Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Svájcban menedéket kérők...

A Svájcban menedéket kérők 40%-a eltűnik a befogadó állomásokról. Nagyrészük valószínűleg Németországba megy, de egy menedékkérőnek Svájc, miért nem jó?

Figyelt kérdés
A Svájci Néppárt elnöke szerint a határok lezárása a megoldás,mert így nagy a biztonsági kockázat,hiszen nem tudható biztosan,hogy "merre járnak" ezek a menedékkérők.

2016. szept. 6. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert a svájci állampolgárok kétharmadánál fegyver van, szóval velük nem lehet úgy szívózni, mint a németekkel, akiknél még a jogos önvédelem is jóformán tiltva van. Képzeld csak el mi lenne ha megpróbálnának szétverni egy boltot és a pultos mondjuk ahelyett, hogy elmenekül, inkább előveszi a teljesen legálisan tartott sörétesét és lyukat robbant a koponyájukon vele. Ezek a tetvek nem mernek olyanba belekötni, aki visszaüt, ha megtámadják, éppen ezért nem mennek Szaúd-Arábiába, mert annak ellenére, hogy sokkal közelebb van hozzájuk földrajzilag inkább mégse mennek oda, mert tudják, hogy ha ott pattognak, akkor le lesz csapva a fejük szó szerint.
2016. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Gyanítom munkát ajánlottak neki és hanyatt homlok menekülnek.
2016. szept. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert Németországban és Angliában sokkal magasabb a segély. Az hogy Svájcban magasabba az átlagfizetés nem érdekli őket, mert nem akarnak dolgozni hanem csak pénzt akarnak.
2016. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
30%
Lathatnank egy forrást. Érdekelne hogy szól az eredeti hír.
2016. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Itt a linked hitetlen : [link]
2016. szept. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Svájc nem azért gazdag mert hülye. Kő kemény kapitalista ország, ott nincs olyan szociális háló, mint Németországban, Ausztriában. Ott mindenért fizetni kell. A magyar cigányokat is hazabaszták onnan ha emlékszel rá, nem hülyék, hogy az egész világ söpredékért eltartsák, sőt szaporítsák a saját pénzükön.
2016. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
De okos lettél hirtelen az elõbb meg még linket kértél.
2016. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elkezdtem lenyomozni a dolgot, mert érdekelt. Az Origónak mindössze annyit sikerült átvenni az idézett cikkből hogy egy adat szerint a menekültek 90%-a felszívódik.


A forrásuk egy orosz propagandaoldal, az RT, de még ők is megemlítik, hogy ez nemhivatalos információ. AZ RT forrása a sonntagszeitung.ch, egy ránézésre napimigráns szintű és olvasottságú blog impresszum nélkül, tehát itt elakadtam.


És akkor térjünk vissza az eredeti kérdésre: miért nem állnak meg a menekültek Svájcban vagy Ausztriában? Röviden: mert nem ők a célország. Tehát az igazi kérdés, hogy mi alapján választják a célországot? Mert az egyértelmű, hogy nem az életszínvonalat nézik, hiszek ebben a két alpesi országban talán a legmagasabb egész Európában.


Tehát miért Svédország és Németország? A segélyezés valóban az egyik ok lehet, de ez nem kizárólagos, csak az előnyök egyikét jelenti. Fontos tényező a már ott lévő közösség; ahol sokan vannak a saját fajtádból, oda szívesebben mész, ahogy a magyarok elsőszámú célpontja is London és nem a sokkal előnyösebb Berlin. Az előnyökhöz tartoznak a jogok is. Németországban pl. sokkal hamarabb vállalhatsz munkát menekültként, mint Svájcban. A legfontosabb tényező azonban a befogadás. A svájciak nagyon magas százalékát utasítják el a menedékkérőknek, míg a svédek sokkal könnyebben osztogatják a menekültstátuszt.


Az Origo utalhatja a számlámra a pénzt, amiért elvégzem helyettük az oknyomozást.

2016. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tetro ***** válasza:

17.56

Nem olyan rég becsípődött a gerincem. Egy hétig nem is nagyon tudtam másra koncentrálni. Gondolom jobb híján neked nem tudott más becsípődni csak én. Vajon nálad is csak egy hétig tart majd?

2016. szept. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tetro ***** válasza:

22.51

már egyszer kérdeztem, de akkor nem válaszoltál: honnan szeded, hogy bármelyik kérdést is én töröltem?

2016. szept. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!