Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajdaságiak! Ti kire szavaztat...

Vajdaságiak! Ti kire szavaztatok ma a választásokon? (2016. 04.24)

Figyelt kérdés

A községinél a VMSZ-re szavaztam, mert itt nem volt másik magyar párt, meg az itteni VMSZ-esekkel még nem volt komolyabb gond.


A tartományinál a Magyar Mozgalomra (Korhecz Tamásra), mert ez jobbnak tűnt mint a VMSZ.

A VMSZ-ről nem maradt túl sok jó véleményen. Mivel Orbán csak őket támogatja, így eléggé elkanászosodtak.

Ám a Magyar Mozgalom jobbnak tűnt. Ők még nem bizonyították be szemétségüket egyelőre.


Az országosnál, meg csak a VMSZ volt magyar párt, ami a Haladókkal (Vučić-al) van koalícióban, ezért nem szavaztam rájuk, mert az olyan lett volna mintha Vučić-ra szavaztam volna.

Ezért a Sanda Rašković vezette Szerbiai Demokrata Pártra szavaztam.

Jelenleg ők meg a Radikálisok azok (akikből nyilván nem kérek), akik NATO-ellenesek. Vagyis csak ők nézik még Szerbia érdekeit. Sokan amnéziásak és nem emlékeznek rá, hogy mit is tett velünk a NATO néhány évvel ezelőtt, hány ezer civilt gyilkolt meg.


++++++++++++++


És minden kedves vajdaságinak és szerb nyelvet értőnek szeretettel küldöm:

https://www.youtube.com/watch?v=8TKWY2p0hX4



#választás #szavazás #Szerbia #Vajdaság #Vucsics #Nem minden külhoni magyar fideszek #nem vagyunk 23 millióan
2016. ápr. 24. 20:23
 1/6 Újvidéki válasza:
71%

"... hogy mit is tett velünk a NATO néhány évvel ezelőtt, hány ezer civilt gyilkolt meg. "

A "hány ezerből" az igaz 250 civil és katona az összes veszteség.

Nem értem ezt a tipikus szerb szöveget (főleg egy magyartól) hogy mintha semmi miatt bombázták Szerbiát. Akartak nagy Szerbiát? Még mekkorát ám, mig 91-92ben tartották fél Horvátországot és 3/4 Boszniát addig nagyon is dzsekeskedtek, utána mikor belevágtak a nyakukba akkor már ment a szöveg: "jaj mi szegény szerbek, az egész világ ellenünk van".

Nem csak az albán kiírtás miatt volt a bombázás, hanem az emlitett mult miatt is és azert is mert a Milosevity következö célja a Montenegro volt, ott is fölkapni a számos szerb kissebséget és megvolna Montenegro. És ki tudja hol lenne a vége ha nem volt volna a bombázás.

2016. ápr. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Újvidéki válasza:
100%
És Radulovityra szavaztam, ne gondold hogy valami ultra magyar vagyok :)
2016. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én személyesen senkire sem szavaztam, mert véleményem szerint nincs is kire. Immáron lassan 30 esztendeje csak üres ígéreteket szajkóznak a szerbiai politikusok, tettekre, az ígéretek teljesítésére azonban a választások után soha nem kerül sor. Amikor viszont számon próbálja kérni valaki tőlük a hangoztatott ígéreteket, általában mindig ugyan az a válasz. Mégpedig, hogy a változások nem történhetnek meg egyik napról a másikra. Ezt a hülye is tudja, de Szerbiában lassan 30 évet tesz ki az a bizonyos egyik napról a másikra. Ami meg talán valamicske változásnak könyvelhető el, az szinte említésre sem méltó, olyannyira csekély jellege van.


Ami a NATO bombázást illeti, jómagam sem vagyok egy nagy rajongójuk, de azt manapság mindig igyekeznek egyesek elhallgatni, hogy miért is került sor a beavatkozásukra. A kérdező, feltételezem, a fiatalabb generáció képviselője, aki a kilencvenes években lehet, hogy gyerek vagy nagyon fiatal lehetett, és talán semmit sem érzékelt azokból a piszkos időkből, amit most nagyon sokan szeretnének csak úgy elfeledni és másokkal elfeledtetni, megnemtörténté nyilvánítani. Aki azonban felnőtt emberként élt akkor és meg van a magához való józan esze, az nem felejt olyan könnyen. Elvégre kinek, hogy tetszik, az evolúció vagy az Isten szerintem azért teremtett agyat az embernek, hogy gondolkodjon vele, nem pedig, hogy kitöltse az űrt a fejében. És ha már eszünk van és talán gondolkodunk vele, akkor emlékszünk is. A "nagy bölcsek" is azt mondják, hogy megbocsájtani lehet, de feledni nem.


Én magam azt vallom, hogy nem bölcs dolog a politikusoknak vakon hinni. Tisztában vagyok vele, hogy ha az ember nem megy ki a választásokra, azzal csak a rosszak esélyeit növeli, de ha egyszer nincs alternatíva, akkor csak az marad, ha nem szavazunk.

2016. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Én mindhármon a VMSZ-re szavaztam.

Nekem a községinél szintén nem volt bajom, hiszen nem tettek semmi rosszat eddig.

A tartományin és az országoson, gondolkodtam hogy kire szavazzak.

De úgy voltam vele hogy szerb pártra semmiféleképpen se hiszen azokat úgysem érdekli a magyarság, így az országoson csak a VMSZ maradt.

A tartományit ott volt még ugye a Magyar Mozgalom.

De mivel tudjuk hogy arra kevesen voksolnak és úgysem lesz képviselőjük, úgyhogy maradtam a VMSZ-nél.

:)

2016. ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Milošević olyan volt, mint Szaddam Huszein. Vagyis először a Nyugat képezte ki saját céljai megvalósítása érdekében.


Szaddamot arra képezték ki, hogy haverkodjon az amcsikkal az olaj miatt. És amikor a szintén Amerika-báb iráni vezetést '79-ben megbuktatták, akkor fel kellett használni Szaddamot, hogy agresszív támadást hajtson végre Irán ellen az amerikaiak utasításai szerint. Így is volt.

De Szaddam évekkel később meggondolta magát és már nem úgy táncolt, ahogyan Washingtonban fütyülnek, és elkezdte euróban adni az olajat a dollár helyett. Ekkor Huszein egy karikacsapásra egy sátáni diktátorrá változott (amikor vegyi fegyverrel támadott ártatlan irániakra a 80-as évek elején, akkor még hős volt). Később megölték.


Milošević-nál hasonló a helyzet. Eredetileg az amerikaiak céljait teljesítette, azzal, hogy a lehető legvéresebb és legbrutálisabb módon tönkretette, szétverte az erős Jugoszláviát.

Erről itt van egy angol nyelvű, szerb feliratú előadás:

[link]

[link]


Majd később a 90-es évek végén meggondolta magát és nem teljesítette az USA parancsait. Ez miatt szétbombázták Szerbiát.


És akkor sem volt humánus cselekedet civilekre is bombákat dobni.

2016. ápr. 30. 00:45
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Senkire, leszarom. Egy hónapja költöztünk el a családdal. Eladtam a házat, a traktort, a földeket, mindent.
2016. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!