Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem ironikus, hogy a burkini...

Nem ironikus, hogy a burkini betiltása mellett kampányolók azzal is érvelnek, hogy az iszlám államokban sincsenek nagyon emberi jogok, tehát Európában sem kell lenniük? Ezzel nem pont azoknak a szintjére süllyednek le, akik ellen tiltakoznak?

Figyelt kérdés
Hallottam olyan véleményt is, hogy majd lesz itt európai kalifátus. Hát ha a szélsőségesek ruhákat tiltanak be, akkor elég szilárdan tartunk egy ilyen irányban. De nem azért, mert kicsivel több muszlim él itt.
2016. aug. 29. 13:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Franciaországban baromi sok muszlim él.

Olcsób kimehetsz, megnézheted.



A burkinivel nem maga a szabása a probléma, hanem az üzenete, jelentése.

Az iszlám egyre nagyobb befolyására utal.

Illetve az európaiak képébe dörgölik, hogy "itt vagyunk, itt is maradunk és azt csináljuk, amit akarunk".

2016. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

# 1


Ez is egy vélemény. Igazából szerintem tévképzeteken nyugszik, de elfogadom.


Viszont akármennyire is nem tetszik valami, nem mindig járható a betiltása. Jelen esetben egy ruhadarab betiltásáról van szó, ami egész egyszerűen az emberi jogok teljes felrúgása. Tehát ha szeretnénk megtartani Európa alkotmányos értékeit, akkor ilyesminek már a gondolata is rossz irány, nemhogy véghez is vinni.


Kicsit legyünk már büszkék arra, hogy már Európa jelentős részén van alkotmány, van demokrácia, vannak emberi jogok. Nem azon kéne filózni, hogy lehet ezekből elvenni.

2016. aug. 29. 13:57
 3/25 anonim ***** válasza:
69%
de akkor most az itt élő kínaiak is neki állhatnak kutyákat feldarabolni, mert az náluk hagyomány?
2016. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

# 3


Nem vagyok jogász, de szerintem igen. Egy kutyát emberségesen megölve fogyasztási céllal levágni, nem hiszem, hogy a Btk. "Állatkínzás" jogállását kimerítené. Hiszen mivel van több joga egy kutyának, mint pl. egy disznónak?

2016. aug. 29. 14:06
 5/25 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem meg, az emberi jogoknál vannak fontosabb dolgok.
2016. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

# 5


Érdekelne, hogy szerinted mik azok?

2016. aug. 29. 14:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
szerintem pedig nagyon is jogos az ilyen csador szerűségeknek a betiltása...tegyük fel...egy bűntényt elkövet egy ilyen bebugyolált valaki, hogyan fogod felelősségre vonni? arcát láttad? esetleg a két szép barna szeméről letudod majd szűrni, hogy ki is az valójában?
2016. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

# 7


Én nem egészen értem, miről beszélsz, láttál már burkinit?


[link]


Egy úszósapka keményebb... Hosszú Katinka ne menjen börtönbe?


Ezen kívül, még ha el is takarja az arcot, nemigen tudsz ellene tenni semmit. A bukósisak is eltakarja az arcot. Akár egy napszemüveg is eltakarhatja annyira, hogy lehetetlenné tegye az azonosítást.


Vagy nagy félelmünkben inkább tiltsunk be mindent? Legyenek egyenemberek egyenöltözékben?

2016. aug. 29. 14:27
 9/25 anonim ***** válasza:
88%

a burkini jelentése:

"én nem olyan vagyok mint ti, nekem más az értékrendem".


A véleményem szerint ha valaki Európába akar jönni akkor az váljon európaivá. "ha Rómában jársz tégy úgy mint a rómaiak".

Ha meg burkinizni akar akkor nyugodtan menjen vissza valami arab országba vagy Afrikába.

2016. aug. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

# 9


Lehet, hogy számodra ezt üzeni, és ez róla a véleményed, és így csorbul az európai kultúra iránt elkötelezett értékrended, de ez még édes kevés ok a betiltására.

2016. aug. 29. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!