A britek kilépése hosszabb távon megerősítheti az európai integrációt? Az Európai Egyesült Államok felé haladunk?
Németországnak egyel kevesebb vetélytársa akadt, ráadásul a britek kiesésével a legfőbb euroszkeptikus erő távozik az Unióból.
Németország viszont híres arról, hogy minél szorosabbra szeretné fűzni a tagállamok közti kapcsolatokat, hosszabb távon akár az Európai Egyesült Államokat is elképzelhetőnek tartaná.
Fogas kérdés, hogy lehetne Európai Egyesült Államok, ha abból egy elég erős állam - Nagy Britannia - már eleve hiányzik?
Inkább majd felerősödnek a hasonló hangok, pl. osztrákok, csehek stb. Most nem éppen egy Európai Egyesült Államok jut az ember eszébe ha a híreket hallja. Épp a legnagyobb válságában van ez a kóceráj, inkább megreformálni kéne vagy feloszlatni és új alapokon újraszervezni.
Az EEÁ-t csak a benelux-francia-német keménymag támogatná, esély sincs az integráció elmélyítésére. Ehelyett Brüsszelben komolyan meg kell tervezniük azt hogy az eddig elért szintet hogyan tudják megtartani, ugyanis két dolog fenyegetően közeledik.
Az egyik a britek és a svájciak kiebrudalása vagy megtartása. Ha a kiebrudalás mellett döntenek akkor rengeteg pénztől esik el az EU költségvetése 2020-tól, nem beszélve arról hogy a brexitnek akár durvább hatása is lehet az EU tagállamok GDP-jére és a foglalkoztatottságra. A kiadások csökkenése egyértelműen az euroszkepticizmus malmára hajthatja a vizet.
A másik dolog a bővítési kérdések, főleg hogy mi legyen Szerbiával és Törökországgal, amelyeket elég nagy valószínűséggel meg fognak vétózni a jelenlegi tagállamok egy része.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!