Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában miért nem csak a...

Ausztriában miért nem csak a fiatalok dönthettek arról, hogy akarnak-e sorkatonaságot vagy sem?

Figyelt kérdés

Láttam erről riportot, ahol megkérdeztek sok fiatalt, és mindegyik azt mondta, hogy eltörölné a kötelező sorkatonaságot, mert semmi értelme, olyan is mondta ezt, aki már letudta ezt az 1 évet, tehát volt sorkatona.


És akkor megkérdeztek sok nyugdíjast meg 50 évest, akik meg mind azt mondták, hogy kell a sorkatonaság, mert ha már ők voltak sorkatonák, nehogy már a fiatalok megússzák ezt. Sőt, olyan is volt a riportalanyok között, nem is egy, aki nem is volt sorkatona, mert alkalmatlannak nyilvánították, de ő is a megszüntetése ellen voksolt, mert hát milyen jó a sorkatonaság, még akkor is, ha neki fogalma sincs az egészről.


Az egyik szakértő is kifejtette a véleményét, miszerint szerinte is egy profi hadsereg kéne inkább, és nem egy sorozott.


Ilyen kaliberű kérdésben miért nem csak azok dönthetnek, akik tényleg érintettek? Vagy azok még, akik nemrég tudták le az egészet.

Ilyen témában miért számít azoknak a véleménye, akiket egyrészt nem is érint az egész, másrészt ha voltak is sorkatonák, akkor is 30-40 évvel ezelőtt? Hisz az idő mindent megszépít.



2016. júl. 19. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert az idősebbekért is harcolni fog a hadsereg, amikor meg kell védeni a hazát.
2016. júl. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy sorozott hadsereg 1 éves bohóckodással olyan, mint halottnak a csók.

Egy profi hadsereg az idősebbeknek is jobb lenne.

2016. júl. 19. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A sorkatonaság eltörlése az egész ország sorsát érinti. Jelentősen gyengül vele az államhatalom.


Ettől függetlenül viszont jó nagy szívás a fiataloknak. És az az 1 év a pályakezdés környékén nagyon sokat számít.

2016. júl. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

A profi hadsereg nem olcsó mulatság.


Magyarországnak sincsen. Nekünk is csak katonaságunk van. Ez a katonaság nem tudná megvédeni az országot!

A NATO meg vagy fog segíteni vagy nem.

2016. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
#2 Nyilván a profi hadsereg jobban érti a dolgát. Viszont háborúban be kell hívni minden hadra fogható férfit, és akkor jól jön, ha sokan kaptak előtte valamilyen kiképzést, még ha nem is olyat, mint a profik. Én személy szerint a profi hadseregre ÉS a sorkatonaságra szavaznék egyszerre.
2016. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező, ez olyan, mintha azt akarnád, hogy a halálbüntetés bevezetéséről csak az elítélt bűnözők döntsenek. :-)
2016. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%
Más f.aszával könnyen veri az ember a csanalat.
2016. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, aki ezt tényleg szolgálatnak fogja fel, és nem valami olyasminek, amivel szemétségből csesztetik fiatal korában, az érthető, ha úgy érzi, hogy ő megtette a hazájáért, amit kellett és védte az akkori időseket, most meg nem teszik meg őérte.


Az, hogy valakit alkalmatlannak nyilvánítottak, nem jelenti, hogy nem is akart katona lenni (én pl. nem adhatok vért egészségügyi okokból, de akinek lehet, annak népszerűsítem a véradást -- lehet "bort iszik és vizet prédikál" kategória, de volt már olyan, akit én vettem rá a véradásra, mert magától nem ment volna).


Másfelől ez van akkora horderejű kérdés, amit nem a népnek kellene eldöntenie "van kedvem / nincs kedvem" alapon, hanem hozzáértőknek.

2016. júl. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!