Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A kelet-európaiak a szovjet...

A kelet-európaiak a szovjet megszállás miatt ragaszkodnak ennyire az identitásukhoz?

Figyelt kérdés

Főleg a jövőképpel kapcsolatban, amihez hozzátartozik ez a migránstéma,demográfiai változások témája is.


Amikor, Linzben dolgoztam együtt csehekkel, ők hasonlóan vélekedtek a témával kapcsolatban, mint én.

Örültem is, hogy találtam rokonlelkeket.

A német munkavállaló is volt ott,velük nem lehetett ilyesmiről beszélni.

Meg is sértődött, amikor a cseh kolléga elsütött egy viccet azzal kapcsolatban, hogy "Németország arab föld".


Mondjuk, nem értem, hogy miért kell megsértődni.Az előző munkahelyemen volt, amikor az osztrákok negatív dolgokat mondtak Magyarországról.Nem sértődtem meg, nem kaptam fel a vizet.Azt mondtam, sajnos van benne igazság.

Mi értelme tagadni és megsértődni, amikor van benne igazság?


Feltűnt, hogy a kelet-európaiaknak erősebb az identitása, mint a nyugatiaknak.Én ezt a szovjet megszállásnak tulajdonítom.

Ugyanis,a keleti blokkban, akkoriban sokan megtanulták, hogy ami a rádióban megy, amit az újságban olvasnak, amit a TV-ben látnak, az csak propaganda.

Legalábbis, szüleim ezt mesélték.


Az a baj, hogy a fősodorban megjelenő média- vagyis propagandahírekkel el vannak butítva nyugat európai polgártársaink, és valószínűleg semmit sem tudnak a tényekről valamint a háttérről sem.


[link]


Egy ilyen után, ha nem is állna lángban Budapest vagy Prága, de lennének komoly tiltakozások.


Nem elég, hogy özönlenek, mint a sáskák, még (szó szerint) importálják is őket.


Ezért tartom a nyugat európai társaink identitását gyengébbnek, mert nem lángol Brüsszel, benne Merkellel, egy ilyen után.


Pont a németek, akik arról híresek, hogy borzasztóan anyagiasak, a fogukhoz verik a garast és nem dühösek, hogy a pénzükből fenntartott állam ilyenekre költ.



2016. júl. 2. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem. azért mert emberek vagyunk !
2016. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
*Német munkavállalók is voltak ott,velük nem lehetett ilyesmiről beszélni.
2016. júl. 2. 16:40
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Hát biztosan nem a magyar kormánypropagandából tájékozódnak a nyugatiak. Ilyen szenny , mint a 888, nem játszik. Egyébként az értelmes magyarok se dőlnek be a fidesz hazugságainak.
2016. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Nagyapa, aki már az első világháború előtt is munkavállaló volt, mindig azt mondta: Akármilyen hülyék vannak hatalmon, ez mindig a hazánk marad. Egyszerűen ennyi:)
2016. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem, inkább a szegénység miatt, ami rákényszeríti az embereket, hogy keményebbek legyenek.
2016. júl. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A normális emberek ragaszkodnak az identitásukhoz.
2016. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

"A normális emberek ragaszkodnak az identitásukhoz."


Ez így igaz! Nekem is van vagy nyóc, amihez görcsösen ragaszkodok, további hatról nem szívesen mondanék le, hááát, a maradék tizenvalahányat nem is tudom...

2016. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
Olyan tisztára identitásos vagyok máma!
2016. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ja szerintem is emiatt lehet a dolog.

Aztán nyugatabbra volt a lóvé, könnye(bbe)n eladták az emberek a lelküket.

2016. júl. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés. Kíváncsi volnék egy francia véleményére is, mennyire erős az ő "identitása". Mert gyanítom, egy németbe már születése óta gyepálták bele a bűntudatot és aggodalmat mindenféle nemzeti vagy patrióta megnyilvánulás miatt - ez is lehet a háttérben meghúzódó ok.
2016. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!