Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Más országokban is lehetnek...

Más országokban is lehetnek olyan titkos hálózatok, mint Törökországban a Fetullah Gülen-é?

Figyelt kérdés
Pl akár kishazánkban, vagy Mexikóban. Állítólag ott találtak egy teljesen független mobilhálózatot (átjátszótoryokkal, stb.), ami nem volt legális...

2016. aug. 8. 01:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Azert értem nálad jobban, mert nem csak a gagyi putyinista propagandát olvasom, hanem pl. A puccs éjjelen is itt voltam, valóban jót nevettem, egy Kis összesküvés elmélet rajongó majd elmondja nekem mi történik a hazámban persze Xdxdxdxdxdxdxdxd

Eut a puccsot maga erdogan csinálta, es ezt meg a vak is latja, csak a hozzad hasonló 13 évesek vesznek be ilyeneket, hogy léteznek ilyen titkos szervezetek....

Olyan hireket akarsz ami a magyar hírekben nem volt?

Szombat reggel, mikor Anakraban, meg bőven tankokkal voltak tele az utcák es a hozzad hasonló gondolkodni nem kepes csőcselék katonákat limcselt, szoval a bulinak meg vege se volt, itt Isztambulban a rendőrség mar elkezdte a letartóztatások at, es tudod kiket tartóztattak le elsősorban?

Nem tiszteket, vagy politikiusokat, hanem alkotmánybírákat, azert, mert ok voltak az utolsók, akik meg tudtak akadályozni, annak vén köcsög erdogannak, hogy bevezesse az elnöki rendszert, Ja csak errol a putyinista media elfelejt beszélni..................


Hidd el többet tudok arról mi van it, mint te a sjat életéről azzal a 13 éveddel, csak persze mindog sokkal izgalmasabb bevenni ilyen hülyeségeket, hogy az USA titkos szervezetek pénzel, meg stb, a gond csak az, hogy te ott a lakótelepen elhiszed es nem fog semmi sem történni, itt meg az emberek be vannak sz@arva, hogy mikor fogjak Mar rajuk fogni, hogy gulenistak, a hozzad hasonló értelmetlen kormánypárti milliók meg hetente fél tucat embert lincselnek meg az utcákon, hogy azok biztos gulenistát, múltkor meg egy terhes not is megvertek, mert ok aztan most tudjak a tutit ......

Amugy meg ha be veszed a kormany nagy kamu szöveget, akkor csak azt válaszolt meg, ha a gulen tenyleg olyan veszélyes mint az iszlam allam, akkor erdogan megis miért barátkozott vele évtizedeken keresztül?????

2016. aug. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy mondtam fogalmad sincs mi is történik körülötted :) Kicsit több vagyok mint 13 és én meg is tudom indokolni amit állítok, nem csak azt ismételgetem amit a hírekben lehet hallani. Te vagy az aki képtelen gondolkodni. Törökország stratégiai fontosságú, nem olyan mint Magyarország. Az USA-nak egyáltalán nem mindegy ki van hatalmon. Olyan embert akarnak aki feltétel nélkül teljesíti a kéréseiket. Erdogan ilyen volt de önállósította magát. Az igaz hogy a listák már készen voltak. Gülen emberi tudták hogy figyelik őket ezért sikerült ilyen amatőr módon a puccs. Szerintem nem is így akarták és nem akkor. Még egy féleszű afrikai diktátor sem rendezne maga ellen ilyen puccsot. Sokkal többet veszít raja mit amit nyerhet. tisztogatást már korábban is elkezdték, és biztos hogy olyanokat is eltávolítottak akiknek semmi köze Gülenhez, csak egyszerűen Erdogan ellenes, de ettől még nem változik semmi. Ahogy mondtam Erdogan sokáig joban volt Gülennel. Ő segítette hatalomra, mögöttük pedig az USA volt. Az elnöki rendszer bevezetését amugy az USA is támogatja, így könnyebben végre tudják hajtatni a kéréseiket. Ja és nem ártana ha válaszolnál a kérdésimre ,ha már szakértő vagy :)
2016. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Azt azért gondolom te is látod, hogy nincs sok értelem annak amit ott magadnak több mint ezer km-re innen beképzeltél...

Szóval erdogan mikor is tette azt amit az USA kért tőle?

