Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon a szlovénok is utálják...

Vajon a szlovénok is utálják a magyarokat, mint volt Nagy-Magyarország-i országok?

Figyelt kérdés
Csak, mert igazából mindig a romániai és a szlovákiai magyaroktól szoktam hallani, hogy milyenek velük az ottaniak.

2016. aug. 30. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szlovénok leszarják a magyarokat, őket a szlávokkal és olaszokkal, osztrákokkal való kapcsolatuk foglalkoztatja. A szlovéniai magyarok nagyon kevesen vannak és nem zavarnak sok vizet.
2016. aug. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Bár kicsit normálisabban állnak a kisebbségekhez ott.


[link]

2016. aug. 30. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az "un szomszédok" közül tán velük a legjobb a kapcsolat[1].


[1]=Igazán nem tudom politikailag és gazdaságilag milyen a kapcsolat a két ország közt, a lényeg az, hogy nem megy a gyűlölködés egyik oldalról sem, illetve nem is zavarjuk egymást.

2016. aug. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A szlovének nem, ugyanis támogattuk őket a délszláv háborúban. A horvátok se utálják a magyarokat pont ezért (a szarbek viszont igen).
2016. aug. 30. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Fogalmazzunk úgy, a szlovénok sem, mások sem utálják a magyarokat. Viszont mindenütt akadnak emberek, akik haszonlesésből úgy tesznek, mintha utálnák, és akad egy csomó ostoba, aki ezt elhiszi, és azt gondolja, követni kell, miközben fogalma sincs, miért. De olyan jó követni. Nem kell gondolkodni.
2016. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A szlovéneknél nem jellemző.
2016. aug. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szlovéniai magyarok örülnek, hogy Szlovéniába kerültek, szerintem eszük ágába sincs emiatt nagyon panaszkodni, és ugyanez a helyzet Ausztriával is gondolom.

De ott árnyaltabb a kép. Az elcsatoláskor odakerült magyarokkal semmi gondjuk, míg az itteni sok magyar borsót tör az orruk alá, és a külpolitikánk is olyan, amilyen: csak kapni akarunk, követelőzünk, de cserébe a játékszabályokat nem tartjuk be, és mindennek tetejében hisztizünk, hogy több tiszteletet akarunk. Na jó, ez természetesen nem az átlag magyarra vonatkozik, hanem egy két idiótára, de sok magyar választotta ezeket az idiótákat.

2018. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!