Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha az EU elítéli a halálbüntet...

Ha az EU elítéli a halálbüntetést, mi a "véleménye" arról, hogy pl. az USA-ban több államban ma is létezik ez a büntetési mód?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 04:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"Helyteleníti", de nincs hozzá köze.
2016. júl. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lájkolják.
2016. júl. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi ismereteim szerint az USA nem Európában van, így sok közünk nincs hozzá, de nyilvánvalóan elítéljük.
2016. júl. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Most lefogadom, hogy a kérdező agyában az USA-t is és az EU-t is ugyanazok az Illuminátiróccsildok vezetik, tehát neki logikus lenne, ha az EU-ban is lenne halálbüntetés, ha már az USA néhány államában van, hiszen az USA és az EU egy és ugyanaz.


Van rá egy ötezresem, hogy valami ilyesmi gondolatok kavarognak a pici fejében.

2016. júl. 19. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor kérem az ötezrest:)


Ezt a háttérhatalom hülyeséget badarságnak tartom, csodálkozom, hogy van aki bekajálja :D


Én most csak arra gondolok, hogy elméletileg az USA és az EU szövetségesek, illetve ha nem is az egész EU szintjén gondolkodunk, akkor tagállami szinten is: Németország gyakorlatilag (ha jól értelmezem) megakadályozná, hogy a törököknek valaha is legyen esélye belépni, ha most ezzel sújtanák a puccsistákat.


Sőt az is érdekes, hogy még az oroszok is beszóltak a törököknek emiatt, pedig ők a liberalizmus fellegváraként ismeretesek. (Persze tudom, nekik a puccs érdekükben állt.)

2016. júl. 19. 06:54
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szövetségesek, és? Ettől függetlenül pl. mi nem adhatnánk ki olyan bűnözőt az Egyesült Államoknak, akinél fennáll az esélye, hogy halálra büntetik ott.


Azt meg nem értem, miért kevered ide a törököket. Ott most NINCS halálbüntetés. Az merült fel, hogy bevezetik, erre reagáltak. Másrészt Törökország EU tag szeretne lenni már régóta, az USA meg tudtommal nem, ezért előbbi számára tisztázni kell a feltételeket, utóbbi számára nem.

2016. júl. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Ja, és arról hogy nem hallottál, hogy az utóbbi időben igencsak ritkulnak illetve tolódnak a halálbüntetések az USA-ban. Tudod, miért? Mert az ott használt szert Európában állítják elő, de már fityiszt mutattak, és nem adnak az EU-s országok.
2016. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nincs, egy szóval sem mondtam, hogy van. (Szövegértés...) De az, hogy annak esélyére, hogy ezt esetleg visszavezetek az EU, Merkel és az oroszok is felléptek, érdekes következtetést von le.


Nagyon sokszor mutatják az USA-t, mint demokratikus ország, a liberalizmus fellegvára, amire felnézünk.

Ehhez képest, több államban van halálbüntetés, a rasszizmus erősebb, mint bármelyik európai országban és 2 olyan politikai párt létezik, aminek van beleszólása politikába.

Talán mégsem jó példa az Egyesül Államok?

2016. júl. 19. 08:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van a szövegértési képességem, most ne támadj vissza. Nem állítottam, hogy Te azt írtad, van halálbüntetés Törökországban. Azt akartam hangsúlyozni, hogy az USA-ban van, és mindig is volt, így teljesen máshogy állnak hozzá a jogvédők, mint egy olyan országhoz, ahol nincs, de be szeretnék vezetni.


"Nagyon sokszor mutatják az USA-t, mint demokratikus ország, a liberalizmus fellegvára, amire felnézünk. "


- Demokratikus, de soha nem volt a liberalizmus fellegvára, tájékozott ember nem gondolja ezt róla. A hidegháború időszakában az emberi jogok kb. ugyanazon a szinten voltak, mint Magyarországon (ld. mccarthyzmus, Kent State, kisebbségi jogok, a homoszexualitást 2004-ig lehetett büntetni stb.). Ezt a szocializmusban terjeszthették, persze negatív előjellel.

2016. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Amit szabad Jupiternek...
2016. júl. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!