Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oklevelek, iratok hitelesít...

Az oklevelek, iratok hitelesítése hogyan történik? Apostille?

Figyelt kérdés

Szóval pl egy oklevelet csak viszek a nagykövetségre és rápecsételnek hogy hiteles, vagy előtte még a magyar külügynek is jóvá kell hagynia, hogy az tényleg hiteles?


Hogy működik ez?


(azt meg külön nem értem, hogy ha én több országban is fel akarom használni, akkor a végén már 15 nagykövetségi jóváhagyás lesz az oklevélen? és tuti h kell, mert akik már kimentek, pont panaszkodnak, hogy a legutolsó akármilyen iratot is csakis így fogadják el, szóval enélkül ki se induljak.)



2016. ápr. 21. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Az oklevél maga pecséttel és aláírással hiteles.

A fogadó országban ennek az oklevélnek a fogadó ország nyelvére lefordított hiteles másolatát kell apostille-jal elláttatni!

2016. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a vicc tudod, hogy eddig ahány hivatalos helyen megkérdeztem, annyiféle verziót mondtak (a legvalószínűbb, hogy magát az oklevelet kell pecsételtetni, de ők is egymást kérdezgetik szal vicces ....)
2016. ápr. 21. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem irígyellek :-)
2016. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát emberek ledöbbentem meg.

5500,- Ft/ db, de nem tudni ezt hogy számolják, pl egy leckekönyv + annak fordítása esetén azért ez durva költség... szóval hát nem tudom, remélhetőleg a fekete gazdaságban leszek nyilván, ott meg jó lesz a sima fordítása is, hát most valahogy nincs kedvem hirtelen 200-300 ezret kidobni erre.

2016. ápr. 22. 20:40
 5/5 A kérdező kommentje:

egyébként ez a Ket szerinti hatósági eljárás, igaz?

kert akkor lehetne kérni költségmentességet az anyagi körülmények miatt ha jól tippelem.

2016. ápr. 22. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!