Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Koszovó miért számít ősi...

Koszovó miért számít ősi szerb területnek?

Figyelt kérdés

Azon a területen az albánok ősei éltek, onnan vándoroltak a mai Albánia területére. A szerbek "ősi" területe Montenegró, Szerbia és Bosznia jelenlegi (3-as) határvidéke, onnan terjeszkedtek délre és északra, majd keletre.

Koszovónak saját vilayet-je volt a Török Birodalmon belül, ráadásul létre akartak hozni egy egységes Albán Vilayet-et ami Koszovót is magában foglalta volna.


Koszovóban már az 1500-as években fele-fele volt a szerbek és az albánok aránya, az 1800-as években meg már egyértelmű volt az albán többség, ráadásul Koszovó csak a szerb királyság és a független Szerbia (meg Jugoszlávia) idején tartozott Szerbiához.


Miért számít szerb ősi területnek Koszovó, amikor az albánoknak több köze van hozzá, mint a szerbeknek?



2016. máj. 5. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szerbek szerint Szeged és Debrecen is ősi szerb város.

A románokkal anno sokat vitáztak, hogy Szeged ősi román vagy ősi szerb.

2016. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerbeken múlna, a felvidék is ősi szerb terület lenne.
2016. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Koszovót és Metohiját, Koszovó nyugati részét azért hívják a szerb bölcsőnek, mert az önálló Szerb Ortodox Egyház itt jött létre, és a mai napig is itt található a központja.
2016. máj. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

A nagyszerb eszme szerint szó szerint minden olyan terület szerb ahol valaha élt szerb. Akkor is, ha 800 éve egy se járt arra.


Amúgy meg második bekezdés:

[link]

2016. máj. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez pont olyan, mint a magyar-román viszonylatban Erdély.A szerbek is, az albánok is úgy vélik, hogy ott ők voltak az elsők. Az tény, hogy a legrégebbi szerb ortodox templom Koszovóban van.


A másik szimbolikus esemény Koszovóval kapcs. az első (1398-es) rigómezei csata, amiben a szerbek hősies vereséget szenvedtek a törökökkel szemben.

2016. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ez pont olyan, mint a magyar-román viszonylatban Erdély.A szerbek is, az albánok is úgy vélik, hogy ott ők voltak az elsők."


A mondat helyesen: a magyarok és a románok is pontosan tudják, hogy a magyarok voltak az elsők, viszont a románok pedig azt hazudják, hogy ők voltak azok.

2016. máj. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ma 22:23"


Tőlem idéztél. Én pontosan tudom, hogy Erdélyben mi voltunk hamarabb, de nekem elhiheted, hogy a románok tényleg elhiszik, hogy ők voltak itt hamarabb. Erdélyi vagyok, csak tudom.

2016. máj. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"A románokkal anno sokat vitáztak, hogy Szeged ősi román vagy ősi szerb." És milyen vicces, hogy egyik sem az, csak hazudni tudnak a tolvajok
2016. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es.

A hétköznapi román valóban hisz a mesékben, de én a román történészekre utaltam.


Azokra, akik kitalálják a dák-román elméletet és azt, hogy Ádám és Éva román volt, Noé bárkája pedig Bukarestnél feneklett meg stb.


Mivel ők írják a román történelemkönyveket (ami tulajdonképpen fantasy, mint a Gyűrűk Ura, mert nagyjából ugyanannyi a valóságalapja), pontosan tudják, hogy hazudnak. Méghozzá politikai megrendelésre.

2016. máj. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!