Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában a munkaerőhiány...

Ausztriában a munkaerőhiány miatt lett olyan magas fizetése a szakiknak vagy mi az oka?

Figyelt kérdés

Én egy szállítmányozó cégnél dolgozom adminisztrátorként,Ausztriában.Teljesen operatív az egész.


A nyelv nem megy még anyanyelvi szinten.

1500 eurót kapok havonta.Ami a magyar viszonyokhoz képest egészen elfogadható.

A logisztikusok nálunk olyan 2500 körül kapnak.



Az álláshirdetéseknél arra lettem figyelmes, hogy például a kőműveseknek 2200 eurót is fizetnek.

De, az egyéb szakiknak is 2000 feletti bér van meghirdetve.


Ez a munkaerőhiány miatt alakult ki Ausztriában?


Azt veszem észre, hogy az osztrákok is inkább a diplomáért pedáloznak.Nem túl népszerűek a szakmák.



2016. szept. 25. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ott kisebb az adó, a járulék, és amit beszednek, nem a Habony Árpi zsebébe megy.
2016. szept. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem magas az. Én annyiért nem mennék ki.
2016. szept. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, Ausztriában nem találnának szakmunkást, aki havi 600 euróért is dolgozna nekik. Az állam is van, hogy beavatkozik például minimálbér előírásával. Másrészt nemzetgazdasági szinten kell nézni a jövedelmeket, nem csak egyes munkások szintjén. Ausztria fejlettebb, nagyobb a fizetőképes kereslet, ezért is tudnak többet fizetni. Magyarországon hiába van hiány kőművesből, ácsból, fűtésszerelőből, klímaszerelőből..., akkor sem tudnak a cégek 2000 eurós fizetést fizetni a dolgozónak. És azért azt is figyelembe kell venni, hogy a fizetések emelkedése az árakban is megjelenik.
2016. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolom bruttó bérekről beszélsz. Én legalábbis Németországban élek,és nem sok köművesről hallottam, aki 2000 felett visz haza nettóban.


A bruttó 2000 (mivel általában nem a nettó bért hirdetik meg, hiszen az adócsoporttól, egyebektől függ...), nettó 1400, tehát átlagos, nem magas fizetés.

2016. szept. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ausztriában nagyon erősek a szakszervezetek. Ők kiharcolták, hogy elfogadható, jó fizetések legyenek, és a munkatörvénykönyv ténylegesen a munavállalókat védi, és nem a munkaadókat.

Ráadásul fele ennyi adó sincs, mint itthon.


Magyarországon teljesen tönkretették a szakszervezeteket, és a munkatörvénykönyvet is úgy írták át, hogy az a munkáltatónak kedvez szinte mindenben. Emiatt itthon az átlag ember meri felemelni a szavát a nevetséges bérek miatt, mert mindenki félti az állását. Rengeteg adó van bevezetve, ráadásul még az is szokás nálunk, hogy a túlórát nem fizetik ki. Ha ez Ausztriában történik, akkor a szakszervezet olyan munkaügyi pert akaszt a munmáltató nyakába, hogy azt megemlegeti. Itthon ha valaki felemeli a szavát a kifizetetlen túlóra miatt, akkor másnap már nem kell bemennie dolgozni.

2016. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*átlag ember NEM meri
2016. szept. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!