Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajdaságiak! Ti kire fogtok...

Vajdaságiak! Ti kire fogtok szavazni jövő vasárnap?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 16. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez egy jó kérdés...

Mivel magyar vagyok, így szerb pártokra nem szavazok, csak magyarokra (így egy rakás lista kilőve). Elvileg két magyar lista indul(t volna) mind a három szinten: az egyik a VMSZ-VMDP-MEP, míg a másik a MM-VMDK. Igazság az hogy még komolyabban nem gondolkodtam el rajta, úgy terveztem, hogy majd előtte elolvasom a programjukat, és megnézem kik vannak a listáikon, így akár az is előfordulhat, hogy a köztársasági, tartományi és az önkormányzati választásokon nem ugyanarra teszem az x-et.

Viszont amennyire az utóbbi hetekben marják egymást, hát őszintén szólva nekem a gyomrom felfordul a politikusoktól (de ez úgy általánosságban az év 365 napjára is igaz).

Nem igazán érdemlik meg, hogy szavazzak rájuk... pedig szükség lenne a magyar képviselőkre, még annak ellenére is, hogy általában sz-rul képviselnek minket.

2016. ápr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked sajnos igazad van kedves első!


Ezt a számot neked küldöm:

https://www.youtube.com/watch?v=8TKWY2p0hX4

2016. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Egyetlen magyar pártra se szavazok, soha többet! Egyik kutya, másik eb, de az érdekeinket jó magasról lesz@rja mind! Volt idejük, de csak azt tudták bebizonyítani évtizedek alatt, hogy milyen ügyesen tömik meg a saját- és rokonságuk zsebeit! Tönkretették szülőföldünket, Vajdaságot és vele együtt az itt élő magyarokat is! Én a Vajdasági Pártra ( Vajdasági Tolerancia ) szavazok, mert ígérhet bárki bármit, amíg Vajdaság Belgrádtól függ, addig itt senki se mászik ki a nyomorból! És érdekes módon, a magukat magyar érdekvédő pártoknak csúfoló lopó brigádból eddig még senki se hozta fel Vajdaság területi autonómiáját, sem a független Vajdaság Köztársaság lehetőségét a Belgrádi parlamentben! Elgondolkodtató...2 évtized alatt nem volt rá idő, nyilván....
2016. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

# 3


A VMSZ-ről nekem sem maradt túl jó véleményen. Mivel Orbán csak őket támogatja, így eléggé elkanászosodtak.

Ám a Magyar Mozgalom jónak tűnik. Ők még nem bizonyították be szemétségüket.


Az országos választásoknál meg mivel nem indul a Magyar Mozgalom, ezért csak a VMSZ szavazhatnék, de nem fogok rájuk mivel ők a Haladókkal vannak koalícióban, így az gyakorlatilag olyan lenne mintha Vučić-ra szavaznék. Köszönöm, de nem.


Ezért mivel a legnormálisabbnak tűnik, ezért a Szerb Demokrata Pártra fogok szavazni.


Jelenleg ők meg a Radikálisok azok, akik NATO-ellenesek. Vagyis csak ők nézik még Szerbia érdekeit. Sokan amnéziásak és nem emlékeznek rá, hogy mit is tett velünk a NATO néhány évvel ezelőtt.

2016. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző, te meg nem emlékszel rá mit tett Seselj, a radikálisok vezére??? Ha ő került volna akkor hatalomra, itt már nem élnének magyarok, mert vagy lemészároltak vagy elűztek volna innen minden nem szerbet! A szerb demokrata párt se sokkal különb, Kostunicával az élen... :( Az a nagy helyzet, hogy állami szinten gyakorlatilag NINCS MEGFELELŐ OPCIÓ - nekünk, magyaroknak. :(
2016. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A radikálisok és a szerb demokraták közt hatalmas különbség van.

És mellesleg már nem Kostunica a vezetője.

2016. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vezércsere, de az eszme nem változik. Lehet, hogy neked nem ígértek annak idején szendvicset, de nekem igen. És ez egy olyan dolog, amit nem felejt egy könnyen az ember. Szavazz szíved szerint, én is azt teszem.
2016. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Elmentem ma szavazni.


A községinél a VMSZ-re szavaztam, mert itt nem volt másik magyar párt, meg az itteni VMSZ-esekkel még nem volt komolyabb gond.

A tartományinál a Magyar Mozgalomra (Korhecz Tamásra), mert ez jobbnak tűnik mint a VMSZ.

Az országosnál, meg csak a VMSZ volt magyar párt, ami mint mondtam a Haladókkal (Vučić-al) van koalícióban, ezért nem szavaztam rájuk.

Ezért a Sanda Rašković vezette Szerbiai Demokrata Pártra szavaztam.


Te? Végülis, hogy csináltad?


Itt válaszolj kérlek, mert nyitottam egy új kérdést evvel a témával kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__7..

2016. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát azért szerintem úgy az igazságos ha mindenki elmenne szavazni.

Mivel szerb párta tuti hogy nem szavazok, és a MM-nek úgyse lenne képviselője ezért a VMSZ-re szavaztam

2016. ápr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én összefirkáltam, és biztattam másokat is rá.
2016. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!