Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A terroristák és sok muszlim...

A terroristák és sok muszlim miért forgatják ki a Korán által mondottakat?

Figyelt kérdés

Ugyebár a majdnem 1,5 milliárdos muszlim népességből több millió terrorista.

Ha a kereszténységhez viszonyítjuk, óriási az eltérés, de valójában ez pár %-ot sem jelent ( 1,5 milliárdhoz még 10 millió ember is kevesebb mint 1% ).


Ettől eltekintve: a Korán azt mondja, hogy: tilos ölni, drogozni, alkoholt fogyasztani, nincs előírva a nők öltözködése ( azaz nem kötelező burkát viselniük ), alamizsnát kell osztani, segíteni kell a rászorulóknak és itt jön amit kiforgatnak: ha a vallást és Allahot fegyverrel tudják csak megvédeni és emiatt ölnek vagy halnak meg, a mennyországba jutnak.


A terroristák ezt értelmezik direkt félre: a Korán azt mondja, hogy akkor jogos ölni az iszlám miatt, ha az veszélyben van, ellenben ők fegyverrel terjesztik. De miért forgatják így ki? Ráadásul ezt kiforgatják és nagyon sok dolgot figyelmen kívül hagynak*.


Sőt, az arab országokban pl. előírják a nőknek a birka viselését, holott ez ókori arab hagyomány, a Korán ezt nem írja elő. A shariába mégis beletették.



*A legtöbb radikális fiatal züllött életet élt mielőtt csatlakoztak pl. az IS-hez. Ittak, buliztak, drogoztak. Nagyon vallásosak lehetnek, mit ne mondjak.


2016. okt. 6. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egyenlőségjelet tettél terrorizmus és egy vallás közé.

Innentől hazutsz és csalsz.

A többi nem fontos.

Magadat minősíted. Remélem pénzért teszed, nem azért, mert oxigénhiányos aggyal születtél.

2016. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
72%

Elsőnek annyit, hogy nincsen több millió tertorista. Szerény becslésem szerint max 50-60 ezer lehet (de lehet, hogy sokat mondok). Már csak azért is mert több millióval egész Európát elég guorsan (max 1-2 hónap) el lehetne foglalni.

A kérdésedre válaszolva ugyanazért amiért voltak keresztes háborúk, vannak maffiák stb... Tehát pénzért, hatalomért, esetleg mert nem normálisak. Vagy mint pl az ETA és az IRA akik a függetlenségükért harcoltak (hogy ez mennyire elfogadható az másik kérdés).

2016. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Miért, a sok keresztény felekezet miért értelmezi százféleképpen a Bibliát?
2016. okt. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
A Korán nem egységes, több író szedte össze az iszlám tanait és maga Mohamed is sokszor mondott sokfélét az élete során, így könnyű kiragadni a mérsékeltebbeknek és a radikálisabbaknak is a nekik tetsző dolgokat. Ez nem kiforgatás, az iszlám ilyen sokféle, az élet számos területére kiterjed. Mohamed nem csak vallási próféta volt, hanem politikus, hadvezér is.
2016. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Bocs,tudom,hogy csak elírás,de lehidaltam attól,hogy "előírják a nőknek a birka viselését".
2016. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként a vallásokat sokszor,sokan "kiforgatják",hogy a tetteikre igazolást találjanak benne.
2016. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

1# nem tettem egyenlőség jelet a terroristák és a muszlimok között. Sőt, kiemelten hogy arányaiban véve nagyon kevés terrorista van.

Csupán a kérdésben nem a Breivik féle terroristákról van szó, hanem a muzulmán terroristákról. Azaz egy szóval sem mondtam azt, amit te állítasz.

Sőt, kérdésemben pont hogy kiálltam a muszlim nőkért...

Nem baj, nyugodtan szidj engem, csak előtte írj rendesen ( pl: hazudsz ).

2016. okt. 7. 16:06
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Nemis forgatják ki!ők igazi igazhitűek.

Ha mindig mindent félremagyaráztunk volna akkor még ma is ölnék egymást a katolikusok meg a protestánsok.

2016. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!