Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kelet-Németország, az NDK jó...

Kelet-Németország, az NDK jó hely volt szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 7. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
A kommunista blokkon belük a legfejlettebb volt torony magasan. De sajnos a kommunizmus gazdaságleépítő hatását még mostanra sem tudta kiheverni. Se anyagilag se az emberek mentalitásában.
2016. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem, egy rendőrállam volt rossz életszínvonallal.


A határvédelmüket viszont ügyesen megszerveztek.Bezzeg, a mai németek, tisztára konzumidióták.

2016. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdést, mert ismerek német embereket, és a volt kelet-német területről jövők általában nagyon kedvesek, mosolygósak, szeretnek bulizni, érdekli őket Magyarország, még Ukrajnába is átmentünk egyszer velük kirándulni, ott is zabálták az orosz leveseket meg itták a vodkát, táncoltak a suli tornatermében berendezett diszkóban, a nyugat-német ismerőseim meg mindenen morognak, be vannak savanyodva és anyagiasak, náluk csak az a nyaralás, ha repcsivel mennek valami tengerpartra és arra verik a mellüket, hogy egyszer már Amerikában is jártak.


Érdekes, hogy mindkét csoportnál ez a mentalitás a fiatalokra is átterjedt, akik még nem is éltek a kettéosztottság alatt.

2016. aug. 7. 17:11
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Az egyik legkeményebb diktatúra volt a keleti blokkban.
2016. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem volt jó hely, és nem is volt a legjobb a kommunista blokkban. Még ma sem tudta behozni az akkori hátrányát a nyugatiakkal szemben.
2016. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Én még jártam ott. Nem volt jó hely, a korabeli Magyarországhoz képest sem.


Csak egy tény: a berlini fal megépüléséig kb. 2 millió keletnémet szökött Nyugatra. Ellenkező irányú - és hasonló volumenű - népességmozgásról nem tudunk.

2016. aug. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Hogyne,legfeljebb az ott élőknek nem.
2016. aug. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Rengeteg volt a besúgó. Az ember a saját családjában sem bízott meg!
2016. aug. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

"Nem volt jó hely, és nem is volt a legjobb a kommunista blokkban"


Melyik volt akkor a legjobb hely?Azt hittem én is, hogy az NDK.

2016. szept. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semelyik. Az NSZK volt a legjobb.
2016. dec. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!