Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért tört ki az első világháb...

Miért tört ki az első világháború, ha mindenhol az uralkodóké volt a végső szó?

Figyelt kérdés

2. Miklós orosz cár, 5. György brit uralkodó ( Ír és Angol király, India császára, stb ) és a német császár ( azt hiszem Kaisernek hívták ) unokatestvérek, sőt a német császár az orosz trónörökös keresztapja. De Ferenc József is rokonságban állt uralkodókkal ( idős kora ellenére már nem annyira közeli rokonságban, mint az unokatestvérek, de a felmenőkkel például igen. Ha jól tudom 1. Miklós az első vagy másod unokatestvére volt, akinek a dédunokája 2. Miklós ).

Ha az uralkodóké volt az utolsó szó, miért támadták meg egymást?


2016. szept. 26. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert kellett a még nagyobb hatalom.
2016. szept. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Soha nem hallottál még olyanról, hogy valaki megölte az apját az örökségért?


Amúgy ezek annyira voltak unokatestvérek, hogy egymástól több ezer kilométerre nőttek fel és legfeljebb a küldötteiken keresztül üzentek egymásnak. Legtöbben soha nem is találkoztak.

2016. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A tetű osztrákok miatt.
2016. szept. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3# most menjek bele?

Gavrilo Princip megölte Ferenc Ferdinándot. Az osztrákok hadat üzentek ( a magyarok ellenezték, de a császár döntött ) Szerbiának. Oroszország, aki nem állt szövetségben Szerbiának hadat üzent az OMM-nek. Ezután a hatalmi tömbök ( antant - Németország és OMM ) egymásra támadtak.

Na akkor ki is a szemét? Az oroszok, akik beleszóltak 2 idegen ország vitájában és egymásra támadt a két hatalmi tömb vagy az osztrákok, amiért figyelmen kívül hagyták a figyelmeztetéseket és hadat üzentek Szerbiának 2 okból ( leszámolás+ bosszú vágy )?

2016. szept. 26. 23:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben nem lehet igazságot tenni. Mindenki háborúzni akart már akkor. Régen volt már csata...
2016. szept. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem az uralkodóké volt az utolsó szó (Nagy-Britanniában erősen korlátozva volt a hatalmuk, Franciaország köztársaság volt, de még a központi hatalmakban sem volt abszolút teljhatalma az uralkodóknak - ha nem is a népnek, de az arisztokráciának felelősek voltak valamilyen szinten). Másrészt ezek a rokonságok nem számítottak, mert a különböző országok fölött uralkodó királyok és császárok között egyáltalán nem volt olyan szoros családi kötelék, mint egy tipikus család tagjai között. Harmadrészt az imperialista nagyhatalmak rivalizálása, a piacokért való küzdelem gyakorlatilag elkerülhetetlenné tette a fegyveres összeütközést, főleg, hogy a németeknek egyáltalán nem kedvezett az idő, riválisaik egyre erősödtek az ő rovásukra.
2016. szept. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt érdemes figyelembe venni, hogy minden diktátornál addig az övé az utolsó szó, amíg ezt elnézik neki (elfogadják). Amint a tömeg mást akar, az másképp is lesz. Mert "habár felül a gálya, s alul a víznek árja, azért a víz az úr!". - ezt már legalább 160 éve tudjuk.
2016. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a haborut foleg Nemetorszag akarta a gyarmatok ujrafelosztasa miatt. Becs es Ferenc Jozsef is ugyanolyan babok voltak mint a magyarok.
2016. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!