Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cseh államfő népszavazást...

A cseh államfő népszavazást akar Csehország EU és NATO-tagságáról, noha ő maga, mindkét szavazáson a maradásra szavazna. Van ennek így értelme?

Figyelt kérdés
Milos Zeman népszavazást akar az ország EU-tagságáról,noha azon többet nyer az ország,mint veszít,ezért ő igent mondana az EU-ra.Népszavazást akar az ország NATO tagságáról is,noha szerinte az szavatolja az ország biztonságát,ezért ő arra is igent mondana.Most akkor végülis,mit akar ez az ember?

2016. júl. 3. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom.

Egyre több az agybeteg világszerte.

És nem értem, hogy miért, amikor nincs rá okuk, hogy azok legyenek.

2016. júl. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Belpolitikai játék. Plusz az EUt is lehet vele zsarolni.


A brexit szavazás is ennek indult, csak menet közben kicsuszott a dolog Cameron kezéből.

2016. júl. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt a "demokrácia" nevű fogalmat elméletben nézzük, van értelme annak, amit mondott. Attól, hogy szerinte jó dolog az EU- és NATO-tagság, még lehet róla szavazni, mert nem kizárt, hogy sokak szerint ez másképp van. Épp ez lenne a demokrácia lényege: attól, hogy én vagyok a kormány- vagy államfő és valamiről határozott véleményem van, még nem biztos, hogy nekem van igazam. Más kérdés, hogy kis hazánkban ez nagyon nem így van, a miniszterelnök lassan élet és halál teljhatalmú ura lesz, a legfőbb hűbérúr, akit talán még életében szentté avatnak.

Ha viszont kicsit megkapirgáljuk a felszínt, rájöhetünk, hogy egy ilyen szavazásnak nem csak a szép, tiszta elmélet szintjén van értelme. Egy ilyen szavazás belengetésével - ahogy előttem is írták - van némi alkupozíciója Csehországnak az EU-val szemben, ha vitába keverednek, hogy mégis mennyi pénz jusson egyik vagy másik alapból a derék cseheknek. Sőt, a belpolitikában is jó gumicsont az ilyen: bedobják és akár fél évig is elcsámcsog rajta a nép, addig sem foglalkozik mással, nyugodtan lehet sunyiskodni, mert mindenki csak a népszavazásról beszél.

2016. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 partizana ***** válasza:
Demokráciában a nép szava a döntő. Az, hogy ő kire szavazna az csak az ő véleménye él ott még rajta kívül teszem az 8 millió ember (bár fogalmam sincs mennyi) NATO-ból nem értem miért akarna kilépni, de az EU-t egyre többen nem kedvelik.
2016. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4-esnek van igaza
2016. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na,de bépszavazás döntött az EU-ról és a NATO-ról is. Legalábbis nálunk.A cseheknél is,vagy ott ez a parlament hatáskörébe" tartozott?
2016. júl. 3. 13:07
 7/8 partizana ***** válasza:
Valószínűleg népszavazás döntött, ellenben a nép véleménye változhat, az akkori szavazók közül többen már jó eséllyel halottak, felnőtt egy új generáció akinek lehet, hogy más véleménye van. Indokolt egy népszavazás. Ha bent maradnak a téma évekig eltűnik, ha kilépnek az azt jelenti a nép már új utakon gondolkodik.
2016. júl. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7:Eszerint 10-12 évente indokolt új népszavazást tartani egy országban az EU-ról?Na de,akkor mi van,ha mondjuk most a kilépés mellett döntenek,de 10év múlva,vagy hamarabb,megint az EU-pártiak kerülnek többségbe?Az nem fog menni,hogy egyszer ki,egyszer be.Pedig ugye,változhat az emberek véleménye...
2016. júl. 4. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!