Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Érdemes még hallgatni az...

Érdemes még hallgatni az RMDSZ hazudozásaira és szavazni rájuk?

Figyelt kérdés

2016. márc. 29. 14:22
 1/6 A kérdező kommentje:
A falumban a választások előtt mindig úgy tesznek, mintha a többi román párt ellen kellene megvédeniük bennünket. Még néha azt a látszatot is keltik, hogy őket csak a magyarok érdeklik. Miután megszavazzuk őket meg sem ismerik a magyart és csak a többi román tanácsossal hajlandóak szóba állni. Akkor már velük isznak, jó barátok. Egy román panaszát azonnal meghallják de magyarnak nem segítenek. Választások előtt úgy kell nekik a nemzeti konfliktus mint egy falat kenyér.
2016. márc. 29. 14:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ott Romániábn mikor is lesznek a választások?
2016. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem érdemes rájuk szavazni. Az EMN ( vagy EMNP, nem tudom pontosan ) sokkal szimpatikusabb
2016. márc. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,de erre a kérdésre ne Magyarországról várjál választ.Ezt nektek kell ott éreznetek,hogy a két magyar párt közül melyikre érdemes szavazni,vagy egyáltalán érdemes-e bármelyikre.
2016. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kérdést azért tettem fel mert az oldalt tíz millió Magyarországon élő mellett másfél millió Romániában élő magyar is olvashatja. Mivel ez külföldre vonatkozik beírtam a Külföldi politika részbe. Kíváncsi voltam azok tapasztalataira és véleményére akik szintén Romániában élnek.
2016. márc. 30. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Az RMDSZ sokszor meghasonlott, és sok esetben hiteltelen politikai erő. A baj csak az, hogy gyakorlatilag nincs alternatívája, illetve csak rosszabb alternatívái vannak.


Tény, hogy a román politikában minden párt bemocskolódik, és az RMDSZ patyolatlelke is elég foltos lett az idők során. De legalább nyomokban van megvalósítható politikai programja, bizonyította, hogy kormányzóképes erő, és újabban azért fel tud mutatni pár pozitív változást is (pl. marosvásárhelyi összefogás, a nőszervezet létrehozása, fiatalítás és nők bevonása a pártba stb.).


Az MPP gyakorlatilag kimúlt, elszürkült, az EMNP pedig teljesen komolyanvehetetlen, programtalan, levegőbe ígérgető párt. Más meg nincs (és ha volna sem lenne esélye megugrani az 5%-os küszöböt a parlamentbe jutáshoz).


Szerintem országos választásokon csakis az RMDSZ-re érdemes egy magyarnak szavazni.


Helyi szinten persze létezhet egy-egy jó EMNP-s vagy MPP-s jelölt, sőt, román pártok is indítanak magyar jelölteket magyar többségű falvakban. Meg lehetnek megbízható, jó független jelöltek is.


A helyi politika és a helyhatósági választás nagyon különbözik az országostól, mert ilyenkor inkább személyekre szavazunk mint pártokra, a személyek pedig nagyon különböznek. Lehet, hogy az RMDSZ az egyik faluban fantasztikus jelöltet állít, a másikban meg csapnivalót.


Hogy a tietek milyen, azt neked kellene eldöntened, és azt is, hogy szavazz-e rá. Ebben nemcsak a magyarországiak nem tudnak segíteni, de az az 1,3 millió romániai magyar sem, aki történetesen nem a te faludban él, és fogalma sincs, milyen az ottani RMDSZ és az ottani jelölt.


Országos választásokon viszont az RMDSZ az egyetlen megoldás. Ha a másik két pártra szavazol, akkor lehúzod a WC-n a szavazatodat (mert úgysem jutnak, matematikailag sem juthatnak be), vagy román pártokra pecsételsz, és akkor még ártasz is a magyarság ügyének.


Helyi szinten viszont döntsd el te magad, hiszen te ismered, akár személyesen is, a jelölteteket.

2016. aug. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!