Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a hírhedt,...

Mi a véleményetek a hírhedt, kegyetlen liberális Morgenthau-tervről?

Figyelt kérdés
A Morgenthau-tervet az USA külügyminiszteréről, Henry Morgenthauról nevezték el. A Morgenthau-terv szerint a 2. vh után Németország iparát meg kell semmisíteni, az egész országot pásztorkodó, mezőgazdasági országgá kell tenni, a német népességet 20 millió fővel kell csökkenteni, stb. Mivel Roosevelt meghalt, a tervet enyhébb mértékben hajtották végre, évekig éheztek Németországban, és állítólag milliók haltak meg nyílt táborokban, bár ezeket sosem ismerték be. Ez addig tartott, amíg Morgenthau és elvtársai hatalomban voltak. Az eredeti tervvel egyetértett amúgy Einstein és olyan liberális, emberszerető németek, mint Thomas Mann. Ezek az emberek kollektíven bűnösnek nevezték a németeket a háborúban (hogy miért volt vh és ki robbantotta ki, abba ne menjünk bele). Egyébként több hasonló vagy még radikálisabb terv született amerikai kozmopolitáktól (pl. Kaufman-terv a németek sterilizálásáról, azaz a német nép megsemmisítéséről és Németország területének elosztásáról a szomszédos államok között).

#liberalizmus #Morgenthau-terv
2016. máj. 30. 10:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
50%

Volt egy terv (a sok között), ami nem valósult meg.


És volt a gyakorlat, hogy a Marshall-tervvel és más programokkal mai értéken súlyos dollármilliárdokat toltak be a német gazdaság helyreállítására és a németek élelmezésébe.


Morgenthau különben pénzügyminiszter volt, nem külügyminiszter.

2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
52%

Sajna teljesen korlatolt vagy.

Mi koze a II. VH 50,000,000 TENYLEGES halottjanak, a komolyan egyetlen pillanatra sem targyalt sterilizalasoknak, a TENYLEGESEN vegrehajott II. VH utani Nemetorszag ujjaepitesenek - az altalad felsorolt esemenyekhez?


Semmi.


Egyszeruen rosszindulatu ember vagy a kerdezovel egyutt.

2016. máj. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
31%
Az hogy igenis végrehajtsák amit elterveztek kivéve ebben az esetben. Embargó volt a németek ellen ahogy írtam. A Marshall segély pedig a jótékonyságtól messze állt mert azért adták hogy tudjanak törleszteni jó reggelt!!
2016. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
2016. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
54%

Azt allitod - ha jol ertem - hogy az amik nem joszivbol adtak a segelyt, hanem azert, mert magukanak akartak jot.

Ezzel egyet is ertek.

Azert okoztak JOT MASNAK, hogy ONMAGUKNAK legyen jo. Ezert te eliteled oket.

Fura mod ugyanakkor dicsoited a nacikat, aki azert okoztak ROSSZAT MASNAK, hogy ONMAGUKNAK jo legyen.


Nem tudom kepes vagy-e felfogni ezt a logikai bukfencet.

2016. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

"Fura mod ugyanakkor dicsoited a nacikat, aki azert okoztak ROSSZAT MASNAK, hogy ONMAGUKNAK jo legyen" te valamit hozzáképzelsz a dologhoz mert én soha nem dícsértem a nácikat akik ugyanazok nekem mint lenin féle tömeggyilkosok vagyis teljesen azonos államberendezkedésük van csak az emberek legyilkolására más indokot találtak.

Azt mondom amit leírtam vagyis hogy amerika magának akart jót meg is támadott sok mindenkit még a saját polgárait is ha az volt az érdeke a németeket is megszívatta jó nagy hitelekkel ha arról volt szó de ha törleszteni kellett akkor adott hitelt hogy tudjanak neki fizetni ezt írtam.

2016. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem szeretek szájbarágósan írni mert gyerekes kicsit szeretek hasonlatokat írni.
2016. máj. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
5%
Mivel meghalt Franklin D. Roosevelt, ezért ez nem következettbe, kivéve háború után volt egy kis szándékos éheztetés szövetséges részről.
2016. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Einsteinben csalódtam :/
2016. máj. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns Morgenthau liberális volt -e, a tervéről nem is beszélve. Nem lett belőle semmi, és talán ennek is köszönhető a 3. vh. elkerülése.


Egyszer már porig alázták a vesztes Németországot, és egy újabb világháború lett a vége. Rájöttek, jobb "felkarolni" és "kordában tartani" mint konkrétan elnyomni.

2016. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!