Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a Francia...

Mi a véleményetek a Francia Forradalomról?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 19:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%

"Kérjük az utolsó válaszoló érveit!"

Van az a szint, ahol reménytelen ( éppen ezért felesleges) érvelni.

Annak, aki ragaszkodik a "2X2=5" -höz, nem érdemes a differenciálszámításról "érvelni".

2016. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Pozitív.


A Francia Forradalom, a jakobinusok által elkövetett borzalmak ellenére nagy előrelépés volt mind Franciaország, mind Európa szemszögéből. Először történt meg, hogy egy abszolutista uralkodót, és magát az egész feudális társadalmat megbuktatott a nép.

Ennek a forradalomnak az eredménye többek között az "Emberi és polgári jogok nyilatkozata" ami megteremtette a modern kontinentális európai demokráciák alapját.


Valamint ez a forradalom vezetett Napóleon hatalomra jutásához is, aki pedig minden más bűne ellenére létrehozta a Code Civil-t az első polgári törvénykönyvet.


A Francia Forradalom volt az európai felvilágosodás kicsúcsosodása, és precedens a későbbi forradalmak például az 1848-as Pesti forradalom számára.

2016. ápr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó rég volt már.
2016. ápr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%

Én utálom, mert gyűlölöm a fejlődést és a középkorba vágyom vissza.

A számítógép és a zinternet is zsidógyíklény összeesküvés eredménye és beszivárognak az elménkbe a sátáni rezgések, de muszáj használnom mindkettőt, mert nem bírok magammal és kezdek én is sátánista lenni, ezért lassan fel fogok akaszkodni, mert az illuminátisátánok mind gonoszak és pusztulniuk kell.

2016. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Erről is a liberálisok tehetnek.

Ami nem csoda, mert minden rosszért ők a felelősek.

2016. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 veterán vas ***** válasza:
0%
Érdekes megközelítés, ahogy #10 hozzászóló, "vért izzadó honatya"-ként aposztrofálja Széchenyit ill. Hitlert. ;)
2016. máj. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

16-os:

Szövegértés. Én azt írtam, hogy "lásd Széchenyi és a Hitel". Tudod, Széchenyi legismertebb műve, amiben kifejti, hogy a magyar nemesség miért vágta maga alatt a fát hosszútávon, amikor betegesen ragaszkodott az ősiség intézményéhez.

Még a Wikipédián is fent van: [link]

Még a magyar általános iskolai tananyagban is minimum említés szintjén szoktak szót ejteni róla.

Meg amúgy is, hogy a francba lehet "a Hitelt" Hitlernek olvasni? Ha egy emberről lenne szó, akkor miért raktam volna határozott névelőt elé?


Egyébként most nem bántásból mondom ezeket, 16-os. Inkább csak el vagyok keseredve a modern magyarság műveltségének hiányától. Ez nem a te hibád, valószínűleg csak rossz környezetben nevelkedtél és hiányos oktatást nyújtott számodra a társadalom.

2016. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 veterán vas ***** válasza:

Ojjé ezt nagyon benéztem (tényleg: H I T E L)

Hogyaza....kisképernyős... menetközbenolvasós nénikémet!



Vegyük úgy, hogy semmit sem szóltam. ;)

2016. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Negatív.

Nem volt olyan jó ez a felvilágosodás, mint ahogy próbálják elhitetni velünk. A konzervativizmus jó eseteben pedig nem maradiságot, hanem fokozatosságot, fontolva haladást jelent (nem rúgúnk fel mindent egyszerre, hirtelen a fejlődés érdekében).

2016. jún. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!