Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Európa...

Mi a véleményetek Európa "jóléti" térképéről?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Az etalonnak (100) tekintett Norvégiához képest Magyarország pontszáma 71,4. Régiónkban ez igen szép eredmény, mert pl. Szlovákia 71,5, míg Csehország 78,4.

Ami viszont a leginkább érdekes, hogy Olaszország pontja mindössze 70,6, ami azt jelenti, hogy országunk megelőzött egy "hagyományos nyugati" államot.


2016. júl. 28. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Most mit vársz, élvezzek el ettől?

Eddig is nyilvánvaló volt, hogy relatíve egész jól megy az ország és ezt most nem akarom egyetlen politikus kontójára se írni, csupán, mint félig-meddig világlátott ember azt tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy mindenkinek attól habzik a szája, hogy ilyen meg olyan szar itt az élet, a tapasztalataim azt mutatják, hogy távolról se egy lepratelep ez az ország. A magyarok mentalitásával az a gond, hogy mindig nyugatra néznek és ahhoz hasonlítják magukat, amiket ott látnak, így értelem szerűen egy olyan kép alakul ki bennük, amiben ők valamiféle kalkuttai koldusok, akik aprópénzért szopnak a konténer mögött, holott ha esetleg méltóztatnának keletre vagy délre nézni, akkor rájönnének, hogy életszínvonalat tekintve a világ top 5 százalékában azért csisszesen, de benne vagyunk.

2016. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Top 5 szàzalèk? Ezt hogy szàmoltad ki?


Ezek csak szàmok, a valósag teljesen màs.

2016. júl. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olaszorszagnak azert van ilyen keves pontszama, mert a Romatol delre fekvo hatalmas delolasz regio kb borsodi szinten van.. Viszont az eszaki Po volgye, Milano, Velence, Torino kornyeke Europa egyik leggazgadabb regioja. Az olasz statisztikat nagyon lehuzzak a fejletlen es szegeny deli valamint kozepso reszek.
2016. júl. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Ez statisztika. Ettől még nem fognak jobban élni az emberek.

Papíron Magyarország a világban egy fejlett, jó ország, Európában pedig egy átlagos ország. Csakhogy ettől nem lesz kevesebb a korrupció, nem lesznek fejlettebbek a kórházak, nem fognak nőni a fizetések ( avagy amire egyáltalán nincs példa: nem fognak csökkenni az árak ).

Papíron ez mind szép és jó, papíron az átlagkereset is 240 ezer forint. Csakhogy az átlagba beletartozik az a 10 ember aki minimálbért keres, meg az az 1, aki 1 milliót. A kettő ( pontosabban a 11 ) átlaga pedig alig 210 ezer forint.

2016. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kissé érdekes a térkép. Pl. akármilyen gazdag Ausztria és Németo. furcsa hogy megelőzik a még Norvégiánál is gazdagabb Svájcot és az egész bolygó leggazdagabb országát Luxemburgot. Vagy hogy Olaszo. rosszabb hely mint Spanyolo. Egyébként a volt szocis országok közül Mo. még így is az utolsók között van- tudom, a magyar pesszimizmus.
2016. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Beleolvastam a PDF-be, ami ott van az oldalukon. Hát, azért elég sok mindent figyelembe vettek, amikor kiszámolták az értékeket. Pl.: hány embernek van bankszámlája és mekkora a munkanélküliek aránya (ami azért erősen manipulálva van, ezt mi is tudjuk)...


Gondolom a béreknél az átlagot és nem a mediánt vették figyelembe... Akkor van olyan, hogy mennyien HIV fertőzöttek (nyilván az oroszoknál jóval többen vannak), elhízás, alultápláltság, PISA pontok (amin ha jól tudom frankón leszerepeltünk legutóbb), és nem is folytatom.


A 14. oldalon van az ábra.


A véleményem az, hogy nem igazán vettek mindent figyelembe, vagy a kedves kormányunk által manipulált adatokat néztek. Nem akarok nagyon negatívnak tűnni, de valahogy nem tűnik reálisnak, hogy az olaszok szarabbul élnek, mint mi. Azt viszont aláírom, hogy a spanyolokkal és portugálokkal hasonló szinten lehetünk.

2016. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Ezeket a térképeket unatkozó hülye gyerekek csinálják. El se hinnéd milyen pofon egyszerű kezelni egy ilyen felhasználóbarát szerkesztőprogramot.

Ha félig-meddig megbízható, nem ilyen szubjektív poén adatokat akarsz olvasni, akkor javaslom hivatalos, állami statisztikai szervek böngészését, ne csak a google-be beírni valamit és amit kihoz az van c. hozzáállást.

2016. júl. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos az átlag magyar csak legyint rá... ez is biztosan a csúnya fidesz manipulált térképe... hát persze.


Magyarország koránt sincs olyan rossz helyzetben, mint, ahogy az átlag magyar "nyögi", ahogy egy előttem lévő írta, a magyar mentalitással vannak bajok.

2016. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

És bemagyarázza a sok hülye, hogy milyen rossz az életszínvonal szegény olaszoknak :D

Igaz, hogy Olaszországon belül nagy különbségek vannak, de még dél-Olaszországban is kétszer annyi az egy főre eső GDP mint Magyarországon.. én már voltam sokszor olaszban, annak minden részén, és képes valaki ilyen térképet csinálni... hát behalok.


Komolyan mondom csinálok már nektek egy ilyen Európa térképet, ahol az egekig emelem Ukrajnát és beállítom, úgy mintha egy Svájc életszínvonalú ország lenne, és akkor fogom mondani, hogy de ez egy hivatalos adat banyek, hisz adtam hozzá linket is :D

2016. júl. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!