Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért vannak ezek másképp...

Miért vannak ezek másképp Amerikában, Nyugati országokban, mint pl Magyarországon és más hozzánk hasonló országok esetében?

Figyelt kérdés

Máshol egy átlagos dolgozó, felhőkarcoló takarító, festő, bolti eladó, betanított munkás is ha kedve tartja autózik, vagy egy izmos motorral járja az utat. Emellett marad pénze még másra is amihez kedve van

Szóval azt nem értem más országban miért élnek potom pénzekből emberhez méltóan, míg itt azt hajtogatják hogy egyetemet kell végezni stb.


2016. ápr. 10. 00:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mert Amerika és a nyugati országok más országokat kizsákmányolnak.Magyarország nem tud kizsákmányolni senkit.
2016. ápr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amerikában az autók és a benzin is olcsó. Tömegközlekedés pedig egy nagy 0, általában a szegények járnak tönegközlekedéssel.


Hogy Európán belül miért van Magyarország lemaradva, azt nem egy gyk-s válasz fogja megadni, kicsit hosszabb téma. De ha megnyugtat, mondjuk Mátyás király óta le vagyunk maradva...

2016. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Mert ők a Nyugat, mi meg a periféria, a félgyarmat.
2016. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Németország elég nyugat?

Itt a takarító nem autózik ha kedve tartja. Sőt, 8 órás munkája sincs, mert arra 8 euró órabér jár. De nem keresnek ennyit. Épp kigazdálkodják a 400-500 euró lakbért, és marad enni. De ha saját lakása van, akkor kb 200 euró közös költséget gazdálkodjda ki, amire jön az ingatlanadó, a tv adó, ami minden lakásnál kötelező ha nincs tv-d akkor is.

Ha venne új autót, akkor csak a biztosítás meg az adója lenne 2-3 havi fizetése. 200-300 az adó, a biztosítás 500 felett van ha nincs bónusz.


Szerintem innen nézve csak addig zöld a nyugat is amíg a szomszéd csak a jót meséli el. Nekem mérnőkként jó, de nem lennék sem pénztáros sem takarító itt.

2016. ápr. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Itt a takarító nem autózik ha kedve tartja. Sőt, 8 órás munkája sincs, mert arra 8 euró órabér jár. De nem keresnek ennyit. Épp kigazdálkodják a 400-500 euró lakbért, és marad enni."



Érdekes hely lehet hogy ott nem dolgozik 8 órát a takarító.


Ausztriában élek, rengeteg itt is a részmunkaidős állás, de azért bőven van minden szektorban teljes munkaidős is.


Egy garzont azért ki lehet fizetni ha dolgozik az ember és marad megélni.


Legalábbis én jelenleg egy garzonban élek és nagyából 750 euróból megélek szumma havonta.


Ez azért jóval alacsonyabb mint egy 40 órás alacsony fizetés, tehát meg lehet élni a munkákból.


Nem élek olyan jól, de nekem nem jelent nyomort az hogy pl főznöm kell magamra. Én


szeretek főzni, nem érzem kényszernek.


Az hogy egy takarító nem tud kocsit tartani, az alap.


Csak a magyarok olyan igényesek hoyg szerintük automatikusan jár az autó meg a ház és ha valamelyik nincs meg akkor nyomorgás van...

2016. ápr. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban, kérdező...
2016. ápr. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott jóléti társadalom van, itt meg munkaalapú.
2016. ápr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tévedsz, a kulimunkás nyugaton se luxzsban él meg egész nap kocsikázik hanem épphogy megél és enni tud.
2016. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" Tévedsz, a kulimunkás nyugaton se luxzsban él meg egész nap kocsikázik hanem épphogy megél és enni tud."


Hellyel közzel igaz, de filléres sárga csekk gondjai kevésbé vannak mint a magyar culágernek.

2016. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MZ.per.X ***** válasza:

"ha kedve tartja autózik, vagy egy izmos motorral járja az utat"

Ja, maximum az amerikai filmekben. A szegény ember sehol nem él jól.

2016. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!