Amikor egyedüli NATO tagként is keményen kiállt az iráni atom program mellet, és meg azt is felajánlotta nekik, hogy majd Brazíliával eggyüt fognak segíteni urán dúsításban, esetleg akkor amikor Miután Izraellel diplomáciai kapcsolatait megszakítva, évi 300 millió USD-t (!!!!!) utalt a Hamsnak (nem Gázának, vagy a Fatahnak, konrétan a Hamas-nak) esetleg, amikor Hamas vezetőket fogadott be Törökországba, vagy amikor az ukrán válságban, nyíltan Putyin mellé állt, és megállapodtak, hogy a szankciók miatt ő majd küld mezőgazdasági termékeket, olcsó födgázért cserébe? Vagy amikor lezárta azt a légibázist, amiről az amcsik bombázták Irakot, mert a kongresszusban vki felvette az örmény holokauszt kérdését? Gondolom ezt erdogan mind mind USA kérésére csinálta, de most, hogy megállapodtak, arról Putyinnal, hogy akkor jöhetnek az orosz turisták ide, na ezzel már túlment minden határon, és egyből meg kelet puccsolni.

Onnan tudom, hogy 13-nal nem lehetsz idősebb, mert 8-os töri még nincs meg, akkor tudnád, önpuccs már volt nem egy a történelemben, és nem pont Afrikában, az meg a másik, hogy az önpuccs szerinted túl rizikós, de ha van egy CIA által pénzelt szervezet az országodban ami meg akar puccsolni, sőt meg azt is tudod, hogy kik akarnak, akkor ugye nem csinálsz semmit, ez aztan nagyon logikus, főleg, úgy, hogy ebben az országban már azert börtönbe kerülsz, mert Golamhoz hasonlítod Erdoğant, de ha puccsot szervezek, akkor, csak felírjak a neved ugye?

Annak meg mar végképp nincs értelme, hogy az USA elnöki rendszert akar (errol küldhetnek vmi forrást is azert) és akkor majd pont azokat az embereket fogja lefizetni, hogy puccsroljak meg Erdoğant, akik meg tudnak akadályozni az elnöki rendszert. Gulenrol meg annyit, hogy évtizedek óta, tobb mint 160 országban közel 2000 intézménye van, olyan helyeken mint pl. Irán, Oroszorszag, Kazahszatan, Kirgizisztán, (az utóbbi kettőben, meg egyeteme is) és majd ezek egyike sem fog évtizedek alatt rájönni, hogy az egesz a CIA munkája, és a CIA is majd persze pint akkor fogja ellőni azt a poént amikor nincs másról szó mint orosz turistákról, ezt azer ugye te sem hiszed el?

Meg persze itt van még az is, hogy Erdogan pint a puccs elott par héttel egyezett meg Netanyahuval, hogy akkor nem fizet többet a Hamas-nak, meg, hogy elküldi innen a Hamas vezetőket is, majd a puccs után pedig ismét Netanyahuval talákozott, és egy ujjab komoly megállapodást kötöttek, na akkor most Israel es a CIA valami ősellenségek lennének?????

gondolom te is látod, nincs sok elmélete a teóriádnak, mert erdogan sose volt az USA embere, az egyetlen ami ot érdekli, hogy sok millió hozzad hasonló ostoba ember legyen mogotte akik beveszik ezeket a dolgokat, tudod miután lelőtték azt a légtérsertő orosz gépet (amihez meg is volt minden joguk) nem volt mással tele a török sajtó csak azzal, hogy Gülen az oroszok embere, a tiédhez hadonló tucatnyi összeesküvés elmélettel alátámasztva.......

Én elhiszem, hogy ott a lakótelepen nem tudsz magaddal mit kezdeni igy a nyári szünetben, de lássuk be nincs sok értelme olyan országok politikájáról elmelkednek amelyekről annyit tudsz amennyit az Echo tv Ben elmondanak, hozzad sokkal jobban illik a való világ pl, inkabb azt nézd, mindannyian jobban járunk........

