Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit gondoltok arról a feltevés...

Mit gondoltok arról a feltevésről, hogy a Sandy Hook Általános Iskolában történt merényletet szándékosan azért szervezték, hogy legyen okuk a fegyvertartás szigorítására?

Figyelt kérdés
[link]
2016. márc. 24. 19:43
1 2 3
 11/23 Rubicon87 ***** válasza:
20%
Te nagyon, hülye, nem, nem fog eltűnni, de ettől függetlenül az ilyen esetek száma csökkenni fog, De ha már így visszatértél, és a tudásod olyan mérhetetlen mint az arcod. Akkor tegyél meg annyit kisfiú, hogy elmondod a nagyérdeműnek hogy mi a helyes megoldás, hiszen te úgy értesz hozzá.
2016. márc. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
37%
latom a szemelyeskedest tovabbra is nyomatnod kell.na mindegy..ahham tehat szerinted,ha valaki eltervezi hogy megol embereket mondjuk egy plazaban..akkor azert nem fogja tudni vegrehajtani,mert nem tud boltban vasarolni.ertem,na en szerintem meg az lesz,hogy fogja magat,elmegy mondjuk East LA teruletere.aranyos latino uriemberekhez es megkerdezi hogy van e elado csuzli.addig kilincsel amig nem lesz elado.szoval ezzel max nehany napig kesleltetsz valakit.csokkenni nem fog a szamuk.nemreg olvastam az Albuquerque Journalt,az info ami alapjan az a cikk irodott,az Albuquerque Police Departmenttol szarmazik.nem en talaltam ki,ok mondjak hogy 80-100$ korul az utcan lehet revolvert vasarolni.ergo ha bannoltad az osszes fegyvert,a fekete piac talan megnagyobb viragzasnak indulna.ja es en egy szoval nem mondtam mi a megoldas,de az egesz biztosan nem,amit te szeretnel.ha mar itt tartunk,az is megerne egy miset,hogy Svajcban miert nincsenek lovoldozesek..pedig sok sok fefyveruk van.
2016. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Rubicon87 ***** válasza:
15%

"ma 12:10"


Aha, értem, szóval szerinted ha szigorítanák a fegyvertartást akkor az nem csökkentené a lövöldözések számát az USA-ban. Magyarul, ha itthon mindenki hozzájuthatna a félautomata gépfegyverekhez akkor még csak 0,1%-sem növekedne a lövöldözések száma. Hát persze. Ha kihúzod a biliből a kezed akkor eldöntheted, hogy akarod e még csillogtatni nagyszerű logikád, vagy végre elgondolkodsz azon, hogy mekkora baromságot mondasz.


Egyébként ki a francot érdekel Svájc? Nem érdekel, mennyi lőfegyver van náluk, nem érdekel, hogy kevesebb a lövöldözés mivel ez semmiben sem befolyásolja azt, hogy 2 havonta kipucolnak egy iskolát az USA-ban. Majd ha lövöldöznek Genfben akkor lehet arról beszélni, hogy ott mi a probléma. Addig maradj csak Amerikánál, mivel a probléma ott van.


De gyerünk, köpjed. Mi a helyes megoldás. Te, mint a téma szakértője biztos tudod.

2016. márc. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
37%
@Rubicon ez nem baromsag,mivel lathatod hogy Svajcban is sok fegyver van.megsincs lovolde.nem lehet hogy az emberekkel van baj?nem lehet hogy azert van ennyi kattant,mert amerikaiak millioi elnek anti depresszansokon meg a joeg tudja milyen pirulakon? volt olyan 7eves fiu aki felakasztotta magat egy pirula mellekhatasa miatt.szerinted az ongyilkossag gondolata termesztes egy 7 evesnel?szerinted egy kivalo tanulo,akit szeretnek,a szulok is szeretik,normalis gondolat a fejebe hogy hoo most holnap meszarolok??es igen Magyarorszagon nemhiszem hogy buncselekmenyek szama novekedne,amit lofegyverrel kovetnek el.figyelj mar reges reg lovoldozhetnenek,itt is van feketepiac.
2016. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Rubicon87 ***** válasza:
0%

"tegnap 13:53"


De igen, baromság, mivel rohadtul, nem Svájcról beszélünk. Tök mind1, hogy van e feketepiac vagy nem, ha legális lenne akkor több fegyver lenne ergo több lövöldözés. De ez senkit sem érdekel, mert a téma még mindig Amerika. Jah, hogy te szeretnéd egy kicsit amcsit szapulni, mert hogy ott milyen hülyék az emberek, de a fegyverek maradhatnak hehehe... Ez most komoly?

