Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ugye kemény lesz az EU az...

Ugye kemény lesz az EU az Egyesült Királysággal?

Figyelt kérdés

Én szívből remélem, hogy az EU nagyon határozottan fog fellépni az Egyesült Királysággal szemben.

Döntöttek, ezt tiszteletben kell tartani (szerintem nincs szükség ismételt népszavazásra, aki akart, el tudott menni most is), viszont viseljék a következményeit.

Véleményem szerint igenis érezzék csak meg, hogy mit jelent EU-tagnak lenni, és mivel jár elveszteni az EU nyújtotta előnyöket.

Bár nagyon tartok tőle, hogy Brüsszel be fog csicskulni, és mindenféle engedményeket tesznek a briteknek. Ez viszont szerintem az EU abszolút végét jelentené, mert így minden tagállam azt látná, hogy az Unió semmi pluszt nem jelent.


2016. jún. 25. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha kilépnek (ami még mindig nem biztos) akkor igen.

Az EU most példát fog statuálni ez tuti.

2016. jún. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én szívből remélem, hogy ez így lesz!

Habár az EU-nak megannyi hibája van, még mindig az egyik legjobb dolog, ami Európával történt a történelme során.

Az pedig, hogy ennyire akadoznak egyes döntési folyamatok, éppen a folyamatos brit euroszkepticizmusnak köszönhető, ami miatt állandóan meggátolták a szorosabb és hatékonyabb együttműködést.

2016. jún. 25. 21:24
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Én meg azt remélem, hogy akkor is legalább olyan kemények lesznek, ha az Egyesült Királyság visszatáncol a kilépéstől. Egyszerűen meg kell mutatni, hogy nem lehet csak úgy ki-be ingázni és ha rájönnek, hogy mégsem olyan jó nekik a kilépés, akkor ne csapkodják állandóan az asztalt a hülyeségeikkel.
2016. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Én meg remélem, hogy hamarosan fel fog bomlani az európai unió. :)
2016. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Nem hiszem, hogy az európai vezetők célja az lesz, hogy akkor minél rosszabb legyen a briteknek. Ha elkezdik elszigetelni Nagy-Britanniát az EU-tól, akkor az EU is ugyanúgy elszigetelődne Britanniától. Láttuk ezt például az EU-orosz kapcsolatokban, ahol szankciókra szankciók a válasz.

Valószínűleg a jövőben is lesz szoros együttműködés az Egyesült Királyság és az EU között, akkor is ha nem lesznek tagok. Ott van Svájc, Norvégia, Izland vagy éppen Törökország példája is. Szerintem az lenne a legjobb ha nem kivételeznének majd a britekkel a fenti országokhoz képest sem negatív sem pozitív irányba.

2016. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Libsik! Szóval ha valaki nem ért egyet veletek azt súlyosan meg kell büntetni. Ez aztán a tolerancia.

A kérdés kiírója és a vele egyetértők szar alakok.

2016. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
Remélem nem, és inkább az eu reformálódhatna egy kicsit.
2016. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6:Én például nem vagyok libsi,de abban egyetértek a kérdezővel,hogy aki távozik az EU-ból,annak "nem járhat ugyanaz",mint a tagoknak.
2016. jún. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#4:Benne van a pakliban,de szerintem abban nekünk,sok örömünk nem lesz.Amúgy meg,jelen állás szerint,legalább ennyi esélye van az Egyesült Királyság széthullásának. Szóval,nem vagyok benne biztos,hogy az angolok minden lehetséges következményt mérlegelve szavaztak.De ez legyen az ő bajuk.
2016. jún. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Baluba ***** válasza:
100%
Én meg remélem, hogy semmi bosszú nem lesz a tárgyalások során, le lesz sz@rva, hogy a Briteknek mi jó és mi nem. Csak az alapján kell tárgyalni, hogy az EU-nak, mint identitásnak, illetve a tagállamoknak mi a legjobb.
2016. jún. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!