Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nektek erről mi a véleményetek?

Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy jó e ez a kategória, mivel több mindent érint a kérdés, de meglátjuk.

A kérdésemet a kapcsolatomban felmerülő viták és az itt olvasott néhány feltett kérdés ihlette. Na szóval.


A barátom svéd. Sokat ingázunk a két ország között. Mondjuk nekem rugalmasabb a munkám, így én többet vagyok kint nála.

Mit mondjak? Nem szólhatok bele, hogy Svédország hány bevándorlót fogad be évente, viszont a véleményemet azért elmondhatom. Mondtam a barátomnak, hogy én itt svédet alig látok, mindig valami harmadik nyelvet hallok, mindenhol arab, afrikai..Persze ő felháborodott, hogy mekkora egy rasszista vagyok, mivel nem fogom fel, hogy azoknak az embereknek segitségre van szükségük stb.

Azt én meg tudom érteni, de azt már nem, hogy miért fogadnak be olyan sokat? El fogják nyomni a svédeket, mert több gyereket szülnek. Azt mondta a párom, hogy majd ott maradnak dolgozni és mennyire jó lesz. Maradtunk annyiban, hogy nem egyezünk a témában és kész. Felmerült az is, hogy Svédország benne van a top. 3-ban ami a nemi erőszakot illeti, és ez nem csak EU-s szinten. Rögtön mondta, hogy ez azért van, mert ha egy nőt pl. valaki 100x megerőszakol, majd feljelentést tesz, akkor azt 100 esetnek veszik nyílvántartásba. Mondtam, hogy az akkor sem normális. Erre azt mondta, hogy MAGYARORSZÁGON sokkal több nőt erőszakolnak meg évente, csak a magyar nők NEM tesznek feljelentést úgy mint a svéd nők. Ez szerintem kizárt, mivel erre vonatkozóan én nem találtam adatokat, ő pedig honnan tudná? Nem lehet vele erről beszélni, mert hajthatatlan, de mondjuk én is kiállok a saját álláspontom mellett. Folyamatosan azzal jön, hogy Svédország sokkal biztonságosabb mint Magyarország. Azt mindig tudtam, hogy a svédek mindent eltűrnek és alapvetően egy békés nép, de ez akkor is túlzás. Amikor felhoztam Elin Krantz esetét, akkor sem láttam rajta a felháborodást. Kritikusan megkérdezte tőlem, hogy én nem gondolom talán azt, hogy a legszörnyűbb bűnösök is megérdemelnek egy második esélyt? Vagyis, hogy valami jót is tegyenek majd az életben (miután egy gyilkosságért tizenpár évet kapott)...Hát nem.

Nem tudom, hogy milyen jövő vár engem kint, egyre inkább érzem azt, hogy nekem nem jön be az itteni élet. Persze a véleményemet nem hangoztatom napi szinten, de valamilyen módon mindig előjön ez az egész. Az tény és való, hogy fejlettebb ás gazdagabb ország, de valahogy Magyarországon jobban biztonságban érzem magam. Tartok tőle, hogy előbb utóbb minket is elér ez a szörnyű liberális politika- ami szépen lassan tönkreteszi a nyugati országokat- csak nem képesek belátni.

Tudom, sokan gazdasági szempontból közelítik meg a témát. Öregszik EU lakossága, valakinek ki kell termelnie a nyugdíjjat. Mégis, nem a saját kúlturánkat, biztonságunkat kellene inkább szem előtt tartanunk? Azt is olvastam, hogy akik erőszakot követtek el, 85%-ban bevándorlók. Akkor meg? Magyarországon is biztos előfordul nemi erőszak, de nem úgy ahogy a párom gondolja. Szerintem ami náluk folyik az igenis a tömeges bevándorlásnak köszönhető, de ezt sem ismeri el.

Szóval akik támogatják ezt a cirkuszt, azok mégis mit várnak? Milyen pozitív kimenetelt?? Nem lenne jobb inkább más kárán tanulni, mint a sajátunkon??



2016. máj. 23. 14:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
51%

Figyelj már, ezek amúgy mind ilyen kedves, jóindulatú birkák? Vagyis ez általános arrafelé?

Csak kérdezem, mert neked van erről tapasztalatod.

Mindegyik svéd ilyen? Mert ha igen, akkor megyek és kihasználom őket. :D

2016. máj. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

A barátom és a családja, valamit a baráti köre mind kivétel nélkül.

Persze a barátom elmondta nekik, hogy én mit gondolok és kb. el voltak borzadva.

Mint mondtam, az ő országuk, ha én esetleg kiköltözök, akkor én is úm. migráns leszek. Annyi, hogy én nem követelek semmit, és európai vagyok, tehát nincs nagyon eltérés ami a kultúrát illeti.

Viszont bánt, hogy ennyire egy birka nép. Itt is erősödik egy picit az a párt, amely ellenzi a bevándorlást és vannak úm. migráns ellenes megmozdulások, de szerintem későn kaptak fejhez. Emígy szeretem a svédeket, mert barátságosak és lazák, de zavar, hogy ennyire hagyják elveszni a saját kúlturájukat..

