Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki megtudná nekem mondani...

Anita lennék kérdése:

Valaki megtudná nekem mondani hogy kik és miért háborúznak? Mindig hallom hogy például Ukrajnában vagy Oroszországban de soha nem tudok erről semmit pedig tök kíváncsi vagyok

Figyelt kérdés
2016. aug. 10. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Ukrajnában egy, az oroszok által támogatott kissebbség a többség ellen.
2016. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Elég véleményes, Oroszország minden bizonnyal benne van, gyakorlatilag megtámadta Ukrajnát, persze önmagát álcázva - de hadászatilag teljes mértékben involválva van az orosz hadsereg.

A miértje: Ukrajna területileg gyakorlatilag kettészakadt: a nyugati részén élő nyugatbarát ukránok az EU felé, a keleti részeken élő ukránok és oroszok inkább Oroszország felé húznának politikailag. Oroszország lépéshelyzetbe kényszerült, mivel Ukrajna elkezdett közelíteni az EU-hoz, Oroszország pedig nem akarta, hogy közvetlen szomszédja "ellenséges" ország legyen.

2016. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

A keleti világ, főleg az ukrán, ruszki elmaradott világ senkit sem izgat különösebben.

Példának okáért, egy kb. 10 fős áldozattal járó Nyugat-Európai terror jobban "eladható" a magyar közönségnek mint egy 1000 fős áldozattal járó valami Ukrajnában.

2016. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát,lehet engem is lepontozni,mert sajnos sok igazság van abban,amit a 3-as írt.
2016. aug. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Ukrajnában egy, a nyugat által szervezett puccsal megdöntötték az oroszbarát Janukovics-kormányt, és egy EU-bábkormányt ültettek a helyére. A kelet-ukrajnai oroszoknak ez érthető módon nem tetszett, ezért fellázadtak. Őket valószínűleg Oroszország támogatja katonailag, a kormányerőket pedig a NATO.
2016. aug. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!