztin konfliktusra, illetve az európai népek esetleges lenácizására/fasisztázására gondolok ( míg Izraelben nagy a nemzetiesség, ha Európában csinálod ezt, szélsőséges jobboldalinak titulálnak kifejezetten a fent említett vallásúak ). Kettős mérce?
2016. márc. 23. 09:47
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Szerinted itt is liberálisak? Nem. Maguk között konzervatívak. A liberalizmus lehet-e eszköz a bomlasztásra?

Vagyis, tulajdonképpen álliberálisok?

Nem liberálisok, csupán terjesztik a libweralizmust, mert az nem más, mint pszichológiai, társadalmi és politikai fegyver. Fegyver a nemzettársadalmak ellen.

Ez a fajta liberalizmus nem ismer el egyetlen nemzetet sem. Csakis a liberalizmus származtatójáét.

Aki nem ért velük egyet, azt keresztre akarják feszíteni.

Akkor is, ha közülük való.

De ne utalj a zsidóságra. Számtalan kersztény hithű zsidóval találkoztam már, akik büszkén cipelik keresztjüket. Ne általánosíts. Persze, tudom, nem tetted. Azért írtam, mert mások ezzel fognak vádolni.


Nagyon jó a kérdésed.


Az Úr áldjon!

2016. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Erre mondják: már a kérdés sem igaz.

Egyszerûen értelmetlen. A magyarázata méginkább.

2016. márc. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha a kérdés sem igaz, miért van valóságalapja?
2016. márc. 24. 15:41
 6/13 anonim ***** válasza:

Újabb kérdés, ami nem igaz.

Ugyanis NINCS valóságalapja, egy szemernyi se.


Izraelben még az ott konzervatívnak számító pártok, politikusok is európai szemmel nézve liberálisok. Ott, Izrael határain belül.


Bõvebbet az alapos tájékozódásból tudsz meg. Pl történelmi ismeretek ( nem 1948-ban kezdõdött, de persze azóta is ), izraeli oldalak, .ps oldalak, stb.

2016. márc. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

"Erre mondják: már a kérdés sem igaz.

Egyszerûen értelmetlen. A magyarázata méginkább."


Nem értelmetlen a kérdés, mivel a kérdező egy észlelhető jelenségre utal kérdésével. Azt viszont elfelejti hozzátenni, hogy nem lehet általánosítani. Ők sem értenek teljesen egymással egyet.

A liberalizmus terjesztésének célja az, hogy azt kulcsként tudják használni bizonyos dolgok hozzáféréséhez. Legyen anyagi, politikai, üzleti, társadalmi a cél. Teljesen mindegy, a liberalizmus

eszköz, amelyre hivatkozva sokmindent ellehet érnik.

Na de mi ezzel a baj? Az, hogy egyirányú, mint ahjogy a kérdező is kifejtette azzal, hogy "átlépve Izrael határát konzervatívvá válnak."

Tehát mi a megoldás? kétirányúvá kell tenni a dolgot, de úgy, hogy az szintén egyirányú legyen. Gondolom érthető a magyarázat.

Egyébként senki nem tiltotta meg másoknak, hogy ők is liberálisok legyenek. Én például liberális konzervatívnak tartom magamat. Nem vagyok zsidó. Gój vagyok. :))

Nagyon sokat tanulhatunk tőlük, az izraelitáktól. Mindennap olvasom ősi könyvüket. Így lehetőséget teremtek magamnak arra, hogy jobban megértsem gondolkodásukat.

2016. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként félrérthető a kérdésed. ..."míg Európában tartózkodnak"....


Kérdés az, hogy meddig és mi célból? Esetleg kettős állampolgárok?

Azt se felejtsd el, hogy ősi hazájukban nekik mindenképpen az ottani szokásokhoz kell viszonyulniuk.

Az is kérdés hogy ultra konzervatívokra gondolsz, vagy csupán sima konzervatívra.

A liberális messze különbözik az ultra liberálistól.

De lehet, hogy azért olyanok,amilyennek látod őket, mert megszokták.

De azért is lehetnek olyanok, mert egyfajta védekezési mechanizmus hozza ki belőlük ezt. Ezt gondolom, hogy nem kell jobban megmagyarázni.

Na meg nem gondolkodik egyformán.

Meghát otthon vannak hazájukban, azt csinálnak ott, amit akarnak. Ha akarnak konzervatívkodnak, ha akarnak, akkor liberáliskodnak. Ő dolguk.

2016. márc. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, itt arról lenne szó, hogy míg nekük nem kell semmivéle média ellenszéllel szembeszegődniük, ha otthon "konzervatívkodnak" , ellenben egy EU-s nemzet sajrával, akit megbélyegezhetnek emiatt, pont ők. Az előtted válaszolónak pedig köszönöm, hogy ily hosszan kifejtette amire én is gondoltam ( csak soványan fogalmaztam meg )!
2016. márc. 25. 22:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló is én voltam.

Igen, értelek.

Nekünk azt kell megtanulnunk, amire ők alapozzák létüket. Ez a titok nyitja. Vasgyis én nem alkalmazkodom senkihez, mert fejlettebb vasgyok, mint a többi. De ez nem nevezhető fajgyűlöletnek vagy megkülönböztetésnek. Még cionizmusnak sem. Ezért, hogy mi is megtehessük azt, amit ők megtesznek, ahhoz mindenképp olyanná vagy mégolyanabbá kell válnunk. És máris ott álunk a hegy csúcsán.

Ha te tudod, hogy lényegesen fejlettebb vagy a környetedtől, akkor te fogsz alkalmazkodni a környezetedet adó egyénekhez? Ja, erre azt mondod: Persze, igen, hiszen jó viszonyban akarok velük lenni. Erre én ezt mondom neked: Alkalmazkodj hozzájuk és olyanná válsz mint ők.

De más példakérdéssel is érzékeltethetem veled, azt, amit mondanék neked: Ha ufó lennél, akkor alkalmazkodnál egy homo sapienshez? Ha én ufó lennék, akkor biztos, hogy nem.

2016. márc. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!