2016. márc. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
54%
Rubicon,oriasi kulonbseg van ezek kozt hogy eredendoen ilyen pszichopata sok ember,vagy valamilyen kulso tenyezo hatasara,es olyan kulso tenyezo hatasara,amirol fogalmuk nincs hogy ezt fogja muvelni veluk.tehat mindenre van bogyoja a melyen nem tisztelt gyogyszeriparnak..hmm bekapok minden nap egyet,evekig.hm es olyan mellekhatasa van amirol senkit nem tajekoztatnak.valami oknak kell lennie hogy atlagos eletet elo,kiegyensulyozottnak tuno emberek.egyszer csak amokfutok lesznek.de meg egy erre vonatkozo gondolatot nem olvastam toled..mi az oka tehat hogy elkepesztoen magas az "orultek" szama ott?
2016. márc. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Rubicon87 ***** válasza:
23%
Szóval, folytatod a terelést mert magához a témához nem tudsz hozzászólni? Nagyszerű, gratulálok. Talán itt lenne az ideje elkezdened valamivel előállnod, az első lehetne a megoldás, hiszen már többször kértem, mivel a "hozzáértéseden" látszik, hogy te tudod. Szóval mikor nyögöd végre ki? Vagy szeretnél egy kicsit beszélni a kenyai fegyvertartásról is? Mert az is hú de a témába vág!!! Vagy akarsz még félrebeszélni és kilogikázod, hogy a szigorítás nem okozna semmit? És csak, hogy védd ezt a szánalmas valamit, még arra is vetemedsz, hogy szerinted itthon sem nőne a lövöldözések száma ha mindenki tarthatna fegyvert. Te ezeket tényleg komolyan is gondolod. Tudnál csak a témáról beszélni? Mert terelhetsz, hogy máshol így meg úgy, de a téma még mindig Amerika. Ennyi.
2016. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
nem,en nem terelek.oke,lenne egy dolog amit mar rengetegen felvetettek.tehat hogy mivel sok az "elmebajos",es az amerikai rendszer,ahogy kezelik a mentalisan instabil embereket,az nagyon gyenge..ezert azt kellene erositeni.kulonben meg azert 2 havonta nem pucolnak ki sulikat.es sokkal tobben halnak meg autobalesetben,mint lofegyver altal osszessegeben.2012 FBI statisztika: 8000+ a lofegyver altal meghalt emberek szama az egesz orszagban.2012 autobalesetek halalos aldozatainak szama 33000+.igazad van hogy ez nem normalis hogy van hogy lovoldozes van iskolaban,egyetemen.de mondom nem a fegyverek szama a baj.hanem az emberekkel van baj.na Sandy Hook kapcsan Adam Lanzanak pl.komoly mentalis bajai voltak.micsinalnak vele,tovabb nyomatjak gyogyszerekkel.rontva az allapoton.mast se tudnak mint felirni gyogyszert.ennyibol all a kezeles.es igen nem lenne,Szlovakiaban lehet fegyvert tartani..itt van Magyarorszag mellet.tele van lovoldozessel?? NEM.szoval te szerinted Magyarorszagon egy csomo mindenki lone mindenre ami el es mozog...
2016. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Rubicon87 ***** válasza:

Kimondta, hogy tele van lövöldözéssel? Kimondta hogy tele lenne lövöldözéssel? Én azt mondtam hogy nőne a számuk, amit te nem ismertél el. De miért is tetted volna, hiszen tudósok kimutatták hogy a pisztolyok, puskák és a lövöldözések között abszolút nincs összefüggés. Ugye?

A téma amerika, maradjunk is annál.


Értem, szóval te azt mondod, hogy az emberek mentálisan instabilak, de ez tök jó, adjunk nekik fegyvereket és nézzük mi történik. Ne is azzal kezdjük, hogy nem adunk a kezébe minden baromnak félautomata fegyvert páncéltörő lőszerrel. áááááá a világért sem. Sokkal jobb ha az egyik kezébe a bogyókat, a másikba pedig a puskát nyomjuk. Biztos ami biztos ugye.


De nem baj, majd ha egy újra meglyuggatnak egy elnököt mint Reagan idejében, akkor majd szigorítják újra. Addig is pedig a legtöbb államban megvehetsz akár egy uzit is mert az olyan cool. Persze teszik ezt úgy, hogy a népesség nagy részének, nincs katonai vagy rendőri kiképzése. Nem tanulják meg a fegyvert kezelni, és itt nem a vadászpuskákra gondolok. Inkább elmennek a lőtérre a profikhoz:


[link]

2016. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
acsi,epp azt mondom.szigoritsunk.de mondom nem a fegyverek szama a baj.erosebb rendszert a mentalis betegek vegett.ja es van egy ilyen hulyeseg ott.ha pl egy orvos ugy latja,ennek az embernek lehet hajlama mentalis zavarokra...nem meri,nem tudja ot kizarni,a fegyvertartasi procedurabol,mert eleinte ez a szemely meg nagyjabol beszamithato,es perelheti a dokit.mi az hogy nem adja a pecsetet,hogy megfelelt.na ezt azonnal beszuntetni.ha az orvos ugy latja hogy van esely mentalis problemara.azonnal kizarni ezt a szemelyt a procedurabol.nem az hogy perlik az orvost.es annyi,hogy a fenti statisztika alapjan amit irtam,tehat joval nagyobb az esely hogy xy gyermeke egy autobalesetben hal meg,mint egy iskolai lovoldeben.azok akik valami bogyon elnek,ne tarthassanak fegyvert.pont.csakis mentalisan egyben levok.meg meg annyi,hogy mivel ugye ezek elhatarozzak hogy most meszarolnak,es nem lenne hirtelen fegyver.tiltas utan..akkor ezek vagy a fekapiacra mennek,vagy machete tamadasok lesznek.azok is eleg halalosak.
2016. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!