Egyre jobban érzem azt, hogy inkább élnék picit szerényebb körülmények között Mo-n, mint itt..Viszont, ha az Eu ráerőszakolja Magyarországra a kvótát, akkor majd hasonló lesz a helyzet mint itt. Persze nem szabad majd róla írni...

2016. máj. 23. 15:13
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy ez a te véleményed :) Nem baj ha nem egyezik a párodéval, de emiatt kenyértörésre ne jussatok, ha nem érinti a mindennapi életeteket.
2016. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

Igazából nem is baj, hogy ennyire birkák, mert pont attól jó hely, hogy annyira odafigyelnek a másikra az ott élők, csak éppen az arabokra meg az ilyen jöttmentekre nem kellene ezt kiterjeszteni.


Ide is pont ilyen kéne Magyarországra, csak arabok, négerek, cigányok és mindenféle dzsáró nélkül.

2016. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 hollófernyiges ***** válasza:
20%
Szóval te bevándorlóként azon vagy kiakadva, hogy a barátod nem utálja eléggé a bevándorlókat?
2016. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Szóval ha figyelmesebben elolvastad volna amit írtam, akkor nem kérdeznéd ezt.

Nem vagyok bevándorló, mivel nincs véglegesen eldöntve, hogy hol fogunk élni-nem költöztem ki. A barátomnak pl. nagyon tetszik Budapest szóval..

Itt nem az utálatról van szó, hanem a túlzott toleranciáról. Ha kicsit jobban utánna néznél a dolgoknak, lehet jobban értenéd az egészet vagyis, hogy összetettebb a kérdésem..

2016. máj. 23. 15:53
 7/20 anonim ***** válasza:

Nézd le ezt a kisfilmet. Ajánlom a barátodnak is. Nagyon tanulságos, a jelenlegi helyzetet mutatja:

https://www.youtube.com/watch?v=wfdj6I3USW0

2016. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
39%

Azt hiszem kérdező, valóban nem fogod megérteni őket. Ők se téged. Ennek szemléletbeli és értékrendi oka van. Ők ugyanazt a kérdést, problémát egyszerűen másképp kezelik, oldják meg. Sokféle módszer létezik egy dolog kezelésére, ők mást választanak, mint te. Azért, mert amit te értéknek tartasz, azt ők nem biztos, hogy annak tartják, és fordítva: amit ők tekintenek értéknek, azt te nem.

Annyi biztos, hogy ők jobban csinálják, hiszen jobb a gazdaságuk (ezért vagy te is ott). És ha ők jobb gazdaságot csináltak, akkor valamihez jobban értenek. Meg kéne érteni, hogy mihez. Amit te ma ott problémának látsz, az neki nem az. Miért? Mert te nem tudod kezelni (ettől probléma), ő meg tudja (ezért nem foglalkozik vele).


Ő azért nem félti a kultúráját, mert magabiztos (van neki mire), tudja, hogy ami abban érték, azt a népe nem fogja elveszteni. Te félted a kultúrádat, mert nem látod át, hogy mitől maradna meg. Pedig megmarad. Csak egy aprócska példa: Erdély kultúráját Mária Terézia óta irtották, az 1900-as évek közepén különösen rákapcsoltak. Na és mi veszett el belőle? Pedig oda a román nemcsak "saját jogon" ment, hanem ezt külön ösztönözték.


A svédek azt tudják, hogy a "kultúrájuk" egyféleképpen veszhet el: ha elbutulnak. Nálunk ez valós probléma. Sokkal erősebben, mint bármiféle migráció.

2016. máj. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
46%
Természetesen igazad van. Én sem kívánom, hogy kenyértörésre kerüljön sor, de be kell látnod, hogy párod és köre enyhén szólva génmódosítottak (svédül genetiskt modifierade). Vajon mi vár rád az elkövetkező 40-50 évben ?
2016. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Annyi biztos, hogy ők jobban csinálják, hiszen jobb a gazdaságuk (ezért vagy te is ott)."

A párom miatt. Nem dolgozom itt, a munkám Magyarországhoz köt. A páromnak pl. nincs lakása..sem autója..stb. itt sincs kolbászból a kerítés ahogy te azt esetleg gondolod. Ha nem lenne a párom, szerintem ide többé nem jönnék..Ahogy előttem írta valaki, az is egy gond, hogy kiket ajnároznak ők. Mert nekem a svéd nép szimpatikus, csak nagyon naív.

Emígy..nem gondolom azt, hogy ha pl. ide költöznék, akkor én is olyan migráns lennék mint ezek akik jönnek ezrével. Nem kérek segélyt, dolgoznék..ADÓZNÁK- ezzel az ország kasszájába én is tennék. Ezek a migránsok akikre gondoltam a kérdésben- nem ezt teszik. Szóval..

2016. máj. 23. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!