2016. szept. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Íme egy kis olvasnivalót neked, kivétel nélkül mind a kuruc.info-rol, nehogy azt mond, hogy a zsidó médiával akarlak szennyezni, majd ha elolvastad gondold ujra a csodás elméleted..... Az első 5 is elég, de nekem mondjuk a hangsúly az elsőn van.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. szept. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Talán az a probléma hogy a kurucinfót tekinted hiteles forrásnak :) Nem olvastam mindet végig de amit Erdoganról állít hülyeség. Hugo Chavezhez hasonlítja ami butaság. Hugo Chavezhez valóban nyíltan USA ellenes volt, ezért Venezuella gazdasága most becsődölt pedig gazdag lehetne, annyi olaj van ott. Persze nem véletlenül. Ha nyiltan ellenszegülsz az USA-nak akkor ez történik, és Hugo Chavez halála sem véletlen, szerintem meggyilkolták. A 2001-es Törökországi gazdasági válságot is mesterségesen generálta az USA hogy leváltsák Bülent Ecevit kormányát, aki nem volt annyira segítőkész. Ekkor jött a semmiből az AKP Erdogannal és az őket támogató Gülennel, és persze meg is nyerték a választásokat. Persze a gazdasági válság is gyorsan véget ért, mert ugye ők remek "szakemberek". Az sem véletlen hogy Erdogan a vallási vonalat erőlteti. Ezt a szerepet osztották ki neki. Őt nem csak Törökország élére szánta az USA hanem az iszlám világnak is, mint követendő példa. Szerintem Erdogannak semmi köze az iszlámhoz, Gülennek pedig még annyi sem, ezt csak színjáték részükről. A vallást használják hogy megszerezzék az emberek támogatását. Iráni atomprogrammal kapcsolatos közvetítői szerep is csak kamu volt, Erodogan Davosi Izrael ellenes kirohanás is csak a színjáték kategória. Soha nem szüntették meg a kapcsolatot Izraellel. Sok muszlim örült hogy van végre egy vezető aki be mer szólni Izraelnek, de ahogy mondtam ez a show része. Elnöki rendszer lényege hogy kibővítik az elnök jogkörét, vagyis nagymértékben ővé lesz a döntéshozás, pontosabban azé aki az elnök mögött van, tehát az USA-nak kedvez.


A puccskisérletről már elmondtam a véleményem. Gülen emberi tudták hogy le akarnak csapni rájuk, a listák tényleg kész voltak. Mielőtt még ez megtörtént volna bepróbálkoztak ezzel a puccsal. Persze kicsit sem gyanús hogy Gülen az Usa-ban van, az emberi pedig oda menekültek és ekkor romlott meg látványosan az USA-val a helyzet és békült ki Oroszországgal. Nem sok ész kell ahhoz hogy ezt lássuk dehát egyeseknek a kurucinfo a valóság.


Gondolom azzal még te is tisztában vagy hogy az USA jelenleg vezető hatalom, és mindent meg is tesz azért hogy ez igy is maradjon. Azt is tudnod kellene hogy Törökország stratégiai fontosságú ezért elsődleges az USA-nak hogy kontrollálja ezt az országot. Ha innen közelíted meg talán könnyeben megérted.

2016. szept. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%
15-ös ugye nem hiszel a sok hülye összeesküvés elméletben :)
2016. szept. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

"15-ös ugye nem hiszel a sok hülye összeesküvés elméletben"


Tudom hogy sok embernek az M1 hiradója a valóság, minden más pedig összeesküvés elmélet. Az ilyenek nagyban hasonlítanak ahhoz a bizonyos bégető jószághoz :)

2016. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
12:25: én úgy látom, szegény 42 %-osnak nagyon alacsony az önértékelése, amit azzal próbál kompenzálni, hogy saját magát tekinti az igazság letéteményesének, mindenki más meg minimum hozzá nem értő. Még az is, aki a helyszínen tapasztalja meg a dolgokat. Inkább sajnálni kellene, kezelgetni...
2016. szept. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Szerintem csak egy unatkozó 13 éves....
2016. szept. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Szöval látom utána olvastál kicsit Törökorszagbak, ne látszódjon mennyire nem tudod miről beszélsz, sajnos ismét pont azt bizonyítottad mennyire egyszerű felfogású vagy.

