Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Thaiföldön miért van diktatúra?

Thaiföldön miért van diktatúra?

Figyelt kérdés

Thaiföld miért nem akar már több külföldit be engedni ?

Én ki szeretnék menni de ahogy láttam a hírekben elég elkeserítő a helyzet.

Nagyon külföldi ellenes politikát folytatnak de nem tudom miért...

Szerintetek tud valamit csinálni a thai nép?

Miért engedik a katonai hatalmat?

Én voltam kint 3 hónapot és nagyon szeretnék kint élni.. De lehetetlen :(



2016. júl. 29. 14:58
1 2
 11/13 anonim válasza:

Kedves Kérdező,


kérlek, ne neheztelj rám, hogy kicsit személyeskedő a válasz, de azért érdemi: a hozzászólásaid alapján úgy tűnik, hogy nem rendelkezel olyan képzettséggel, szinttel, ami alapján találhatnál Thaiföldön állást. Tudom, ez nem válasz a kérdésedre, viszont nem helytálló, hogy a thai kormány (akár a mostani katonait értve) nem szereti a külföldieket, vagy nem engedi a külföldiek munkavállalását - több tízezren, százezren dolgoznak munkavállalási engedéllyel.


Ha pedig ott akarsz maradni, akkor lehetőségek a munkavállaláson kivül:

- multi entry vízum, néha ki-beutazás, de ennek nézz utána, ha jól tudom, a 2-3 belépésest már nem adják, hanem helyette féléves multi-entry van (vagy valami ilyesmi rémlik),

- Thailand Elite Card - 5 évre jogosít fel belépésre, mintha 500.000 baht az ár, de googlen megtalálod a pontos infókat,

- tanulói vízum - rengeteg lehetőség van tanulásra, akárcsak egy nyelvtanfolyam (akár angol pl.) is megfelel, ilyen megoldással is elég sokan élnek kint.


Ha további alaposabb infókat szeretnél, és megy az angol - javaslom a thaivisa.com fórumát például.


És bocs mégegyszer a személyeskedő megjegyzésért, de szerintem ez egy kulcs a megoldáshoz, nem pedig kormány/ emberek/ stb.


Üdv

2016. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásod.

Igazad van csak középiskolai végzettségem van amit nem fogadnak el..Az a baj hogy mint magam fajta farangnak a tanulási költség nagyon drága.. 35 000 baht három havonta+ lakás, számla,kaja.. és nem dolgozhatok.. Sajnos igazságtalan.. Én nem egy amerikai vagy ausztrál élősködő b*rom vagyok.. Amióta haza jöttem azóta nem érzem jól magam visszavágyom. Nem tudom van e bármiféle kis kapu egy magamfajta szegény(anyagi) srácnak. Mert nem lehet mindenki milliomos és sikeres ember..

2016. aug. 9. 16:38
 13/13 anonim válasza:

Miért ne engednének be több külföldit? Ez hülyesèg.. A külföldi tőkét meg be engedik? A turizmus jelentős bevételt generál az àllamnak na meg a népnek.. Egy farangnak minden drágább hiába beszéli a nyelvet.. Mèg mindig tárt karokkal várnak, csak gyözd meg fizetni..

Az ország ketté van szakadva, északon a szegények dèlen a gazdagok..mindig is voltak viták csak most kapott publicitást! Kell a katonai hatalom.. "A fiaink a határainkat védik..." meg van? Na ugyan ez van határ városokban ( most már nagy városokban is) csak élesben!! Erről persze nem írnak! A korupció is erős az országba. A katonai szólgálat preztizs így talán ők kevésbé koruptak..talán..

Èlhetettlen ország egy európainak.. Akkor inkább Indonesia ami olcsó vendégszerető és sokkal szebb!

2016. aug. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!