Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Románia hány évvel van lemarad...

Románia hány évvel van lemaradva Magyarországtól?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 18:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,hogy ezt meg lehet-e így mondani,hiszen túl sok szempont van,ami alapján össze lehet hasonlítani két ország helyzetét(államadósság,munkanélküliség,gazdasági növekedés,stb.).Igazából én abban sem vagyok biztos,hogy mindent összevetve,le vannak-e maradva.De ha le is,szerintem már nagyon "közel vannak".
2016. jún. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Nagyjából a 80-as éveket idézi amikor átlépem a határt. Max 90-es eleje.
2016. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#1:Akkor szerintem nagyon gyorsan közelednek,mert a rendszerváltáskor sokkal sz...rabbul álltak.Ráadásul szerintem,Kelet-Magyarországon is találsz,a 80-as,90-es éveket idéző helyeket.Viszont például az államadósságuk,bár nő,de legutóbb azt olvastam,hogy még mindig csak a miénknek a fele körül van.
2016. jún. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
12-es
2016. jún. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

A mi minimálbérünknek is csak a 2/3-a van náluk kb.

Ezt nem hallottam, hogy Békés megyéből már járnak át Romániába dolgozni, viszont rengeteg román van pesten.

A legtöbb gazdasági mutatónk jobb. A visegrádi 4-ek közül a leggyengébb sajnos.

Bukarest még mindig teli van 2 ütemű autókkal, nyomornegyedekkel, Budapesten azért barátibb a helyzet. Persze a külső kerületek itt is hagynak maguk után némi kívánnivalót.

Nem Romániával kéne versenyeznünk, remélem sose jön el ez a pillanat.

2016. jún. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

"Mert pl. korrupcióellenességben vagy gazdasági fejlődésben előttünk járnak"

ja korrupció ellenességben... Románia az egyik legkorruptabb ország. de aki nem élt kint az csak hírből ismeri a helyzetet

2016. jún. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

13.

Tudod hány éve hallom ezt a "nagyon gyorsan közelednek" dumát? Amióta élek. ÉS a francot se érdekli az államadósság. Arról szól a kérdés hogy hány évvel vannak mögöttünk. Tök egyszerű, átmész a határon és megnézel egy város, az embereket, öltözködést, egy főteret, egy buszmegállót, vagy kis falvakat, bármit. Nagyjából minden a 90-es éveket idézi. Biztos van bucurestinek olyan része ami nem, de maga az ország, igen.

2016. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#17:Hát,hogy a francot se érdekli az államadósság,annak mértéke,ebben nem értünk egyet.És azt,hogy "jönnek fel",azért írtam,mert ők a rendszerváltáskor eleve nagy hátrányból indultak,a "legvidámabb barakkal" szemben.És mindent összevetve,én úgy látom,hogy csökken az előnyünk.Nemrégiben még a szlovákok is mögöttünk voltak,idejártak dolgozni,most meg már lassan tőlünk járnak át oda(és ez egyáltalán nem túlzás).
2016. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 MolotovPunk ***** válasza:

Utóbbi évben Románia sokkal erőteljesebben fejlődik,mint Magyarország.Továbbá Romániában utóbbi jó pár évben a korrupció ellen is elkezdtek ténylegesen küzdeni.

Egyébként én is ismerek olyan embert,akinek az apja Békés megyéből jár át Romániába dolgozni.Egyes helyeken ott már kicsivel magasabbak az átlagbérek,mint itt.

2016. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Magyarország romániától, franciák huzzák őket magukkal. Erdélyiek sirnak jogosan mert.......őket utálják.
2016. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!