Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha olyan nagy probléma az...

Ha olyan nagy probléma az ukrán magyar határnál a cigi csempészet miért nem építenek oda is kerítést? Nagyobb az okozott kár mint amennyibe kerülne.

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az ukrán határon zajló cigarettacsempészet és "üzemanyagozás" óriási üzlet, hatalmas bevételt hoz, ebből pedig jut némi pénz a határőrségnek is (tudom, nem határőrség már, ne kötekedjünk, én még ebben nőttem fel). Na, nem feltétlenül a bódéban ücsörgő Kovács II. tizedes él jól belőle, hanem magasabb szinten csapódik le a százalék. Ami pedig jó üzletet hoz, azt nem szokás csak úgy megszüntetni. Ha a menekültekből lett volna haszna a rendőrségnek, nem épült volna kerítés a déli határra sem, de mivel az embercsempészeknél landolt a nagy lóvé, az államnak meg csak a költség volt az egészre, inkább ezt a megoldást választották.
2016. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem állítaná meg őket, ugyanakkor a zöldhatárt kerítéssel leválasztani az állatoknak okozna "kárt". A csempészek lefülelése így is eredményes, és nem kell ahhoz kerítés hogy az ukrán oldal felől az erdőből kiguruló gyanús furgont nagy valószínűséggel megállítsák ellenőrizni. Nem lenne őrzött a határszakasz, a felállítás után pedig ugyanúgy szét lenne vagdosva és nem érne semmit, mintha nem húznák fel. Így pedig drágább felállítani majd látni tönkremenni a kerítést.


A határátkelőkön pedig látod mi történik. Aki aki át akar menni, úgyis átmegy.

2016. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem is. Építsünk egész Magyarország köré egy baxom nagy kerítést, aztán Hegyeshalomnál rakjunk ki egy táblát, hogy aszondja "AGYHALÁL-TÁBOR - belépni csak saját felelősségre!"
2016. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hollófernyiges ***** válasza:
A helyzet az, hogy van kerítés, ennyit ér.
2016. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Cseszheted a kerítést, mint ahogy látod Szerbia felől is, ha nincs ott senki akkor 2 perc alatt átvágják. És ahogy az Ukránokat én ismerem...még képesek dózerral nekimenni.
2016. jún. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A cigicsempészet a Nemzeti Dohányboltok bevezetése óta virágzik. Egyszer elköltöttek milliárdokat a nagy dohányreformra, elmutyiztak legalább ugyanannyit, és most még kerítést is építsenek? Köszönöm, de inkább ne. Lábon lőtték magukat, vérezzenek is el.
2016. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szántóvető ***** válasza:

mert nem a zöldhatáron csempésznek azért.

[link]

[link]

2016. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi a ráknak?
2016. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

"Szerintem is. Építsünk egész Magyarország köré egy baxom nagy kerítést"


Megmondom őszintén, szarra sem tartom a kerítést. Én inkább aknazárat telepítenék és állandó tűzparancsot adnék ki a zöldsávra.

2016. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azonkívül telepítenék automata gépágyúkat is.
2016. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!