Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Csak engem idegesít fel a...

Csak engem idegesít fel a Nyugat kettős mércéje Brüsszellel kapcsolatban? Meg úgy általában a terror merényletekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kedden meg lett ölve 31 ember Belgiumban. Ez nyilvánvalóan elítélendő tett. Én is részvétemet fejezem ki a hozzátartozóiknak.

Ez a merénylet is világ pánikot váltott ki, mindenki elvesztette a fejét, ér minden ötödik kérésben valaki retteg vagy rettegteti a többieket.

A nyugati sajtóorgánumokban ez a merénylet a főcím volt.

Mindenütt csak erről volt szó.


Ám arról miért nem lehetett hallani, hogy Jemenben csak az elmúlt napban a szaúdi légierő szintén ennyi ártatlant ölt meg?

Meg hogyhogy sehol sem említették azt sem, hogy a múlt héten közel ennyi palesztin is meg lett öletve az IDF által?

Ezekről még csak a nyugati médiaorgánumoknak a lábjegyzetében sem találkoztam.


Lehet, hogy durvának tűnik, de szerintem ez a kép most is találó:

[link]



2016. márc. 24. 21:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*és minden ötödik kérdésben
2016. márc. 24. 21:28
 2/16 anonim ***** válasza:
10%
Ilyenek a liberálisak.
2016. márc. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Kettős mérce lenne, hogy jobban érdekel az, ami velünk történik, mint ami mással? Ha a Közel-Keleten történik egy terrortámadás, akkor annyira nem érdekel minket, mert földrajzilag és kulturálisan is tőlünk távoli hely és szinte mindennapos. Ezzel szemben, ha egy hozzánk földrajzilag és kulturálisan közeli helyen történik mindez, akkor persze, hogy jobban érdekel, mert mi magunk is célponttá válunk.
2016. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha családtagodat ölik meg, jobban fáj, mint ha haverodat.

Ha haverodat ölik meg, jobban fáj, mint ha ismeretlent.

Ha olyan embereket ölnek meg, akik nagyjából a te kultúrköröd tagjai, az jobban fáj, mint ha olyanokat, akikkel kevésbé azonosulsz.

Ha olyan helyen történik valami, ahol általában rend és béke van, az sokkolóbb, mint ha olyan helyen, ahol egyébként is megy a balhé.

2016. márc. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Valójában nem az az abnormális, hogy nem foglalkoznak a más országokban történtekkel, hanem, hogy ennyit foglalkoznak azzal, ami Brüsszelben történt. Ha már felhoztad Izraelt -bár a jellemző palesztin értsd. jobbára terrorista sajnálgató szemszögből-, ott helyén kezelik az ilyesmit, felrobbantanak valamit a hülye palesztinok, az élet megy tovább, már pár óra múlva, és nincs több napos pánik. épp ezért van az, hogy Izrael szép lassan legyőzi a terrort, mert épp attól zárja el a terroristákat, amit akarnak, a nyilvánosságtól meg a rettegéstől. Palesztinkák sem fognak késelgetni meg robbantgatni, ha egyszer belátják, hogy etttől nem lesz saját országuk. Az értelmesebbje már nyugiban is van, a hülyékkel meg végeznek előbb-utóbb.
2016. márc. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
#5:Azért van némi különbség:Izrael,1948-as megalakulása óta,gyakorlatilag folyamatosan a létéért küzd,terrorban élve.Lassan 70éve!Volt idejük hozzászokni.Itt,Európában,ez még nem a mindennapok része,mint arrafelé.Persze,úgy néz ki,hogy egyre inkább az lesz,de nem lehet ezt olyan gyorsan megszokni. Egyébként meg,a nyugati lapok nyilván azzal foglalkoznak elsősorban,ami a nyugati embereket leginkább érdekli.Ez pedig sokkal inkább a brüsszeli terrortámadás,mint a szaúdi légierő akciója Jemenben.
2016. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
Jemen azonos kultúrkörben van velünk? Esetleg a széhelye egy olyan szervezetnek, ami meghatározza a magyar politikát vagy egy évtizede? Egy békés hely, ahol meglepő ha ilyen történik? Egy olyan ország, ahol nem követtek el több tíz áldozattal járó tetteket kb. a világháború óta? Ha ezek közül mindegyikre nem a válasz, akkor miért tetted fel egyáltalán a kérdést? Teljesen nyilvánvaló, hogy nem minden üggyel foglalkozunk ugyanannyit, és nem is kell, hogy minden üggyel ugyanannyit foglalkozzunk. Jemennel foglalkozzanak a jemeniek.
2016. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nana!

Nekem mondjuk ugyanakkora közöm van Brüsszelhez mint Etiópiához...

Mellesleg azért azt se feledjük (igaz sablonosnak hangozhat) de amikor az orosz gépet lelőtték akkor az se nagyon rázta meg a nyugati emberek lelki világát.


Továbbá a hozzánk kulturálisan és földrajzilag is sokkal közelebb álló Törökországban a teljesen békés városokban is ennél sokkal több embert öltek meg az elmúlt időben terrortámadásokban, de valahogy attól senki sem vesztette el a fejét.


Lásd:

[link]

(az első képen egy tucat embert öltek meg, míg a másodiknál dupla annyit)


[link]


Úgyhogy ezt a álszent "mer az kulturálisabb közelebb áll" kamu szöveget hagyjuk már. Ez szimplán rasszizmus! Ha egy embert megölnek, akkor én nem nézem a vallását, bőrszínét vagy nemzetiségét, én együtt érzek vele!

2016. márc. 24. 22:45
 9/16 Gugu Gabor ***** válasza:

A kettős mérce érdekes kérdés, viszont az is tény hogy az a hír ha a postás harapja meg, túlzás nélkül a palesztinok és az izraeliek minden nap ölik egymást, másik probléma Jemen messze van (le merném fogadni hogy 10 magyar emberből jó pár a térképen se tudná elhelyezni)

Viszont Belgium közel van stb. stb. Kicsit turkálj a neten nem egy olyan konfliktust találhatsz amiről még nem is hallot az átlag magyar, egyszerűen mert nem tartották hírértékűnek. Nem csak a médiát lehet/kell felelössé tenni egyszerűen ilyenek az emberek.

2016. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Hát,hogy kultürálisan közelebb áll hozzánk Európa,mint a Közel-kelet,ez nem rasszizmus,hanem tény.Éppen ebből adódik számtalan probléma most.Lehet ezzel vitázni,de szerintem teljesen felesleges.Egyébként én úgy vagyok vele,hogy amíg az EU tagjai vagyunk,sokkal több közöm van Brüsszelhez,mint Etiópiához.És továbbra is úgy gondolom,hogy a nyugati sajtónak,elsősorban nyugaton van a célközönsége,azt pedig nem annyira Jemen,mint inkább az EU központjában történtek érdeklik.Megkockáztatom:a világ nagyobbik felét úgyszintén.Nem kell ezzel egyetérteni,meg fel is lehet háborodni rajta,de attól még ez van.
2016. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!