Szóval, a '90-es években 10 ev alatt 9 kormánya volt Törökországnak, Ecevit épp azért kerult hatalomra mert nem nagyon volt más, az ő pártja a DSP (Demokrata Bal Párt, szekulárisabb volt mint a CHP) mivel más választása nem volt a nacionalistákkal lépett koalícióra, ami sokat elmond, hogy milyen káosz volt itt akkor, és Ecevit bukásában meg hatalmas szerepe volt a '99-es izmit-i földrengésnek, te korodnál fogva valószinuleg nem emlékszel rá, de pl. Mancs a magyar mentő kutya is akkor vált híressé, a földrengés eleg durva volt Ecevit meg kb semmit sem tudott csinalni, a végére már a görögök küldtek segélyt ide, azért az jól ábrázolja mennyire impotens lehetett ha mar a görögök segítettek, a gazdasági válság amit meg csinalt szintén az ő hülyesége volt, mert nem akarta, hogy kutakodhatnak utána korrupció ügyben, egyébként, ő pl egy igazán befojasolható ember volt, szoval ha ő maradt volna azzal sokkal jobban jást volna az USA. Az meg megint csak bizonyítja fogalmatlansagod, hogy erdogan a semmiből jött, a 70-es évek óta benne volt a politikában, 91-ben már parlamenti képviselő volt, 94-től pedig Isztambul főpolgármestere, ami nem kis teljesítmény, mert itt egy több mint 10 milliós városról, beszélünk, és igazi hírnevet akkor szerzett magának.

Szóval, leírom a kérdéseim számozva,,kerlek válaszolj Kinder, mert latcpvanyosan kerülöd némseiket,

1: az erdogan kormány megis mikor tett szívességet az USA-nak (hamar szerinted az ő emeberü volt annó)

2: ha az USA felelős a puccsért, akkor erdogan miért megint Netanyahuhoz rohant olyan egyesével kötve ami Izraelnek kedvező,

3: az oroszok meg az irániak, hogy nem vettek észre, hogy évtizedeken keresztül a CIA embere alapít intézményeket az országukba,

4: ha még az is színjáték volt, hogy éveken keresztül millió dollárokat utalt át a hamsznak, akkor az pl. miért nem volt színjáték, hogy megállapodott Putyinnal?.?

5: ha az USA pont azt akarja, hogy elnöki rendszer legyen, akkor mégis miért pint azokat bízza meg puccsal akik az elnöki rendszer ellen vannak, kicsit oximoron, nem?

6: a török ha az usának dolgoztak akkor megis miért tagadták meg, azt, hogy az amerikai szárazföldi csapatok, török területről, vonuljanak be Irakba, sőt a végén még sunyin a török csapatok be is mentek és megtámadták az amerikaiakkal szövetséges kurd állásokat, azert erre nehéz rafogni, hogy amerikai kérés volt.

7 miért puccsolná meg az USA Erdoğant amikor mindössze arról állapodott meg Putyinnal, hogy megint jöhetnek ide orosz turisták,

Szoval én leírtam, hogy mi mindent tett Erodgan ami nem tetszett az USA-nak, most kérlek igazold azon állításod, hogy Erdogan az USA embere volt.

8. Ha a CIA van a puccs mögött Damaszkuszban megis miért ünnepelték meg Asszad támogatói, csak azt ne mond, hogy titokban Asszad is a CIA-nak dolgozik.

Az meg, hogy ramondani mondenre, hogy színjáték, tipikus jobbikos gondolkodás, a kuruc.info pedig valószinuleg neked kezdőlapod, mert ők akik szeretik azt hinni, hogy mindenért az USA a felős, és a cikkek is jól bemutatják, hogy jó pár éve, mikor te még alsós voltál, az USA gyűlölő emberek bizony erdogan-t ajnaroztak, vagy esetleg ez is csak egy színjáték volt?

Az M1 meg szintén neked való amolyan Putyin magyar hangja ami ugyan azt tolja mint te, hogy az oroszok a jók, nem értem mi vele a bajod.

Jó amugy, hogy Chavez-t is szóba hoztad, tudod most volt egy nagy tüntetés azért mert már egyre durvább a helyzet ott, a kormány meg persze, hogy azt mondta, hogy amerikaiak pénzelik a tüntetőket, tipikus demagóg, gondolkodás, minden diktátor ezt csinlánja, ha nem szereted az ő sz@r diktatúrájukar, egyből, az amcsikanak (vagy soros Györgynek) dolgozol.

És nézzél utána annak is Persze, hogy pl. Putyin hogy került hatalomra, mert abban bizony tényleg benne volt az USA keze, csak erről persze nem szeretnek beszélni.

Szóval várom válaszaid, itt Isztambulban mindog jókat röhögünk rajtuk.

2016. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!