Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » AZ Eu politikusai közül sokan...

AZ Eu politikusai közül sokan miért olyan szűklátókörűek, hogy ellenzik a GMO-t?

Figyelt kérdés

A GMO egy nagyszerű dolog, maga a fejlődés.


A GMO nagyon hasznos, hiszen képes radikálisan megváltoztatni egy növény.Ellenállóbá teszi a környezeti hatásokkal szemben, szárazságállób lehet akár.


Aki emlékszik a tanú című filmre, abban volt a "magyar narancs", sikertelen kísérlet volt, próbáltak narancsot termeszteni az 50-es években.

Na, GMO-val lehetséges lenne, lehetne magyar naracs, akár kókuszdió is.



Emellett, az íze is javítható.

Én, Amerikában ettem GMOs csemegekukoricát.Sokkal finomabb, mint, amit Magyarországon lehet kapni.



Ez a hippiskedés, amit képvisel az EU verzérkara, a fejlődés útjában áll.


2016. aug. 3. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
De az ilyen növény nem káros az egészségre? Csak van valami betegítő hatása ha így ellenzik.
2016. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem jelentős az egészségre gyakorolt negatív hatása, csak Európában felfújják.


Az amerikaiak talán egymás után esnek össze tőle?Nem, pedig évek óta azt eszik.

2016. aug. 3. 14:56
 3/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló


A GMO gyakorlatilag semmi más mint nemesítés, csak így nem tart 300 évig.

Az egészségre egyáltalán nem ártalmas. Viszont bizonyos GMO-k speciális növényvédő szereket igényelnek ami viszont elvileg rákot okoz. Vagy nem. Ezt nem sikerült még eldönteni.


Kérdező:


Teljesen félreérted a dolgot.

Az EU-s politikusok egyáltalán nem azért ellenzik, mert káros az egészségre........ hanem mert védik a mezőgazdaságot.


Jelen pillanatban az EU az Európai gazdák érdekérvényesítő szervezete. Az EU költségvetésének kb 45%-a még mindig a mezőgazdaság támogatására megy el.

Itt jegyezném meg, hogy jelen pillanatban az EU mezőgazdaság szét van szubvencionálva és támogatva, és egyébként tök versenyképtelen és nem hatékony.


Az USA mezőgazdasága viszont az egyik leghatékonyabb a világon és nagy versenyképes. Tehát ha egyenlő esélyekkel indulnának akkor az amerikai farmerek rekord idő alatt bedarálnák az EU-s mezőgazdaságot, főleg a gépesíthető és nagy volumenekben termő növényeket (gabonák stb) termelő gazdákat.


És itt jön a képbe a GMO.

Ugyanis Amerikában a GMO engedélyezett és ezért az amerikai farmerek többsége GMO-t termeszt. Tehát ha betiltjuk a GMO-t akkor az amerikai termékeket ki lehet zárni. Zseniális ugye?

Na erről van itt szó valójában.

Ezt hívják 21.századi protekcionizmusnak.

Amikor nem vámokkal és kvótákkal próbáljuk védeni a piacunkat hanem környezetvédelmi szabályozással, standardokkal és egyéb nem közvetlen szabályozással pl címkézés.


(egyébként ez a logika visszafele is igaz, pl az amerikaiknak az ultrahőkezelt tejünkkel van bajuk, mert az szerintük káros az egészségre......)

2016. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Tehát ha betiltjuk a GMO-t akkor az amerikai termékeket ki lehet zárni."


Na ez durva, ha csak ennyi a GMO para lényege. Hiszen annyit ijesztegetnek vele. A tofura amit szoktam venni mindig rá is van írva, GMO mentes. Mintha ez valami ragályos nyavalya, pusztító vész lenne.

2016. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Na ez durva, ha csak ennyi a GMO para lényege."


Pedig ennyi a lényege.

A génmódosítást az ember már nagyon régóta használja, csak régebben ezt nemesítésként és tenyésztésként végezték. (Gondolj bele hogyan lett a farkasból palotapincsi....... vagy az almaméretű görögdinnyéből és a cseresznye méretű őszibarackból mai méretű görögdinnye és őszibarack).

A GMO ugyanilyen csak ezt laborokban, fejlett technikával állítják elő mert így meg lehet spórolni 10-20-50 évet, és sokkal célzottabb nemesítést lehet végezni.


"Hiszen annyit ijesztegetnek vele. A tofura amit szoktam venni mindig rá is van írva, GMO mentes. Mintha ez valami ragályos nyavalya, pusztító vész lenne."


Akik ráírják azoknak tényleg pusztító vész, mert ha bejönne a GMO akkor kiderülne, hogy az európai gabona valójában másfélszer annyiba kerül mint az amerikai és kevesebbet is terem.

2016. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezt nyilván nem a tofura értettem
2016. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Akár egyet is érthetek veled, mert szerintem is túlhisztizik a GMO problémáját.

Viszont a példaként felhozott "tanu" címü filmet te láttad?..és értetted is? Mert ott a narancs helyére egy citromot aksztottak (ezért lett savanyú, nem pedig a termesztési hiba miatt)

2016. aug. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Aki abból él, annak nagyszerű dolog. Mondjuk részvénye van, egy laborukban dolgozik,vagy akár az itteni reklámra kap valamit.


DE elgondolkodtató, hogy miért is kell erőltetni. Persze, rengeteg pénzt beleölnek a kísérletekbe. Vissza kéne téríteni. De még Amerikában sem megy le az emberek torkán, pedig az amerikaiak elég hogyismondjamcsakok.


Még azt sem sikerül az ottani fogyasztóknak, hogy feltüntessék a gmo-s termékeken, hogy abból készültek.

De csak azok veszik, akiknek nincs pénzük -vagy nem áldoznak a minőségre- a gmo-mentesre.


Én is ettem gmo-s kukoricát, meg ettem a farmers market helyi nem gmo-s organic-ot is. Nem tudom, hogy most éppen milyen a magyar kukorica íze, az igaz.

A helyi, eredeti kukorica nekem jobban ízlik, hamarabb meg is fő, igaz, ha vár vele az ember, hamar meg is romlik.


Külön ellenőrzöm, hogy még konzervben se legyen más, mint gmo-mentes zöldség.


Ha az világéhség miatt csinálják, etessék meg azokkal, akik különben éhenhalnának, és nincs más választásuk. És a jótékonyság árát ne velem fizettessék meg.


Egyetértek az Eu-ban a gmo ellenzőkkel, és SOHA nem vennék részvényt ilyesmiben, pedig azt mondják nyereséges.


Az A tanú egész másról szólt, a narancs is egész más volt benne.


A hippiskedés sem jön össze a gmo-val, a marihuánát nem hiszem, hogy macerálták, vagy igen?

2016. aug. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!