Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cseh és a szlovák kormánypár...

A cseh és a szlovák kormánypártok a példák arra, hogy lehetnek jó baloldali politikusok és pártok is?

Figyelt kérdés
Vagy csak Magyarországon olyan a baloldal, amilyen?
2016. aug. 17. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem tűnt még fel, hogy itt mindkét oldal szar? :-)
2016. aug. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kérlek, a kérdésre válaszolj. Szép estét!
2016. aug. 17. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

# 2/2 Időpont ma 20:59


A kérdésre válaszoltam, de akkor hosszabban:


A baloldalunk is szar, meg a jobboldalunk is szar. Közepünk nem nagyon van.


Tudunk találni baloldali, és jobboldali vezetésű országokat is, amelyek fejlettebbek nálunk. Tehát ez nem oldal kérdése.


De nyilván te azt várod válasznak, hogy igen, csak Magyarországon magyargyűlölő a baloldal.


Mellesleg 21. század van könyörgöm, nehéz oldalak helyett a tetteket nézni? Sose értettem ezt az oldalazást, már 10 meg 20 évvel ezelőtt se jelentett semmit, ma meg pláne.

2016. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Még mindig nem a kérdésre válaszoltál. "A cseh és a szlovák kormánypártok a példák arra, hogy lehetnek jó baloldali politikusok és pártok is?" Ehhez képest te elkezdted a bal-jobb felosztást kritizálni.


Szép estét!


Üdv. Ádám

2016. aug. 17. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hol látsz Magyarországon és Csehországban és Szlovákiában baloldali pártokat, kivéve, ha a kommunistákat nézed.
2016. aug. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem miért lett lepontozva a 3-as, mert mindenben igaza van. Nincs értelme oldalazni.


A kérdésre válasz: a szlovák helyzetet ismerem, ezért csak arról tudok nyilatkozni. Szlovákiában nincs klasszikus balos párt (megj.MOn sincs), a Smer, ami többször is egyedüli kormányzó párt volt, most koalícióban van jobbközép és jobbos pártokkal. Magát szociáldemokratának definiálja, de természetesen ez csak bullshit a szavazóknak. Retorikájában szélsőjobbos vonalakat megütő, legjobb esetben is jobbközép pártról van szó, a többi párttól néhány esetben balra van mondjuk a gazdasági tengelyen, de minden más tengelyen erősen jobb szél felé konvergál.

2016. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!