Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért hiszi azt a többség,...

Miért hiszi azt a többség, hogy a 2. világháborúban Németország állt a rossz oldalon és kezdte el a háborút?

Figyelt kérdés
A brit-francia támadás tette világháborúvá az addig lokális, kisebb háborút, tehát nem is Németország kezdte. Ahogy az elsőt sem az OMM kezdte el. Pedig még oka is lett volna Németországnak az igazságtalan békediktátumok miatt, tehát ha ő kezdte volna, akkor sem ő lett volna a felelős, a rossz, hanem a szövetségesek, az előző háború győzetesei. Nem értem, hogy állhat a többség azon az erkölcsi állásponton, hogy egy évtizedekre megnyomorított ország bűnös, ha visszaszerzi területeit (Németország is, de Magyarország még inkább ebben a cipőben járt), és visszavág a bűnösnek. Még akkor is, ha követtek el bűnöket is, pl. más területeket is elfoglaltak, de bűnöket a szövetségesek is követtek el, több millió civilt megöltek, és 45 évre kommunista diktatúrát vezettek be sok országban, megszállva azokat.

2016. máj. 25. 19:16
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
31%
Mindig az a "rossz" utólag, aki elveszti a háborút.
2016. máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim válasza:
22%

kedves kérdező!

Énis ezen az állásponton vagyok! Sokat rágodtam ezen és felháborodtam minden egyes kegyetlenségben,igazságtalanságban!

Igazságot pedig nem adnak csak úgy a két szép szemünkért....

De akárhány esetet veszünk,ami igazságtalan,csak egyre jutunk,ami nagyon igaz az örökzöld mondása Churchillnek,: ”History is written by the victors.”


Remélem tudod mit jelent :)

2016. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
16%

Először is azért, mert elvesztették/elvesztettük mind a két világháborút.

Amerika a másik oldalon állt, és ott van Hollywood. Az én generációm már amerikai mozifilmeken nőtt fel, ezekben pedig egytől-egyig a németek a rosszfiúk. Ezen kívül ott vannak még a számítógépes második világháborús játékok, ott is ugyanez a helyzet.

A mai fiatalok közül szerintem nagyon kevesen gondolnak bele abba, hogy talán nem ez a valós történelem.

2016. máj. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
58%
Ugye ez a kérdés vicc akar lenni?
2016. máj. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
78%

Az egyik fél bűnei nem mentik fel a másik felet!

Ki kezdte? Ugyan már! Időnként a különböző érdekcsoportok ugyanabba az almába harapnak, ilyenkor - ha nem tudnak megegyezni (pl. müncheni egyezmény) -háború lesz. Ennyi.

2016. máj. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
65%

Talán azért, mert ha Németország nyugton marad és beeri Ausztriaval és Csehországgal, akkor nem lett volna világháború.


De nem, nekik egész Európa kellett.

2016. máj. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Teljes debilitásra utal azt hinni, hogy Németország kezdte. Ez olyan, mintha minket neveznének bűnösnek, ha ma megtámadnánk Romániát, Szerbiát és Szlovákiát. Nem értem, hogy rendelkezhetnek ilyen erkölccsel az emberek, hogy a bűnt tartják jónak és fordítva.
2016. máj. 25. 19:55
 8/47 anonim ***** válasza:
67%

"Ez olyan, mintha minket neveznének bűnösnek, ha ma megtámadnánk Romániát, Szerbiát és Szlovákiát"


Miért ezek az országok mit ártottak Magyarországnak, követtek el ellenünk fegyveres agressziót? Gazdasági szankciókat, nem. Akkor meg, igen ha megtámadnánk őket mi lennénk az agresszorok és a bűnösök.

2016. máj. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező


Tudom, hogy most nem a kérdésre válaszolok, de te alapvetően rosszul állsz a dolgokhoz.

"Németország állt a rossz oldalon"

A történelemben meg a világpolitikában nincs olyan, hogy jó vagy rossz, mert ezek relatív fogalmak. Például a nácik szempontjából ők voltak a jók. ugyanúgy ahogy a szovjetek is "jók" voltak a saját szempontjukból amikor megszálltak minket meg leverték az 56-os forradalmat.


Az, hogy "jó meg rossz" oldal csak egy ideológiai magyarázat arra, hogy miért volt a saját szempontunkból igazságos háborúzni, vagy háborút indítani. Az a "rossz" aki a mi ellenségünk. Ez ilyen egyszerű.


"Németországnak az igazságtalan békediktátumok miatt"

Ki szerint igazságtalan? Mert ha a lengyeleket kérdezed akkor nagyon is igazságos volt!

2016. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%

"Ez olyan, mintha minket neveznének bűnösnek, ha ma megtámadnánk Romániát, Szerbiát és Szlovákiát"


Esetleg a törököknek ne adjuk vissza Magyarországot? Teljesen jogosan, tisztán foglalták el anno. . .

2016. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!